Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Знам че ще получа информация от знаещи и компетентни иначе не бих отворил подобна тема.Сегашният компютър ще заменя с нов.Основното предназначение на машината-филми и интернет.Конфигурацията която съм избрал е тази:

Моtherboard-Gigabyte F2A85XM-D3H

GPU -Gigabyte Radeon HD7750 OC 1GB

CPU -AMD Athlon II X4 750K 3.4GHz

RAM           -Kingston 4GB DDR3 1333 BULK

C&P   -Coolermaster CMP-350/500W

Парите максимум които ще дам за новият компютър обхващат тази примерна комбинация.Искам да попитам и за мнението ви относно операционната система.Откакто съм с компютър съм на XP.Очаквам с интерес вашите мнения.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не сте казал колко е крайният бюджет.

Ако кутията ви е като на съвременните машини,може да се ползва и тя.Всъщност,кажете настоящата ви конфигурация каква е.

За филми и интернет е достатъчен кой да е процесор с вградено видео.Такива са повечето сега.Няма да има нужда от външна видеокарта.

п.п. Филмите на телевизор ли ще се гледат? Какъв е той?

Редактирано от onogondur (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Знам че ще получа информация от знаещи и компетентни иначе не бих отворил подобна тема.Сегашният компютър ще заменя с нов.Основното предназначение на машината-филми и интернет.Конфигурацията която съм избрал е тази:

Парите максимум които ще дам за новият компютър обхващат тази примерна комбинация.Искам да попитам и за мнението ви относно операционната система.Откакто съм с компютър съм на XP.Очаквам с интерес вашите мнения.

За интернет и филми далеч не Ви трябва такъв компютър.

Публикувано изображение

Това е само хипотетична конфигурация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За филми и интернет вземай проц на интел с вградено видео. Не е нужна отделна карта. Предложението на Право Токов си е съвсем добро и достатъчно като ще ползвате старата кутия. Ако няма да ползвате стара вземете к350/600вата или к280/500вата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не сте казал колко е крайният бюджет.

Ако кутията ви е като на съвременните машини,може да се ползва и тя.Всъщност,кажете настоящата ви конфигурация каква е.

За филми и интернет е достатъчен кой да е процесор с вградено видео.Такива са повечето сега.Няма да има нужда от външна видеокарта.

п.п. Филмите на телевизор ли ще се гледат? Какъв е той?

За посочените по-горе компоненти максимум 670-680 лева.

Сегашната ми конфигурация и кутия са старички-2005г.

За монитор използвам телевизора си-SAMSUNG UE-40EH6030

Въпреки че за филми и интернет е достатъчен и процесор с вградено видео както казваш все пак бих искал най-добрата възможна конфигурация за посочения по-горе бюджет.

Публикувано изображение

Съгласен съм с вас но все пак нека да изстискам максимум най-доброто от парите които ще заделя 670-680 лева

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обща стойност - 690.69 лв. с ДДС

Рамта ти е 8 Гб и е предостатъчна за всичките ти дейности. Процесора е с добро вградено видео, което с рамта работеща в двуканален режим ще може да подкара и по-сериозна игра. За филмите ако телевизора ти има HDMI ще трябва да си купиш и такъв кабел, за да ги свържеш.
Редактирано от GoodfeIlas (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За филми и интернет вземай проц на интел с вградено видео. Не е нужна отделна карта. Предложението на Право Токов си е съвсем добро и достатъчно като ще ползвате старата кутия. Ако няма да ползвате стара вземете к350/600вата или к280/500вата.

Бих искал да знам с какво к280/500W е по-добра от модела който съм набелязал и значи ли това че моят вариант не е удачен за посочената от мен конфигурация?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обща стойност - 635.64 лв. с ДДС
Като за интернет и филми и това е много. С вграденото видео ще можеш да разцъкваш и някоя друга игра. Може да добавиш още една плочка РАМ, ако махнеш записвачката. При желание може и SSD да си вземеш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво на базата на AMD е най-добър вариант за тази стойност която предлагате.Просто ми е любопитно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво на базата на AMD е най-добър вариант за тази стойност която предлагате.Просто ми е любопитно.

Погледни ми предходния пост, където леко промених конфигурацията. Ако се прави конфигурация с AMD, сокета ще бъде FM2, а този процесор, който съм предложил е по-добрият вариант.

Редактирано от GoodfeIlas (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ASUS F2A55 /FM2
AMD A10-5700 X4/3.4G/FM2/BOX
2X4G DDR3 1600 GEIL EVO LEGGERA
500GB WD SATA 6GB/S 7200/16MB
CM K280 W/ELITE 500W

Обща стойност - 660.50 лв. с ДДС

Количка

Ако няма изгледи за сериозно надграждане и ползване за по-сериозни цели, това е по-добрия вариант, при положение, че се ползва вграденото видео, което е доста по-сериозно от тези в i3. Кутията е доста по-смислена от CMP-350.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето нещо и от мен:

Крайна цена 678,08 лв.

Дъно с оглед бъдещ ъпгрейд, по-бързия процесор(760К), достатъчно рам, видеокарта подходяща за изискванията ви(става и за игри), кутия и захранване с добро качество! Не съм сложил HDD и записвачка, тъй като не виждам да присъстват във вашата примерна конфигурация!

Поздрави и успех с избора!

П.П. Относно операционната система, добре би ви дошъл един Windows 8 Pro 64!

Редактирано от XECUTIONER (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обща стойност - 690.69 лв. с ДДС

Рамта ти е 8 Гб и е предостатъчна за всичките ти дейности. Процесора е с добро вградено видео, което с рамта работеща в двуканален режим ще може да подкара и по-сериозна игра. За филмите ако телевизора ти има HDMI ще трябва да си купиш и такъв кабел, за да ги свържеш.

Благодаря за разяснението.

ASUS F2A55 /FM2

AMD A10-5700 X4/3.4G/FM2/BOX

2X4G DDR3 1600 GEIL EVO LEGGERA

500GB WD SATA 6GB/S 7200/16MB

CM K280 W/ELITE 500W

Обща стойност - 660.50 лв. с ДДС

Количка

Ако няма изгледи за сериозно надграждане и ползване за по-сериозни цели, това е по-добрия вариант, при положение, че се ползва вграденото видео, което е доста по-сериозно от тези в i3. Кутията е доста по-смислена от CMP-350.

Ако коригирам дъното което си предложил с моят вариант мисля че конфигурацията би била много силен кандидат за вземане.

Ето нещо и от мен:

Крайна цена 678,08 лв.

Дъно с оглед бъдещ ъпгрейд, по-бързия процесор(760К), достатъчно рам, видеокарта подходяща за изискванията ви(става и за игри), кутия и захранване с добро качество! Не съм сложил HDD и записвачка, тъй като не виждам да присъстват във вашата примерна конфигурация!

Поздрави и успех с избора!

П.П. Относно операционната система, добре би ви дошъл един Windows 8 Pro 64!

За съжаление този процесор ми фигурираше като първи вариант но в магазина откъдето ще пазаря липсва.По въпроса за операционната система-благодаря за съвета.

Обща стойност - 635.64 лв. с ДДС
Като за интернет и филми и това е много. С вграденото видео ще можеш да разцъкваш и някоя друга игра. Може да добавиш още една плочка РАМ, ако махнеш записвачката. При желание може и SSD да си вземеш.

Благодаря и за вашето мнение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моето предложение е малко по-различно:

BIOSTAR A960G+ AM3+
AMD FX-6300 /3.5G/X6/BOX AM3+
4GB DDR3 1600 GEIL DRAGON
SAPPHIRE HD7770 GHZ EDITION 1G G5 OC
FD CORE 1000 MICRO ATX BLACK
PSU CM GX 450W APFC

Обща стойност - 684.20 лв. с ДДС

Количка.

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

HDD-тата Ви къде са колеги ? Не че нещо, но няма да тръгнат машините така. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

HDD-тата Ви къде са колеги ? Не че нещо, но няма да тръгнат машините така. :)

В задачата не се е изисквал диск.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

щом не го е написал ,значи има хард.Можеше и да не ме цитираш.....................

Редактирано от SLI™ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз също така смятам, но си редактирах конфигурацията. Ако се включи и автора да разясни ще е добре...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз също така смятам, но си редактирах конфигурацията. Ако се включи и автора да разясни ще е добре...

Не съм забравил за хард.Бюджета от 670-680 лева е предвиден за посо4ените от мен най-горе компоненти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом ще е без хард това е "изцедено" до край в този бюджет. AMD FX-6300 /3.5G/X6/BOX AM3+ GB 970A-D3P/AM3+ CM K350 W/600W PSU 4GB DDR3 1600 GEIL /BULK SAPPHIRE HD7790 1GB GD5 BULK Обща стойност - 720.36 лв. с ДДС http://nikem-bg.net/cart/47524p1r49911p1r46784p1r46473p1r48710p1rf.html

Разбира се може да сложиш по-ефтино дъно без USB3, SATA3, с два слота за РАМ и т.н. Може и по-ефтина кутия CM-TM300-W-420W-PFC и ще се вместиш в 680лв., но не ти го препоръчвам, защото с тази ефтината кутия захранването и е кофти. Всичко което е събрано горе ще ти върши перфектна работа(за този бюджет това е максимума). :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом ще е без хард това е "изцедено" до край в този бюджет. AMD FX-6300 /3.5G/X6/BOX AM3+ GB 970A-D3P/AM3+ CM K350 W/600W PSU 4GB DDR3 1600 GEIL /BULK SAPPHIRE HD7790 1GB GD5 BULK Обща стойност - 720.36 лв. с ДДС http://nikem-bg.net/cart/47524p1r49911p1r46784p1r46473p1r48710p1rf.html

Разбира се може да сложиш по-ефтино дъно без USB3, SATA3, с два слота за РАМ и т.н. Може и по-ефтина кутия CM-TM300-W-420W-PFC и ще се вместиш в 680лв., но не ти го препоръчвам, защото с тази ефтината кутия захранването и е кофти. Всичко което е събрано горе ще ти върши перфектна работа(за този бюджет това е максимума). :)

Твоят вариант е от най-добрите посочени в темата.Благодаря ти за предложението.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте отново!След дълго премисляне мисля че вече съм наясно какво ще поръчам.Първо ще кажа че в моят случай наистина е излишно вариантът процесор и външна видеокарта.Ограничих вариантите за процесор с вградено графично ядро до 3 и след огромно ровичкане в интернет разбрах кой е моят избор.Искам отново да благодаря на всички които се включиха по моята тема и ако на някой конфигурацията която мисля че е окончателна не му допада и има забележки смело да изкаже мнението си.

AMD A8 X4 6600K Black Edition

Gigabyte F2A85XM-D3H

500GB Western Digital SATAIII Caviar Green

4GB DDR3 1600 GEIL ENHANCE CORSA

LG GH24NS95 RW SATA BLK RETAIL

CM K350 W/600W PSU

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен така бюджетът става по-малък.Колко е в крайна сметка?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.