Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте.

Каква видео карта бихте ми предложили за моята конфигурация?Бюджета ми не е голям,до 200-250 лв максимум.

MB: ASRock H61M/U3S3 LGA 1155 Intel H61

CPU: Intel Core i3 2125 3.30GHz

RAM: Kingston 4GB DDR3

Захранване: 400W Fortron

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

SAPPHIRE HD7790 1GB GD5 BULK  205.00 лв. с ДДС

PALIT GeForce® GTX 650 Ti BOOST  244.42 лв. с ДДС

SAPPHIRE R7 260X 2GB GDDR5 OC  250.00 лв. с ДДС

PALIT GTX650TI 2GB D5  251.85 лв. с ДДС

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За какво ще се ползва конфигурацията?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето това е най-доброто в този ценови диапазон.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Замисли се дали да не отделиш още 30-тина лева за 7850, която е превъзходна карта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Замисли се дали да не отделиш още 30-тина лева за 7850, която е превъзходна карта.

650Ti Boost 2GB е по-добра от 7850 за 30тина лева по-малко, така че не виждам защо излишно да се набутва.

Редактирано от horche (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На тоя палит като му се разбучи вентилатора става :X

650Ti Boost 2GB е по-добра от 7850 за 30тина лева по-малко, така че не виждам защо излишно да се набутва.

И как реши,че е по-добра от 7850?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля да си взема видео карта,защото в момента съм със вградената в процесора карта.Когато взимах конфигурацията нямах възможност да я взема с видео карта и така.За всичко я ползвам,даже някоя игра от време на време,но нищо от най-новите заглавия.И за това я взимам видео картата попринцип,незнам просто със тази конфигурация,каква видео карта ще мога да взема,дали среден клас или висок,нямам идея коя е среден коя висок и затова питам тук.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На тоя палит като му се разбучи вентилатора става :X

И как реши,че е по-добра от 7850?

http://www.techpowerup.com/reviews/NVIDIA/GeForce_GTX_650_Ti_Boost/1.html

http://www.hardwarecanucks.com/forum/hardware-canucks-reviews/60372-nvidia-gtx-650-ti-boost-2gb-review.html

http://www.guru3d.com/articles_pages/msi_geforce_gtx_650_ti_boost_so_review,1.html

И още може да постна, но и в тези 3те се вижда всичко. И къде пише, че се очаква вентилатора на палита да се разбучи. Ако има проблем в това, че е палит (какъвто аз не виждам) се взима ето това- пак е по-евтино от 7850 и по-добро.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля да си взема видео карта,защото в момента съм със вградената в процесора карта.Когато взимах конфигурацията нямах възможност да я взема с видео карта и така.За всичко я ползвам,даже някоя игра от време на време,но нищо от най-новите заглавия.И за това я взимам видео картата попринцип,незнам просто със тази конфигурация,каква видео карта ще мога да взема,дали среден клас или висок,нямам идея коя е среден коя висок и затова питам тук.

Тогава можеш да минеш с една карта за 120-130лв., a останалите парички да ги вложиш в нещо смислено като добавянето на рам или SSD!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Horhe тези тестове които ги даваш, не са за картата която си предложил! Да не забравяме,че 7850-ката се клоква прилично!

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Horhe тези тестове които ги даваш, не са за картата която си предложил! Да не забравяме,че 7850-ката се клоква прилично!

И как да не са същите при положение, че чипът е еднакъв и даже предложената от мен е клокната по-високо. В 1вия и 2рия линк са представени 2 идентични карти просто с различен охладител (оригиналния на нвидиа, с който излиза първата карта от този модел) в сравнение с предложената от мен. При 3тия тест картата е ОС версия и наистина е клокната по-високо, но в самите тестове при игрите има резултатите на обикновенната палит 650ти боост 2гб (аз заради тях постнах линка). Плюс това тази, която аз съм предложил е също специална ОС версия и е клокната 1072гхц веднага от кутията срещу 980гхц на обикновената с простия охладител. Отделно не знам дали superfly ще иска да оувърклоква и дори при такъв вариант 650ти също може да се клокне ;)

Ето тест при точно предложената от мен карта, където резултатите са еднакви: http://www.nikktech.com/main/articles/pc-hardware/graphics-cards/2077-gainward-geforce-gtx-650-ti-boost-2gb-gs

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моля спрете да пляскате голи линкове. Знам, че така е лесно, но вече има предупреждение от колега по въпроса. Надявам се поне той да вземе мерки, защото мързела не се толерира във форума!

Редактирано от sliderum (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е чистата GTX650Ti без Boost със 128-битова шина. Не е лошо преди да спорите за нещо да се убедите, че е така. 650Ti без Boost ще има да вземаш да е по-бърза от 7850.

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е чистата GTX650Ti без Boost със 128-битова шина. Не е лошо преди да спорите за нещо да се убедите, че е така. 650Ti без Boost ще има да вземаш да е по-бърза от 7850.

Да де, но аз съм го писал това в рамките на 200-250лв. По-късно  Право Токов предложи да се съберат още 30тина лв. за 7850.

И след това предложих 650Ти боост 2гб като по-добър вариант за тези 30лв. отгоре (280лв. общо)

Никъде не съм писал че 650Ти е по-добра от 7850, навсякъде говоря за 650Тi BOOST 2GB (както се вижда от горепосочения ми цитиран пост). Трябваше да прочетете цялта тема, преди да пишете...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Видео карта MSI ATI Radeon R7790, 2048MB, GDDR5, 128bit, DVI, HDMI, PCI-E Иначе - 7850 е по-добра, ако можете да си я позволите.
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

7850 чак е излишно. 650Ti Boost или 7790 се вписват иделано на машината.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

7850 чак е излишно. 650Ti Boost или 7790 се вписват иделано на машината.

или SAPPHIRE R7 260X 2GB GDDR5 OC и дотам :)

Редактирано от Mr. BeaN (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да де, но аз съм го писал това в рамките на 200-250лв. По-късно  Право Токов предложи да се съберат още 30тина лв. за 7850.     И след това предложих 650Ти боост 2гб като по-добър вариант за тези 30лв. отгоре (280лв. общо)   Никъде не съм писал че 650Ти е по-добра от 7850, навсякъде говоря за 650Тi BOOST 2GB (както се вижда от горепосочения ми цитиран пост). Трябваше да прочетете цялта тема, преди да пишете...

Първо си предложил карта за 250лв. с твърдението че е най-добрата в този ценови диапазон - само където тази карта е по-слаба дори от сапфирката 7790 за 205лв. После нахвърли един куп ревюта на карта която не си предлагал никъде - дай-да я видим тази 650ti boost 2ГБ версия че нещо аз не я намирам!
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Авторът не е казал на каква резолюция ще играе, нито какво ще играе. Ще е добре да го направи.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Авторът не е казал на каква резолюция ще играе, нито какво ще играе. Ще е добре да го направи.

Авторът търси най-добрата карта за тези пари. Стана ясно, че 7850 ще му е много, така че - не виждам смисъл в това да се изясняват игрите и резолюцията.

Ако авторът ще играе CS на 1024х768 няма смисъл да взима скъпа карта, нали?

Дори и резолюцията да е 1024х768, винаги може да смени монитора. А да не стане така, че заедно с монитор да трябва да се сменя и видео :D Редактирано от Туинг-off (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Редактирано от Право Токов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако ще тетрис да играе след като е решил толкова пари да даде защо да не го направи? Иска най-доброто за тия пари и това е. Стига сте трупали постове с глупави въпроси всеки път. Някои хора си купуват карти за по 400-500 лева и пак се намират хора да питат.. ама на каква резолюция ще се ползва видеото.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

99% потребители задаващи въпроси във форуми не знаят какво точно искат, но искат нещо, така че е хубаво да се знае. Не трупаме мнение, стараем се да помогнем.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.