Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×
nickolaycho

консултация за озвучаване с микрофон...

Препоръчан отговор

От доста време следя форумът и виждам доста запознати с материята колеги. Затова питам тук, моля за съвет...Имам 2+1 система Лоджитех, но искам да включа в нея микрофон, има вход за ДВД или конзола, но мисля че за микрофона ще ми трябва предусилвател. Посъветвайте ме какво да купя за да озвуча с този микрофон едно мероприятие, пробвахме през лаптопа, тихо е и има микрофония, не става както трябва. ОЩЕ ВЕДНЪЖ МОЛЯ ЗА ПОМОЩ И СЪВЕТИ, БЛАГОДАРЯ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да започнем отначало:

Марката и модела на лаптоп, както и на 2.1 системката, както и модела на микрофона

Хубаво е да споменете и стаята  в която ще се проведе мероприятието колко е голяма.

Да не стане така, хората от последния ред да не чуват нищо поради слабата озвучителна система?

Редактирано от ieenso (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да започнем отначало:

Марката и модела на лаптоп, както и на 2.1 системката, както и модела на микрофона

Хубаво е да споменете и стаята  в която ще се проведе мероприятието колко е голяма.

Да не стане така, хората от последния ред да не чуват нищо поради слабата озвучителна система?

Благодаря за бързата реакция, утре в офиса ще видя всички тези данни за моделите и ще пиша, дано колегата го прочете утре сутринта, за да имам време да реагирам и да купя необходимите неща... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързата реакция, утре в офиса ще видя всички тези данни за моделите и ще пиша, дано колегата го прочете утре сутринта, за да имам време да реагирам и да купя необходимите неща... 

По- принцип, състемките от типа на 2.1, нямат вход за слушалки.

Но ви попитах, защото може да има и изключение. Както и , че мощноста да не им достига за това което искате да направите.

Пример: ако Ви трябва само за веднъж, бих опитал да поставя говорителите (тонколонките), възможно по далече от

микрофона, за да избегна до някъде микрофонията.

Иначе, правилно сте се насочили към предусилвател, но в случая, ако е за един път не си заслужава покупката.

ако можете да вземете назаем озвучително оборудване също е вариант (разбира се зависи и от цената.

Правилното в случая е усилвател, мишпулт (миксер), тонколони, ако се ползват многократно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

за да няма микрофония, трябва микрофона да е далече от говорителите - тоест или безжичен или с дълъг кабел и най добре зад колоните (те не трябва да са насочени към него или да са насочени към стена, която да отрази звука към микрофона)... ако ползваш елекродинамичен микрофон (той на практика си е високоговорител/слушалка, но с много по фина и чувствителна мембранка) може да го вържеш директно към входа на колонките - не ти трябва предусилвател. микрофонията е явление, при което микрофона прихваща звука от тонколоните и го пуска, вече усилен този звук стига още по лесно до микрофона... получава се геометрична прогресия на усилването на звука, който освен това се наслагва, защото има забавяне от приемането му от микрофона, до излизането му от тонколоните и новото достигане до микрофона... тоест, това , което се опитваш да направиш е безмислено - трябва ти насочен микрофон - като тоя на певците - за това като пеят все едно ще го захапят - просто хваща само близки звуци и то само от едно място и почти никакви странични звуци... отделно музикалните инструменти ползват собствени микрофони - някои направо са си в самите инструменти

Редактирано от the professor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето и моделите на компонентите, които искахте - лаптоп Acer Aspire V3-471G,  Logitech Z-323, microphone Hama DM-40.

Моля да ми предложите решение на проблема с озвучаването, благодаря...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Ето и моделите на компонентите, които искахте - лаптоп Acer Aspire V3-471G,  Logitech Z-323, microphone Hama DM-40.

Моля да ми предложите решение на проблема с озвучаването, благодаря...

Явно освен микрофон ще ползвате и лаптопа за пускане на музика или неправилно съм ви разбрал? 

1 микрофона е динамичен и за да има нормален сигнал, трябва да е с корекционен предусилвател, който го има вграден в някои по големи усилватели. Иначе за него задължително трябва да ползвате мишпулт/смесител/ който има такива входове. Мишпулта може да бъде и с крайни стъпала и ви отпада системата от вашите колони. Това е по микрофона.

Logitech Z-323 с тези колонки можете да озвучите малко затворено помещение и да ги ползвате към лаптопа за музика.Микрофон в тях не можете да вържете.

Acer Aspire V3-471G - на лаптопа има букса за свързване на микрофон, но сигнала на изхода от звуковата карта както и вие сте забелязали ще е изключително слаб, поради причината, че микрофона е динамичен и няма вграден предусилвател във лаптопа. Ако се използва кондензаторен микрофон, би трябвало да имате добър ефект и да получите достатъчно ниво на изхода на звуковата карта, за задействане на системката Logitech Z-323. Тук трябва само малка намеса, за да можете да ползвате микрофона, като през менюто на звуковата карта изберете   "рекординг" и настроите нивото на сигнала на микрофона. Това е в най общи линии, но не съм убеден, че ще можете да се справите или така ми се струва.За такива работи никога не се пита в последната минута, а би било редно след консултация да можете да направите експеримент като подготвите техниката за тази работа. Ако има още нещо неясно, можете отново да питате, като пишете конкретно и точно по въпроса, за да не се заблуждават колегите, които ви отговарят. Смятам, че сте ме разбрал напълно! Успех!

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За да пуснете такъв тип микрофон ще ви е нужно примерно  ей това  или подобна външна звукова карта

Публикувано изображение
Стува :
M-Audio MobilePRE USB
USB Audio Interface 16bit/48khz with 2 mic preamps
215.93 лв
179.94 лв без ддс

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много благодаря на всички отзовали се, като пресея информацията ще реша какъв вариант да измисля, имам време за подготовка...Много ми помогнахте, изясниха ми се някои тъмни петна!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.