Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Petq Ivanova_338384

Radeon X300/X550/X1050 Series (256 MB) vs HD5450

Препоръчан отговор

Как се сменя планката[това металното ли]

Взех radeon Sapphire x550 advantage 256mb v/d/vo

,но заради планката не може да влезне.

Как се маха?

Публикувано изображение

Това е видео картата,която имам.Налага се да я сложа на друга машина.

Спряла съм се на тази Sapphire ATI Radeon HD 5450

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не виждам защо, ще се мъчите да разглобявате видеокартата :) Просто вадите старата, която искате да местите на другият компютър..Обаче,  ако онзи компютър е по-стар и е с  AGP интерфейс, няма как Sapphire x550 да се сложи на него. Ако по тази част всичко е наред и другия компютър е с PCI-E интерфейс, новата карта, която предполагам ще е тази от вторият линк(Sapphire ATI Radeon HD 5450) поставяте я в слота, от който ще демонтирате Sapphire x550-ката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е видео картата,която имам.Налага се да я сложа на друга машина.

Спряла съм се на тази Sapphire ATI Radeon HD 5450

Ако планката която ви пречи е тази с изходите за монитора е много вероятно и новата да не може да "влезе".При един приятел със стара кутия на ASUS имах подобен проблем (картата ако влезе се заключва с нещо като клипс , а не се закрепя с винт към кутията) проблема го решихме като прорязхме малко кутията с ножица за да не опира DVI изхода в кутията.Използвахме ножица (лозарска такава имаше в наличност) , а не друг инструмент за да не летят метални стружки при рязане с друг инструмент върху сглобения в кутията компютър.Проблема беше в дизайна на кутията , а не във видео картата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хм, авторката не е уточнила дали става въпрос за марков компютър. Ако е така...Може да се наложи известен ръчен труд и не е гарантирано нищо относно новата карта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди да я поръчам имам няколко въпроса:

С тази видео карта мога ли да свържа два монитора?

Как точно става?

Голямя ли е разликата между x550 и hd5450?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Огромна. 5450 e с 5 години по-нов модел. Поддържа хардуерно ускорение за HD видео, поддържа DirectX 11, изобщо технологията е съвсем различна. А друго, 5450 е нископрофилна и в комплекта на видеокартата има нископрофилна планка, та ще може и страничния капак да сложите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.