Премини към съдържанието
TronDron

Проблем с записвачка на лаптоп

Препоръчан отговор

Здравейте!Имам лаптоп един лаптоп и проблемът ми е,че когато започна да записвам CD(CD+R или CD-R) или DVD(DVD+R или CD-R) със CDBurnerXP или Nero ми излиза,че дискът не е съвместим с устройството или е прекалено замърсен.Не може да е замърсен,защото с последният който пробвах беше чисто нов,сега изваден от кутийката му,а другите също бяха чисти с които съм пробвал.Различни видове CD+ или -R или DVD + или - R.Записвачката чете дискове с игри или филми.Също така пише,че е multi playing което според мен означава,че трябва да чете всякакви дискове.И е така,чете филми и игри както казах,но не иска да записва.Да не би да не може да записва дискове или е счупена? Моделът и е:HL-DT-ST DVDRAM GT30N ATA Device ОС:Windows 7 x32

Лаптопът е:Asus K50IJ ПП:Сега виждам,че имам още една записвачка в Device Manager:DTSOFT Virtual CdRom Device.

Редактирано от KaldataX (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Virtual CDrom Device е заради Daemon Tools или Аlcohol 120% ако ги имаш инсталирани. Относо записвачката виж дали самата тя не е замърсена и по точно главата вътре която чете.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Понеже а лаптоп, имате достъп до лазера, като отворите шейната.

Вземете един тампон (клечка за уши с памук), и почистете внимателно окото на лазера (оптиката). Като потопите тампона преди това в дестилираната вода.

След това, го подсушете.

Сменете и марката на дисковете, ако не сте опитвали. За предпочитане да не е световно неизвестна.

Като последен вариант, ако е излязъл нов софтуер за записвачката (firmware), го обновете

Редактирано от ieenso (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами ако помогне почистването само на лещата е добре , но ако има прах и по навътре :(

Публикувано изображение

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.