Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

GoodfeIlas

Покупка бюджетен лаптоп

Препоръчан отговор

Ще купувам лаптоп за майка ми. Операционната система ще бъде Линус Минт (свикнала е вече с нея). Ще се използва за филми, музика, браузване. Бюджета, който смятам че стига за тези нужди е 750 лева и съм подбрал няколко модела, но искам да чуя и още мнения. TOSHIBAASUS

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай с Леново G500 като изработка изглежда по-качествен, поне за мен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да и него гледах, но съм пропуснал да го напиша в първия пост.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лошото е, че е с матов екран,а това е отвратително. Не знам с какъв акъл все още правят такива екрани. Долнопробно е. Dell май са с матови екрани.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз бих добавил и този - Lenovo IdeaPad B590, като ако успееш да се напънеш още малко с парите, бих ти предложил същия модел, но с тези характеристики - Lenovo IdeaPad B590 - i3-3120M 2.5GHz. Лично аз съм върл почитател на матовите дисплеи при лаптопите, заради достата им плюсове (е да, имат си и минуси, но смятам, че положителните страни на матовите дисплеи са повече). ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

B950, също е доста добър вариант. Колебая се между него и Toshiba.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лошото е, че е с матов екран,а това е отвратително. Не знам с какъв акъл все още правят такива екрани. Долнопробно е. Dell май са с матови екрани.

Та кое му е лошото на матовия екран ? Може би че не избледнява като гланцовия на светлина ?

ПС: Само Toshiba особено Sattelite серията в този бюджет е хубаво да се ибягва. Изключително зле устроени корпуси и охладителни системи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

B950, също е доста добър вариант. Колебая се между него и ASUS.

Вече трябва лично да прецениш кое би било по-подходящо - матов или гланцов дисплей. За мен по-добрият избор за лаптоп е матов - не натоварва толкова очите, заради отблясъците и "огледалното" покритие при гланцовите. Е да - цветовете може да не са чааак толкова добри, но нека бъдем честни - на 15" екран не се забелязва кой знае колко, ъглите му на виждане не са кой знае колко добри, ама няма да стоим отстрани на него все пак. Това е от мен, в крайна сметка ти си решаваш. Последно време чувам само хубави отзиви от Lenovo, дори и в ниския им клас. Успех в избора. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз бих предложил и това като интересен вариант:

- Asus X55C-SX028D

- HP 250 H6E16EA

Лично аз HP нисък клас никога не бих препоръчал, но... всеки сам си решава. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.