Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Добър вечер колеги. Значи от 15-20 дни когато се включи, компютъра от захранването се чува някакво бучене (бууууууу) , разглобих компютъра почистих го (светна) , прегледах захранването за подути кондензатори няма. После прегледах и дънната платна и там нямаше надути кондензатори. Въпроса ми е от какво може, да е това бучене.? При всяко включване, на компютъра бучи. След като минат 20-30 секунди бученето спира.? Благодаря предварително на отзовалите се. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като го пуснеш първоначално си прави диагностика и натоварва системата максиманло при което вентилаторите въртят максимално. След това всичко спира и ПС започва да работи нормално.

Виж си все пак всички вентилатори на системата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като го пуснеш първоначално си прави диагностика и натоварва системата максиманло при което вентилаторите въртят максимално. След това всичко спира и ПС започва да работи нормално.

Виж си все пак всички вентилатори на системата.

Преди този проблем, го нямаше.? Какво точно да видя на вентилаторите.? Смазах ги всичко, което знам го направих.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди този проблем, го нямаше.? Какво точно да видя на вентилаторите.? Смазах ги всичко, което знам го направих.

При мен стационарния компютър прави същото нещо, когато го стартирам. Интересува ме дали след като зареди ОС и всичко тръгне номрално чува ли се това бучене?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ами когато ти зарежда операционната ти товари на макс процесора, особенно ако е с голямо TDP ти натоварва захранването и затова е този звук от импулсните трансформатори... Аз си карам със бронзов Seasonic 520W и при него от време на време независимо дали при старт, дали при нормална работа почва да се чува такъв звук бзззз...от него и след 30-40 секунди спира и след време пак почва и т.н. Още от началото беше така, просто не му обръщах внимание. Сега е на 2 години и още нямам проблеми. Иначе съм го отварял да го чистя и нямаше никакви надути кондензатори или нещо нагоряло...

Редактирано от Атанас Пачов (преглед на промените)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Възможно е да се е скапал вентилатора на захранването. На стария настолен имаше подобен момент. Накрая спря да върти изобщо и смених захранването.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При мен стационарния компютър прави същото нещо, когато го стартирам. Интересува ме дали след като зареди ОС и всичко тръгне номрално чува ли се това бучене?

Преди да зареди ОС , бученето спира.

Възможно е да се е скапал вентилатора на захранването. На стария настолен имаше подобен момент. Накрая спря да върти изобщо и смених захранването.

Мислиш, че е от вентилатора на захранването.? Утре ще сваля стария вентилатор, от старото захранване и ще пробвам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако е така няма от какво да се притесняваш. При пускане системата си прави проверка и като всичко мине нормално компютъра тръгва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами спри вентилатора преди да стартираш компютъра и ще разбереш - за мен са вибрации от вентилатор .

ПП. Емо , не всички захранвания развъртат на макс вентилатора , повечето си въртят с едни обороти - не се контролират .

Редактирано от jonov (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, благодаря утре ще пробвам, като сменя вентилатора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Все пак е 120 мм перка, нормално да е по-шумничък охладителя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Слагай му клечката за уши да спреш перката и стартирай - ще покаже :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Все пак е 120 мм перка, нормално да е по-шумничък охладителя.

Преди да стане последното, спиране на тока този проблем го нямаше.? То разбирам, че неможе без грам шум, но сега този шум които го издава компютъра, за мен не е нормален. Повече шуми и от колата.....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди да стане последното, спиране на тока този проблем го нямаше.? То разбирам, че неможе без грам шум, но сега този шум които го издава компютъра, за мен не е нормален. Повече шуми и от колата.....

Това може би е съвпадение с падането на температурите . При захлаждане вентилаторите започват да ръмжат :) и след малко утихван - но и това е до време - следва пълното им спиране ако не се вземат мерки :D

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да не би перката да е затлачена с прахоляци ?

Чистиг го основно, преди две седмици приблизително. Утре ще го отворя и ще проверя какво е положението вътре, тъй като страничния капак ми е постоянно отворен, компютъра го чистя всеки месец. Редактирано от Малкия стар войник (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Преди да зареди ОС , бученето спира. Мислиш, че е от вентилатора на захранването.? Утре ще сваля стария вентилатор, от старото захранване и ще пробвам.

Няма да сваляш никакъв стар вентилатор, а ще си купиш нов за импулсното захранване. Я кажи  пред всички с какво го смаза? И обясни как го направи, поне аз да ти повярвам!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако се е скапал вентикатора няма да му вие 20 секунди и след това да заработи нормално.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То човек лесно ще се досети, че вентилатора е за смяна.. Бягай в някоя технобакалия за вентилатор. Не се занимавай със смазване, защото нищо няма да стане, знам го от личен опит. :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма да сваляш никакъв стар вентилатор, а ще си купиш нов за импулсното захранване. Я кажи  пред всички с какво го смаза? И обясни как го направи, поне аз да ти повярвам!

Смазах го с грес.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моя за който споменах, точно по тоя начин си отиде.  2 месеца така си бучеше за по 20 секунди и накрая изобщо не въртеше. Направо взех ново захранване, че това беше китайче.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моя за който споменах, точно по тоя начин си отиде.  2 месеца така си бучеше за по 20 секунди и накрая изобщо не въртеше. Направо взех ново захранване, че това беше китайче.

Моето е още в гаранция мисля.
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има температурни разлики от 15-20 дни, при студен старт луфта, който си е направил вента е по малък и опира. После се стопля и си става нормално. Пластмаса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След малко като се прибера, ще пробвам с стария вент. и ще кажа какво е положението. П.с. Проблема е решен. Благодаря на всички 

Редактирано от Малкия стар войник (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След малко като се прибера, ще пробвам с стария вент. и ще кажа какво е положението. П.с. Проблема е решен. Благодаря на всички

Как е решен проблемът? Обясни, за да е полезна темата и за други хора със същия проблем :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.