Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Добър ден, смятам в скоро време да си закупя външен хард диск и затова пускам тази тема.

Прочетох няколко теми във форуми и искам да започна с това на какво държа и на какво не за този хард диск. 

Смятам да го ползвам като склад за информация, която е важна. Ще ми трябва 1-2-3 пъти на седмица да кача или сваля нещо, т.е няма да го ползвам толкова често. Предпочитам да бъде 1ТБ да съм спокоен и естествено с USB 3. Физическите размери нямат голямо значение - дали ще е 2,5 или 3,5, защото няма да се пренася често. Същото важи и за оборотите - 5400 или 7200 без значение. Не ме интерисува като цяло и външния вид.

Значи държа повече на качеството и да се надявам издържливост (знам, че при хард дисковете никога не се знае).

От прочетеното в различни теми добих представа, че най-добрия вариант е WD, но дори и при тях има дефектиращи серии и модели. Затова ще ви помоля, да споделяте някои модели, за които знаете, че редовно дефектират.

Чувал съм от познати, че дори и да изгори хард-диск информацията от него може да бъде извлечена.

И само да попитам, четох и за backup-и. Да ми обясните отгоре-отгоре как и защо се прави.

За друго важно нещо не мога да се сетя в момента. Благодаря ви предварително за отговорите !!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То реално всеки модел може да дефектира и няма гаранция. Бекъп се прави на важни данни за предпочитане на няколко носителя, защото както казах всеки един такъв може да дефектира бързо и без предупреждение.

Най-препоръчваната се води Mypassport серията на WD, но все пак може да има и други добри решения.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С две ръце за малко-скъпата серия My Book Live (варианти с 1-2-3 ТВ). Едно от хубавите неща е, че може да се върже към рутера и си имаш ftp, без да ти работи компютъра.

Ако ти трябва още повече обем - My Book Live Duo - до 8TB

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мен мочетата тук ми препоръчаха този - за 145 лв взех 2 ТБ (реални 1,8). Поръчах го и ми го доставиха на следващия ден, много съм доволен от него. Блурей плеърът го чете безпроблемно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз се чудя между тези двата: 

1. WD My Passport 1tb usb 3.0

2. Seagate Expansion 1tb usb 3.0

Диска ще е закачен за лаптопа почти винаги, от него ще гледам филми, ще слушам музика и ще съхранявам снимки, файлове и някоя друга виртуална машина инсталирана на него.

И на двата ли диска скоростта на транфер на данни ще е една и съща ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Приблизително. Няма съществена разлика, която да се усети при ползване, между модели с еднакъв обем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.