Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

aydo1

GNU GRUB boot

Препоръчан отговор

Добър вечер !! Днес си купих Acer Aspire V5-573 , който е без оптично устройство ,затова си направих буутващо usb за да си инсталирам windows, но за първи срещам GNU GRUB и си нямам на представа как ще буутна това усб .

Моля някой да ми обясни като на прост човек как ще се буутне това усб :))

Благодаря предварително!!!

GNU GRUB version 0.97-4.99.1.lp19

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добър вечер !! Днес си купих Acer Aspire V5-573 , който е без оптично устройство ,затова си направих буутващо usb за да си инсталирам windows, но за първи срещам GNU GRUB и си нямам на представа как ще буутна това усб .

Моля някой да ми обясни като на прост човек как ще се буутне това усб :))

Благодаря предварително!!!

GNU GRUB version 0.97-4.99.1.lp19

Grub къде? От компютъра? В БИОС го настройте да зарежда от флашка

И пускането на повече от една еднакви теми не се толерира във форума

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-вероятно е със някакъв минимален Линукс.Обикновенно така правят оставят го без графична среда и хората да се отказват от него,без да знаят какво точно губят ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Grub къде? От компютъра? В БИОС го настройте да зарежда от флашка

И пускането на повече от една еднакви теми не се толерира във форуМ

Пускам лаптопа и ми излиза GNU GRUB и след това не знам какво да правя .

Можеш ли да ми кажеш как да влезна в БИОС ,че аз не успях.

Извинявам се че пуснах повече от една тема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В началото на стартирането на лаптопа, трябва да има упътване на екрана как се влиза в биос или как се избира буут меню

Пробвай с F12 да влезеш директно в буут менюто. Ако не стане, с F2 или Del за BIOS

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пускам лаптопа и ми излиза GNU GRUB и след това не знам какво да правя .

Можеш ли да ми кажеш как да влезна в БИОС ,че аз не успях.

Извинявам се че пуснах повече от една тема.

Del, F2 някой от тези клавиши

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В началото на стартирането на лаптопа, трябва да има упътване на екрана как се влиза в биос или как се избира буут меню

Пробвай с F12 да влезеш директно в буут менюто. Ако не стане, с F2 или Del за BIOS

Del, F2 някой от тези клавиши

Няма никакво упътване , изписва ми acer aspire  и след това се пуска  GNU GRUB  , пробвах с ф12 и дел , ипак не става :((

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма никакво упътване , изписва ми acer aspire  и след това се пуска  GNU GRUB  , пробвах с ф12 и дел , ипак не става :((

А на сайта на производителя няма ли ръководство?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А на сайта на производителя няма ли ръководство?

Не съм проверил ще проверя сега.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм проверил ще проверя сега.

Ти да не чакаш да ти зареди и тогава да натискаш F12? Още като натиснеш бутона за включване и почвай да помпиш F12. Ако не се получи, пак така,  още при включване помпиш Del или F2..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти да не чакаш да ти зареди и тогава да натискаш F12? Още като натиснеш бутона за включване и почвай да помпиш F12. Ако не се получи, пак така,  още при включване помпиш Del или F2..

Намерих Биоса , настройвам boot priority order 1-USB HDD рестартирам и пак ми излиза GNU GRUB.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Намерих Биоса , настройвам boot priority order 1-USB HDD рестартирам и пак ми излиза GNU GRUB.

Сигурен ли си че флашката е буутваща? Пробвай с тази програма http://www.kaminata.net/instalirane-na-windows-xp-vista-7-ot-flash-flash-pamet-t45493.html  да я направиш буутваща. Аз използвам тази.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сигурен ли си че флашката е буутваща? Пробвай с тази програма http://www.kaminata.net/instalirane-na-windows-xp-vista-7-ot-flash-flash-pamet-t45493.html  да я направиш буутваща. Аз използвам тази.

Ще пробвам и ще пиша пак :)

Ще пробвам и ще пиша пак :)

Тръгна инсталацията , благодаря ви много !!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ако не се справиш пробвай syslinux

http://search.data.bg/ready/db665a78efd5d2c4a4b0185611f18009

вътре в архива има полезни нешица + readme на бг с кирилица и латиница...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.