Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, пиша от Холандия и става въпрос за един приятел който има автосервиз. Приятеля ми си купи нов компютър и трябва да прехвърли цялата информация от стария хард на новия. Повечето компютърни сервизи  са на турци и те като видят че си на зор и надуват цените, поискаха му 150 евро за тази услуга. Стария хард е 20 гб., и е с един дял Ц. Проблема е че на този хард има програми за диагностика, онлайн фактури и т.н. Може ли по някакъв начин да се извърши тази процедура(да се копира всичко от стария хард на новия) и всичко да си работи нормално? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прави си огледално копие с акронис .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, пиша от Холандия и става въпрос за един приятел който има автосервиз. Приятеля ми си купи нов компютър и трябва да прехвърли цялата информация от стария хард на новия. Повечето компютърни сервизи  са на турци и те като видят че си на зор и надуват цените, поискаха му 150 евро за тази услуга. Стария хард е 20 гб., и е с един дял Ц. Проблема е че на този хард има програми за диагностика, онлайн фактури и т.н. Може ли по някакъв начин да се извърши тази процедура(да се копира всичко от стария хард на новия) и всичко да си работи нормално? 

Разбира се че може. Само че предполагам се касае за PATA диск, и там ще трябва с ATA към SATA адаптер да се върже към дъното за да се преточи информацията. Втория вариант е с кутия за външен диск и USB да се прехвърли инфото.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбира се че може. Само че предполагам се касае за PATA диск, и там ще трябва с ATA към SATA адаптер да се върже към дъното за да се преточи информацията. Втория вариант е с кутия за външен диск и USB да се прехвърли инфото.

Харда е стар, не знам какъв точно, компютъра също...Дел мисля че е. Основно за работа в офис. Мисълта ми е, програмите ще тръгнат ли нормално след като се качат на новия хард, защото те са важните.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хм , не съм прочел че е нов компютър , помислих че диск ще сменя само .

Не се знае тези програми дали ще тръгнат ако само се копират :no-no: съмнителна е малко работата , може би ще трябва да се инсталират наново , пък база данни ако има нещо - може да стане после с прехвърляне , както колегата е казал - с адаптер и закачането му към новия компютър .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прави си огледално копие с акронис .

То хубаво да се направи "огледало", ама като има несъвместимост на компонентите и Windows-а може да не тръгне...

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То хубаво да се направи "огледало", ама като има несъвместимост на компонентите и Windows-а може да не тръгне...

Изпреварил съм те с поправката :)+ това новия компютър едва дали ще е със същия Win

Редактирано от jonov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако само ще се копират - няма никакъв проблем. Връзваш хардовете на една машина и копираш. Ако обаче искаш да пуснеш windows от старият хард на новият - това ще бъде по сложно.

Всички счетоводни програми могат да бъдат инсталирани отново, а базите им със записани вече фактури и пр. могат да бъдат прехвърлени, тъй като всяка програма поддържа архивиране на информацията.

Мисля, че ще може да се оправиш и само с копиране на информацията от стария на новият windows

Дори и да има несъвместимост на компонентите... ще може да се поправи windows-a.

Редактирано от sheky (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изпреварил съм те с поправката :)+ това новия компютър едва дали ще е със същия Win

Стария е с XP, новия с 7. Ако новия се обърне на XP?

Ако само ще се копират - няма никакъв проблем. Връзваш хардовете на една машина и копираш. Ако обаче искаш да пуснеш windows от старият хард на новият - това ще бъде по сложно.

Дори и да има несъвместимост на компонентите... ще може да се поправи windows-a.

Няма само да се копират, трябва и програмите да тръгнат. Не съм запознат с тях дали могат да се инсталират след това. Приятеля ми обясни по телефона че има някаква програма за фактури с която работи онлайн(не знам каква е)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стария е с XP, новия с 7. Ако новия се обърне на XP?

Не , няма да тръгне поради несъвместимост на частите дори и да го преинсталирате със ХР .

Останах с убеждението че ще се сменя само хард , затова дадох това предложение .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не , няма да тръгне поради несъвместимост на частите дори и да го преинсталирате със ХР .

Останах с убеждението че ще се сменя само хард , затова дадох това предложение .

Тогава какво е нужно да се направи, имали някакво решение?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най вероятно ще трябва тия програми за счетоводство , диагностика и др. да се инсталират по нормалния начин и след това да им се добави от стария хард , базата данни . Колега по горе ви е обяснил който сигурно е по запознат от мен с такива програми .

Другия начин е копие с акронис , но там е много възможно да се оплескат нещата заради несъвместимост на чипсет , процесор , звукова и видеокарта .

Слагал съм стар хард с инсталирана ОС ХР на ново дъно с различен чипсет , процесор , аудио и видеокарта - тръгна от ряз като започна да иска драйвери които му посочих и така си ползвах системата няколко месеца :)  обаче не ви съветвам да използвате тоя метод - за да не омажете повече работата - това не е сигурно че ще се получи и при вас , а имате важни неща :D

Редактирано от jonov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.