Премини към съдържанието
algor

Атентати в Русия - десетки убити и ранени при взрив на автобус

Препоръчан отговор

Атентат в Русия - десетки убити и ранени при взрив на автобус

15:04  |  21 октомври 2013 | По света

Публикувано изображение

Автобус с 40 пътници бе взривен в руския град Волгоград. Между шест и десет души са загинали, а други 27 са настанени в болница, съобщиха РИА Новости и Газета.Ру. Атентатът е осъществен от жена-камикадзе, съобщиха местните власти. Повечето от жертвите и ранените са студенти в Държавния университет в града. Осем от пострадалите са в много тежко състояние.

Автобусът "ЛИАЗ" се е движел по линия №29. Експлозията е избухнала в 14.05 ч. местно време. Първоначално бе съобщено, че взривът е заради неизправна газова уредба, но на мястото бяха открити части от взривно устройство.

От следствения комитет на Волгоградска област съобщиха пред Газета.Ру, че терористичният атентат е извършен от жена-камикадзе. Според източник от комитета, цитиран от Интерфакс, тя неотдавна е приела исляма и е съпруга на терористичен лидер. Недалеч от мястото на експлозията са открити документите на жената.

Експерти установяват типа и мощността на бомбата. Във Волгоград е въведен специален режим, за да предотвратят евентуални други нападения.

От Следствения комитет на Русия съобщиха, че изпращат екип от следователи от Москва в помощ на местните криминалисти. Започнато е досъдебно производство за терористична атака.

По разпореждане на транспортното министерство всички автобуси във Волгоград са спрени от движение и са започнати проверки за поставени взривни устройства.

http://dnes.dir.bg/news/patnitzi-atentat-volgograd-15306888?nt=9

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не върви на добре светът.Какво ще постигнат с тези атентати,освен да засилят омразата към тях.Жалко за жертвите. :(

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Що ли не мога да различа с атентата в Сарафово. Е, без да се запали и изгори автобуса, но практически идентичен начин.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ей това не мога да го разбера.

Кой каквото и да ти е направил, когото и в каквото и да обвиняваш, каквото и да повелява вярата ти... Защо напълно невинни жертви? Какво са виновни студентите в автобуса и другите мирни граждани, които през живота си никого не са нападали и на никого не са навредили?

Мир на жертвите на това безумие!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лошо :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е религия на дявола.

Бог да прости жертвите

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Забележете колко бързо се оптимизираха експертите и колко бързо разбраха, че е жена камикадзе. Тук на нашите им трябваше цяла една година за да разберат, че е имало бомба в чанта.

Срамота за нашите разследващи. Една година им трябваше за да разберат нещо, което в Русия разбират за няколко дни максимум.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трагедия.

Като четох новината и на мен ми дойде мисълта, че много прилича на атентата в Сарафово.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Що ли не мога да различа с атентата в Сарафово. Е, без да се запали и изгори автобуса, но практически идентичен начин.

Разлики има,и те са,че така и не се намери взривното устройство при нас.Тук също така не става много ясно кой е извършителят.Руският автобус няма следи от обгоряло,поне аз не виждам. И въобще.....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Жалко , млади хора.Мир на душата им .Днес, четох интервю на Даниела Гайтанджиева , била е в Сирия.Обучават деца за камикадзета .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обучават деца за камикадзета .

после къде е Апокалипсиса - ето го

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля, че няма да е грешка от страна на Путин направо да затвори границите на Русия за жители на Чечня, Дагестан и прочии Кавказки републики. И без това е с репутация на човек, падащ си по крайни мерки.... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прочитайки втория ред "жена-камикадзе", заложих всичко че ще срещна думата ислям. По средата я прочетох и ми се отщя да чета до края. Да чакат нови подаръци от "миролюбивата религия на камиларите", а дотогава да изучават челния опит на евреите. Близкоизточни анализатори предупреждаваха Путин за подобен развой. Кавказката версия на ал кайда, която иска шариат в Левант ще й писне и рано или късно ще се върне в Путинстан. Защо избират автобуси? Защото е много хора в затворено пространство. Масовото поражение е гарантирано. Минимум взривно вещество, максимум инвалиди. Пластове от гвоздеи, съчми, и метални предмети с остра неправилна форма, обвити около тялото на самоубиеца. В допълнение ще дойдат осколките от стъклата на автобуса и най-вече дробящото действие от пресичане на фронтове на основна ударна вълна с отразени такива. И не преписвайте свещенната дума камикадзе на тези помияри!!! Научете превода и смисъла й.  

...

Какво толкова има за разбиране, след като религията им е расистка. Нея като разбереш ще ти стане ясно за последователите.  

...

Свери си часовника. Чечня и Дагестан са автономии в състава на Руската федерация. Какви граници? Русия води 15 успешни воини срещу османската империя, като изтласква фесовете от Крим и Кавказ. И точно от там идват пълчища в България, в резултат на тези войни. Кавказците са примитиви с известна жестокост. Десетките въстания преди Априлското са били срещу тази сган.
  • Харесва ми 7

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Offtopic:

Тоя обаче е намерил идеалния начин да се разведе...

А сериозно:адски ми е гадно като чета за тези атентати срещу цивилното население

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбра какво имам предвид, иначе да, прав си, че са част от Руската Федерация. В такъв случай явно е време тези граници да възникнат наново.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля, че няма да е грешка от страна на Путин направо да затвори границите на Русия за жители на Чечня, Дагестан и прочии Кавказки републики. И без това е с репутация на човек, падащ си по крайни мерки....

Не всички са терористи. Има и мирно население, които е жертва. Спомни си трагедията в Беслан. И Чечня, Дагестан и т.н са републики в състава на Руската федерация.

Разбра какво имам предвид, иначе да, прав си, че са част от Руската Федерация. В такъв случай явно е време тези граници да възникнат наново.

Правителството на Руската федерация не може да прави компромиси пред терористи, създаването на граници ще означава или превръщането на тези републики в концентрационни лагери или самостоятелни републики, където без руската армия и администрация ще властват радикално ислямски елементи. Просто няма да свършат до там нещата. Редактирано от simtech (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
...каквото и да повелява вярата ти...

Това е религия на дявола...

Честно казано, силно ме съмнява набедените за религиозни атентати, да са наистина на религиозна основа. По-скоро са набедени за такива, а реално са изфабрикувани. Не е тайна, че терористичните групировки са финансирани от САЩ и Израел.Вече кой точно е виновен за този атентат, ще се разбере в последствие, когато започнат някакви международни действия. Напълно възможно е Русия да взаимства методите на САЩ и Израел. Ще се види.

видео

Да почиват в мир невинните жертви! :(

Силно се надявам никога да не ставам свидетел на такова събитие. Една от най-гнусните страни на човечеството.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не всички са терористи. Има и мирно население, които е жертва. Спомни си трагедията в Беслан. И Чечня, Дагестан и т.н са републики в състава на Руската федерация. Правителството на Руската федерация не може да прави компромиси пред терористи, създаването на граници ще означава или превръщането на тези републики в концентрационни лагери или самостоятелни републики, където без руската армия и администрация ще властват радикално ислямски елементи. Просто няма да свършат до там нещата.

Да, но пък жертвите на атентатите са ЕДИНСТВЕНО мирно население, включително и деца. Не знам кое ще бъде по-правилно в този случай- разделяне по национален или религиозен принцип......Защото всички атентати в Русия / с нищожни изключения / са дело на ислямисти. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Силно се надявам никога да не ставам свидетел на такова събитие. Една от най-гнусните страни на човечеството.

И аз се надявам, но... :(

След ужаса в Сарафово си мисля, че в България вече всичко е възможно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно някои решиха да започнат наказателната акция срещу Русия, най-вероятно заради подкрепата им за Сирия ( като и ги бяха заплашили ) .. Жалко за невинните жертви , мир на праха им...

Отдавна не съм писал, мислех и да не го правя, но като видях коментарите на някои смешници почитатели на ционизма не се стърпях...На някои май трябва да им се припомни че точно те доведоха  тероризма в Близкия изток и точно с тероризъм успяха да създадат измислената си държавица , която в момента дърпа конците задкулисно и носи единствено анархия в целия регион .. И с цялата си наглост имат смелостта да сочат с пръст и да викат видите ли ги колко са лоши мюсюлманите  , само да взривяват и убиват могат..

Мисля малко да им припомня историята , че нещо напълно взеха да я изопачават ... 

http://palestine.bg/история-на-конфликта-с-израел/арабо-израелската-война-ооп-шестднев/

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Irgun_attacks

Проблемите на Русия с Кавказ са от векове, но никога не са били свързани с тероризъм, докато не се появиха на сцената разни от арабския свят, където тероризма е създаден от израел и сащ основно ..

П.С А м/у другото, луничавия с танкчето м/у крачката ( голяма снимка беше, още се смея като се сетя за нея ) , ако не знаеш, японските пилоти камикадзе не са първите които таранират саможертвено противника , просто са първите организирано създадени подразделения с подобна цел... И таранирането за тях не е първата, а последната стъпка в боя с противника.. едва малко по-късно създават специални самолети ( направо  пилотирани бомби за тази цел ) и започват директни тарани  ( самоубийствени атаки ) 

П.П.С А е то и какво казват самите руснаци, или може би те са толкова глупави че не познават исляма ( което е доста смешно да се каже, защото съжителстват рамо до рамо с него още от времето  когато европейците тънат в мрачното си средновековие и изгарят жени на клади и за забвление ритат разни еврейчета по топките и им дерат кожите в тъмници )

http://europe.actualno.com/Putin-Radikalnijat-isljam-e-instrument-na-vynshni-sili-news_3503.html

Редактирано от Sinbad_ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво общо имя ционизма с атентатите в Русия.Доколкото знам тя не е толерирала еврейте.Какво имаш напредвид?

Редактирано от Iliyan Georgiev (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво общо имя ционизма с атентатите в Русия.Доколкото знам тя не е толерирала еврейте.Какво имаш напредвид?

Говориш глупости,евреите в руската империя са живели много по-добре от събратята си в Европа , и не са гонени като тях.. Дори тези от европа бягат в Османската империя и Русия ...

Връзката е Сирия , ислямските радикални групировки , световното влияние , енергийни суровини, пазари, пари.....

Питай господина с танкчето, той ще ти обясни и за руските евреи в израел ....

Редактирано от Sinbad_ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нов терористичен атентат е извършен рано тази сутрин в руския град Волгоград. По последни данни 15 души са загинали, а десетки са ранени, след като атентатор се е взривил в тролей. Възможно е броят на жертвите да се увеличи.

Според източник от правоохранителните органи взривът е бил с голяма мощност.

Целият тролейбус е разбит, от него е останал само металният скелет. 15 души са загинали, съобщи вицегубернаторът на Волгоградска област Василий Галушкин, цитиран от Газета.Ру.

Вижте снимки от атентатите във Волгоград>>>

Взривът станал в пиков час на улица Качинцев в Дзержинския район на Волгоград. От едната страна на улицата се намира пазар, а от другата - гарнизонен универсален магазин.

28 души, сред които и 8-месечно бебе, са откарани в болница, като състоянието им е много тежко. Тролеят е бил пълен с хора, когато е избухнала експлозията, предаде РИА Новости.

На място вече са пристигнали губернаторът на Волгоградската област Сергей Боженов и министърът на здравеопазването Вероника Скворцова. По думите й лекарите подготвят част от ранените, чието състояние позволява, да бъдат транспортирани в Москва.

По заповед на руския президент Владимир Путин към Волгоград пътува и директорът на Федералната служба за сигурност ген. Александър Бортников.

Това е третата самоубийствена атака във Волгоград само за два месеца.
В края на октомври 30-годишната Наида Асиялова се взриви в автобус, като отне живота на шестима души, а 41 бяха ранени.

Вчера при самоубийствен атентат на жп гарата във Волгоград загинаха 17 души и над 40 бяха ранени. По данни на Следствения комитет мощността на взривното устройство е била най-малко с 10 кг тротилов еквивалент.

По информация на руското онлайн издания Lifenews.ru атаката е дело на терористка-камикадзе - 26-годишната гражданка на Туркменистан Оксана Асланова.
Тя е е била омъжена два пъти - за членове на незаконни формирования. Съпрузите на младата жена са били убити от руски спецчасти.

От Следствения комитет по-късно обаче съобщиха, че се разследва и версия за мъж-камикадзе.

http://dnes.dir.bg/news/rusia-atentat-volgograd-15841737?nt=4

.................

Въпрос : Докога ?

Модедит: А ти до кога няма да използваш търсачката на форума?!?!

2.4 Форумът е снабден с търсачка, намираща се над прозорците с темите. Употребата й е задължителна с цел избягване на дублиращи се теми. Коментарите към такива теми ще бъдат премествани към вече съществуващите или изтривани.
Редактирано от algor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.