Премини към съдържанието
rid3r

Мога ли да сложа рам за видео памет

Препоръчан отговор

Здравейте видео картата ми е Ati Mobilly Radeon HD 4250 и е със споделена памет  

Общо графична памет  2045mb

специализилана видеопамет 384mb

системна видеопамет 0mb

споделена системна памет 1661mb 

има ли начин да добавя от рам-памета (4gb) за да стане специализираната повече :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво си мислиш, че ще постигнеш, дори и да е възможно?

Редактирано от Право Токов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте видео картата ми е Ati Mobilly Radeon HD 4250 и е със споделена памет 

...

има ли начин да добавя от рам-памета (4gb) за да стане специализираната повече :)

Не.

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както казваше един колега тук " Аз на трабанта му сложих голям резервоар, ама вървенето беше пак същото " , че и твоята работа ще е такава ;)

• Харесва ми 8

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво си мислиш, че ще постигнеш, дори и да е възможно?

по добра производителност за игри ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

по добра производителност за игри ?

С тази видеокарта по-добра производителност за игри трудно ще постигнеш.И овърклок да направиш (който не е препоръчителен при теб) и още памет да добавяш просто видеокартата е слаба!Карай така и това е.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С тази видеокарта по-добра производителност за игри трудно ще постигнеш.И овърклок да направиш (който не е препоръчителен при теб) и още памет да добавяш просто видеокартата е слаба!Карай така и това е.

е 2gb е чак толкова ли е зле 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

е 2gb е чак толкова ли е зле 

Както казаха вече: "На един трабант и 100 литров резервоар да му сложиш пак си остава трабант" 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

а как се прави овърлок ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

а как се прави овърлок ?

Много трудно. Ще ти трябват ценерови диоди и поне два волтредулатора с обратна връзка по база. Няма много смисъл, а ще ти излезе минимум 200 лева. Не се занимавай с овърклок.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е ли по-лесно да вземеш бюджетна дискретна видео карта, нещо от рода на HD7730 1GB GDDR5 Картата е мнооого по-бърза от въпросният контролер, с който в момента се мъчиш, нищо че е бюджетен модел.

Редактирано от sliderum (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е ли по-лесно да вземеш бюджетна дискретна видео карта, нещо от рода на HD7730 1GB GDDR5 Картата е мнооого по-бърза от въпросният контролер, с който в момента се мъчиш, нищо че е бюджетен модел.

Идеална е колега, ама трябва да му покажеш как влиза в лаптопа...

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Идеална е колега, ама трябва да му покажеш как влиза в лаптопа...

Спал съм тогава :shy11:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от Alexandar89
      Здравейте, тъй като ми попадна дъно на изгодна цена, внесено от чужбина, Gigabyte GA-H81M-S2PV REV2. Сокета е 1150, обаче попаднах на интересна информация относно потдържаните процесори или по-конкретно за Intel Pentium G3260 със същият сокет, който до сега използвам. Идилията е следната, за същото дъно като модел само че ревизия 1 този процесор е съвместим в листа с потдържани процесори от сайта на гигабайт, но след ъпдейт на биоса, докато за рев 2 този процесор отсъства. Не се отказах, реших да проуча малко по-подробно и попаднах на  саита  www.cpu-upgrade.com , според който и трите възможни ревизии на това дъно потдържат процесора, като единствено ревизия 1 се нуждае от ъпдейт на биоса, както се вижда на снимката от сайта. Въпроса е на кое да вярвам ? И в този случай означава ли че този процесор няма изобщо да тръгне на това дъно. Благодаря предварително за отделеното внимание.

• от Пламен Р
      Искам да си клокна паметта , но незнам как в момента ми е 1200mhz искам да е 2400mhz -16 gb ram ми е в момента някой да ми помогне!!!
      Дъното ми е добро някво от 200 лева и подържа точно до 2400mhz
    • от Vanyo99
      Здравейте! Спрял съм се на тези двата : https://laptop.bg/laptops-acer-Aspire_7-acer_aspire_7_NXGP9EX022 , https://www.ioncomputers.bg/product/16129/geymarski-laptop-acer-aspire-7-nx-gp9ex-016.html .Разликата е около 100тина лева с промо кодовете и според мен си заслужава за 100 лв от i5 7300hq на i7 7700hq  + 120 gb ssd. Проблема e , че по-евтиният разполага с 2х4 плочки гб рам , докато по-скъпият е зает само 1ния слот и предлага възможност на ъпгрейд в бъдеще. Гледах клипчета в тубата, сравнявайки dual channel срещу single channel. E, разликата беше доста огромна в представянето (говоря за фпса в игрите). Забравих да кажа , че ще го използвам за работа на visual studio и игрички(fortnite , pung , csgo , lol, gta v). И питането ми е: кое ще е по-добрият вариант да избера от двата във всички варианти. Бих дал 100 кинта отгоре са i7 цата (бюджета тук не е проблем за тези двата , защото се не говори за голяма разлика), но проблема е single channela. Не ми е приоритет ъпгрейдването в бъдеще , взимайки под внимание разликата в пърформънса( ако евенуално взема този с i7 цата няма да слагам допълнителлно рам в близката 1-2 години). И още нещо: ако някой има информация за температурите на лаптопите , как се представят, загряват ли много , имат ли throling на gpu - то или пък на cpu - то. Ще ви бъда благодарен, ако споделите. Също не изключвам други варианти за лаптоп , но като вземем тази цена - acer - а е най-бюджетното решение , докато при asus и другите марки за същите пари ще намеря i5 или i7 , но с 1050 , няма да е 1050 ti. Ако имате предложения  - давайте ! С радост ще ги погледна.
      П.С.: Мога да намеря по-скъпия лаптоп в ardes, тъй като в йон е изчерпан. Това не е проблем
    • от O.o o.O
      Здравейте на следната конфигурация и трябва рам и захранване, бихте ли ми предложили такива.
      CPU: I5-8400
      MB: GB b360 aorus gaming 3 WiFi
      RAM:
      HDD: 1TB HDD sedate baracuda
      Case: coolermaster masterbox 5 msi edition
      PSU:
      1• EVGA 550 B3 550w bronze
      2•Corsair VS series vs650 650w bronze
      3• или нещо по-добро в ценовия диапазон до 140лв
      GPU: 1060 6 gb EVGA SC 3/6gb (още не съм решил коя ще взема, но май ще е 6)

Поздрави 
    • от bftd
      Здравейте.
      Преди малко спрях superfetch и prefetch услугите, с цел да намаля използването на ram и вдигане на производителност/fps в игрите.
      Влезнах в task manager-а и ram-та, след рестарт на OC, изключване на активираната Eset антивирусна, пак бива използвана на 35/40, понякога 50%. 
      Какво може да ми точи рамта и как да го оправя? Самият windows или..?
      Ръчно спирах процесите eset и търсене, обаче същите веднага се пускат сами...
      Компютърът е с pentium g4600, 4 гб рам и интегрирана видеокарта. Windows 10 x64 pro.
      https://imgur.com/yEXW0Bc
      https://imgur.com/8w0VdMX
      https://imgur.com/8toO1ZR
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.