Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

dobrin4o_to

Избор на слушалки

Препоръчан отговор

Здравейте! Бих искал съвет относно слушалки (53 лева нито повече )

Засега съм се спрял на марките Сони и Филипс и ето на тези модели (кое да гледам херцове ли децибели ли? ) 

Sony MDR-V150 , Sony MDR-ZX500 ,  Philips SHP2700

Спрял съм се на това (ще поръчвам в петък)

Слушам като жанрове: Metal,Skrillex,Rock,English ии искам да са с хубав бас :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За първите бих казал,че имат (лично впечатление) не балансиран звук :no-no: :

ниски честоти до тавана, среди и високи почти няма (тя и рима стана :wink12: )

На Sony плащаш за марката, но и качеството е никакво.

Затова, на Автора бих предложил, ако има възможност, да чуе на място избрания модел, а не да взима по красота и параметри.

SENNHEISER Pro Audio HD 201

Редакция: разгледайте тази тема да добиете представа, за какво иде реч.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

извинете хора за 53 лева но + доставката моя грешка извинете отново

А и тоя Сенхейсер не ми харесва 

Frequency response (headphones) 21 - 18000 Hz Sound pressure level (SPL)

108 dB

А на сонито (ZX500) е по добре: 8-25000херца; 104 децибела

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Погледни тези в технополис Pioneer M290 около 60лв. са имам ги и ниските честоти са много-добри и вибрацията е силна, средните и високите също са добри. На 3 януари слушалките ще правят 1 година досега не са мръднали (Аз си ги пазя като очите !) За да чуеш пълния им потенциал трябва да имаш добра звукова карта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С калпава звукова карта съм но пробвах на моята слушалки Sony MDR-V700DJ от една приятелка и бях като омагьосан.. Имаха отличен басс и вибрации и искам нещо което наистина не превишава 53-55(ще преглътна 2 кафета по-малко) с доставка..

E тоест ги ползвах на нейния лаптоп който е Acer Aspire 5738ZG а моето дъно си е Gigabyte G31M-ES2C

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тук Pioneer M290 са на по ниска цена.

Има ги и в няколко други сайта по-евтино, като потърсите при чичо Гошо (на български станици).

Но лошото е ,че трябва да ги чуете някъде преди да поръчате.

Това се отнася и за други модели, които си харесате.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой ако намери Pioneer M290   слушалките за 53 лева с безплатна доставка или 53 лева + доставката ще съм му благодарен

Но искам да не е някъф сайт дето не е популярен

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой ако намери Pioneer M290   слушалките за 53 лева с безплатна доставка или 53 лева + доставката ще съм му благодарен

Горният линк са 46 лева при онлайн покупка.

Има ги и тук. Ако приемем, че доставката е 7 лв, мисля че се вписва в бюджета.

Но пак казвам ако имате възможност чуйте възможно повече модели, преди да направите избора,

да не останете разочаровани!

Причините поради които мисля така:

дали стоят добре на главата, всеки има различно възприятие за звук, удобни ли са, масивни ли са и т.н.

Погледнете и Sennheiser, които не са никак за подценяване. Като се има на в предвид с какво се "занимават".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Но искам да не е някъф сайт дето не е популярен

http://www.dekom.bg/index.php?page=product_details&structure=Products&instanceID=6393&FCID=FC4892f7a5434a58a28d41f46ba06017a4 ето 51 лв. с доставката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам предвид популярен като: Никем, Скай, Техно*аркет, Техно**лис, Джар компс и такива

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Superlux HD330

Снощи ги поръчах излизат 57лв. с доставката и ще ги имат налични до края на месеца!

Доста хвален модел по-форумите , от аудиофили твърдейки ,че качествето на зука определено доста надминават цената на които се предлагат!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

извинете хора за 53 лева но + доставката моя грешка извинете отново

А и тоя Сенхейсер не ми харесва 

Frequency response (headphones) 21 - 18000 Hz Sound pressure level (SPL)

108 dB

А на сонито (ZX500) е по добре: 8-25000херца; 104 децибела

Ще ти кажа 2 неща за Сони. Това са слушалки за мазохисти дето не чуват достатъчно ясно диапазона на висооките и високите среди. Прав ти път, закупи си ги, след това като чуеш Сенхайзера да не си ги биеш в главата. И не на последно място искам да ти подчертая изрично че дори най натренираното човешко ухо с мъка чува 20 кхц. Средния обхва на горната граница на чуваемост на човешкото ухо е във рамките на 17-19.5 кхц.

Superlux HD330

Снощи ги поръчах излизат 57лв. с доставката и ще ги имат налични до края на месеца!

Доста хвален модел по-форумите , от аудиофили твърдейки ,че качествето на зука определено доста надминават цената на които се предлагат!

Това е толкова жалка и долнопробна имитация на beyerdynamics че дори ютия да ми опират в челото няма да си ги зема.  :lol6: :nono:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Superlux HD330

Това е толкова жалка и долнопробна имитация на beyerdynamics че дори ютия да ми опират в челото няма да си ги зема.  :lol6: :nono:

Че е имитация имитация е ,че няма да има качеството на утвърдени марки пак съм съгласен , ама не всеки може да отдели 200-300лв. за по-висок клас слушалки!

Чак с жалка и дълнопробна имитация мисля прескачаш доста далечко!

Само да те питам откри ли кой е производителя на твоето суперкачествено захранване силвърстоун, че както знаем от твоя милост-сисоник са най-големите боклуци!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Че е имитация имитация е ,че няма да има качеството на утвърдени марки пак съм съгласен , ама не всеки може да отдели 200-300лв. за по-висок клас слушалки!

Чак с жалка и дълнопробна имитация мисля прескачаш доста далечко!

Само да те питам откри ли кой е производителя на твоето суперкачествено захранване силвърстоун, че както знаем от твоя милост-сисоник са най-големите боклуци!

Изместваш темата.

Качествени слушалки за под 100 лв човек трудно може да намери. Аз не ползвам Beyerdynamics, поради простата причина че на този етап ще ми станат излишни при наличието на марки като UE, Westone, Denon, AKG, Audio-Technica. Не прекалявам никак. Нито за тези нито за Сонитата. Всичките не струват. Това може да го потвърдят всички които са слушали гореизброените от мен марки. Аз притежавам на всяка една от тях среднобюджетен модел и за мен тия имитации на Бейерите просто не си заслужават.  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изместваш темата.

Качествени слушалки за под 100 лв човек трудно може да намери. Аз не ползвам Beyerdynamics, поради простата причина че на този етап ще ми станат излишни при наличието на марки като UE, Westone, Denon, AKG, Audio-Technica. Не прекалявам никак. Нито за тези нито за Сонитата. Всичките не струват. Това може да го потвърдят всички които са слушали гореизброените от мен марки. Аз притежавам на всяка една от тях среднобюджетен модел и за мен тия имитации на Бейерите просто не си заслужават.  

Ами то така, ама и всеки втори има налични +100лв. бюджет за слушалки, да не говорим ,че да може да чуе тея слушалки в силата си ще се наложи да отдели още някой лев за някоя звукова карта ,ДАК-ве, усилватели ,предусилвателни устройства!

А за бюджет от 50-60лв. доста трудно става упражнението - да разбира ли по-твоята логика изобщо да не купува нищо!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами то така, ама и всеки втори има налични +100лв. бюджет за слушалки, да не говорим ,че да може да чуе тея слушалки в силата си ще се наложи да отдели още някой лев за някоя звукова карта ,ДАК-ве, усилватели ,предусилвателни устройства!

А за бюджет от 50-60лв. доста трудно става упражнението - да разбира ли по-твоята логика изобщо да не купува нищо!

По моята логика е най добре да си събере повечко пари. Най напред да си вземе адкекватен дак и след това слушалки. Дак без проблем може да намери във рамките на 80 лв, който ще свири достаъчно добре.

Или да го кажа по друг начин - за всяко нещо си има време и място.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По моята логика е най добре да си събере повечко пари. Най напред да си вземе адкекватен дак и след това слушалки. Дак без проблем може да намери във рамките на 80 лв, който ще свири достаъчно добре.

Или да го кажа по друг начин - за всяко нещо си има време и място.

И защото не му обясни това в първия пост, че според твоите разбирания ще му трябват близо 200лв. ,да го питаш би ли отделил такава сума ,какво ще получи в повече, ами тръгна да оплюваш.

Че кой не иска профисионални слушалки , кой не иска да кара кола за 6 цифрена сума -всеки нали?

Ама това ,че музиката ти е хоби и си решил да отделяш определена сума пари за качествени компоненти , не всеки има нужда от това и не всеки може да си го позволи!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.musicworld.bg/bg/m_10000/i_29318/AKG_K_44_V2.html тези ги имам и за бюджета са екстра.Ако бях аз щях да избирам между тях и http://www.musicworld.bg/bg/m_260343/i_17549/SENNHEISER_Pro_Audio_HD_201.html,които ти посочи колегата.Не се хвърляй на сонита, филипси и друга ширпотреба,защото шанса да уцелиш нещо добро е малък.И все пак ушите са си твои,отиваш,слушаш,харесваш и купуваш.Не е оферта да вземеш нещо без да си го чул.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.musicworld.bg/bg/m_10000/i_29318/AKG_K_44_V2.html тези ги имам и за бюджета са екстра.Ако бях аз щях да избирам между тях и http://www.musicworld.bg/bg/m_260343/i_17549/SENNHEISER_Pro_Audio_HD_201.html,които ти посочи колегата.Не се хвърляй на сонита, филипси и друга ширпотреба,защото шанса да уцелиш нещо добро е малък.И все пак ушите са си твои,отиваш,слушаш,харесваш и купуваш.Не е оферта да вземеш нещо без да си го чул.

Тия АКГ дето си ги посочил са спрени от 6 години от производство дори сигурно и повече от 6. Шанса да се намерят налични сигурно е едно на милиард.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Добринчо!

За 50-60 лева няма да намериш слушалки, които нито да свирят като хората, нито да имат хубав бас, а най вече - високи.По е добре сам да отидеш в магазина и да пробваш моделите, които са ти по бюджета. Гледай да са ти удобни, с малко по дълъг кабел ако има и да ти лягат добре на ушите - много важно условие.Ако пък имаш 250-300 лева за слушалки, наистина можеш да срещнеш някой добър модел. "КОЛЕЦ"  е прав с коментарите си, А на който не му се вярва, никой не го и кара! Ако не си претенциозен, ще намериш за себе си модел, но това можеш да направиш само ТИ.Всеки  приема честотния спектър по различен начин и в зависимост как преди всичко чува музиката. Форумът може само да те ориентира за такова изделие

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм със слушалки Philips, подобни на тия от първия пост и съм изключително доволен акто качество и сила на звука. Ползвам ги през звукова картана Creative и нямам забележки нито като диапазон нито към нищо. Единствоното лошо на модела който имам е, че са въртящи се и имат слабо място там... малко ги натиснах и сега с помощта на малко лепило вече не са въртящи се... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм със слушалки Philips, подобни на тия от първия пост и съм изключително доволен акто качество и сила на звука. Ползвам ги през звукова картана Creative и нямам забележки нито като диапазон нито към нищо. Единствоното лошо на модела който имам е, че са въртящи се и имат слабо място там... малко ги натиснах и сега с помощта на малко лепило вече не са въртящи се... 

Гледай сега. Бас ловя че като почнеш да слушаш Уейвове и Флакоове и всички останали формати без загуба неизбежно ще стигнеш до момента във който ще намериш разлика. Безплатен съвет от мен - отиди в Динакорд или Фактор и послушай поне от изброените марки. Бас ловя че ще намразиш филипса, който сега в момента прехвалваш.

Освен това искам да знаят всички тук че при избора на слушалка е изключително важно нивото на хармонични изкривявания които слушалката ще има при определена динамика. Всякакви стойности на такива изкривяваня над 1% са недопустими.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гледай сега. Бас ловя че като почнеш да слушаш Уейвове и Флакоове и всички останали формати без загуба неизбежно ще стигнеш до момента във който ще намериш разлика. Безплатен съвет от мен - отиди в Динакорд или Фактор и послушай поне от изброените марки. Бас ловя че ще намразиш филипса, който сега в момента прехвалваш.

Освен това искам да знаят всички тук че при избора на слушалка е изключително важно нивото на хармонични изкривявания които слушалката ще има при определена динамика. Всякакви стойности на такива изкривяваня над 1% са недопустими.

Аз слушам .wav и .flac на тия слушалки... защо мислиш си взех външна звукова карта за лаптопа?

И както казах - модела е подобен, не е същия, като се прибера от работа ще го видя.

Пробвал съм за кратко едни слушалки на AKG и спор няма, че вадят многократно по-добър звук, но и бяха за над 200 кинта...

Знам, че тия евтини Филипс не са "най-невероятните" слушалки на света... но за 40лв, смятам са много добър вариант.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Аз слушам от ютубата

2. Кои от тези 3 вида ви се виждат с най-добра конструкция:

Philips SHL3000BL

Philips SHP2700

Sony MDR-ZX100

Спрял съм се на тези 3 вида

Също така и тези http://www.philips.bg/c/headphones/on-ear-black-shl4000_10/prd/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

К'ъв е бюджета ? Technics RP-DH1250-S

п.П.Ниощо против Sony-тата,ама съм патил с тях ,много са клапви ,и много лесно се счупиха държачите.

Имам си амфинитет към technics ,претендирам ,че няма по-естествен звук от техните модели.Освен това са пипнати мераклийската,като започнеш от кабелът ,та до самите ушни миди.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.