Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Ще купувам лаптоп за майка ми. Операционната система ще бъде Линус Минт (свикнала е вече с нея). Ще се използва за филми, музика, браузване. Бюджета, който смятам че стига за тези нужди е 750 лева и съм подбрал няколко модела, но искам да чуя и още мнения. TOSHIBAASUS

Редактирано от GoodfeIlas (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай с Леново G500 като изработка изглежда по-качествен, поне за мен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лошото е, че е с матов екран,а това е отвратително. Не знам с какъв акъл все още правят такива екрани. Долнопробно е. Dell май са с матови екрани.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз бих добавил и този - Lenovo IdeaPad B590, като ако успееш да се напънеш още малко с парите, бих ти предложил същия модел, но с тези характеристики - Lenovo IdeaPad B590 - i3-3120M 2.5GHz. Лично аз съм върл почитател на матовите дисплеи при лаптопите, заради достата им плюсове (е да, имат си и минуси, но смятам, че положителните страни на матовите дисплеи са повече). ;)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

B950, също е доста добър вариант. Колебая се между него и Toshiba.

Редактирано от GoodfeIlas (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лошото е, че е с матов екран,а това е отвратително. Не знам с какъв акъл все още правят такива екрани. Долнопробно е. Dell май са с матови екрани.

Та кое му е лошото на матовия екран ? Може би че не избледнява като гланцовия на светлина ?

ПС: Само Toshiba особено Sattelite серията в този бюджет е хубаво да се ибягва. Изключително зле устроени корпуси и охладителни системи.

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

B950, също е доста добър вариант. Колебая се между него и ASUS.

Вече трябва лично да прецениш кое би било по-подходящо - матов или гланцов дисплей. За мен по-добрият избор за лаптоп е матов - не натоварва толкова очите, заради отблясъците и "огледалното" покритие при гланцовите. Е да - цветовете може да не са чааак толкова добри, но нека бъдем честни - на 15" екран не се забелязва кой знае колко, ъглите му на виждане не са кой знае колко добри, ама няма да стоим отстрани на него все пак. Това е от мен, в крайна сметка ти си решаваш. Последно време чувам само хубави отзиви от Lenovo, дори и в ниския им клас. Успех в избора. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз бих предложил и това като интересен вариант:

- Asus X55C-SX028D

- HP 250 H6E16EA

Лично аз HP нисък клас никога не бих препоръчал, но... всеки сам си решава. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.