Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

BlackDevil9

Gtx 760 заслужава ли си?

Препоръчан отговор

Здравейте. Време е да се подготвям за BF4, та е време да сменям 7870. Заслужава ли си смяната, ще има ли голяма разлика спрямо старата и въобще има ли смисъл да събера още малко за 4 гигабайтовата версия или не.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

7870 и GTX 760 нямат някаква умопомрачителна разлика в производителността.

Публикувано изображение

http://www.kotaku.com.au/2013/06/the-gainward-nvidia-gtx-760-benchmarked-and-reviewed/

Видео паметта също не е чак от такова значение. По важна е честотата на която работи и големината на шината.

Разгледай новите карти на AMD ATI. Ако ще даваш пари поне да е за нещо с което ще усетиш разликата.

Какви са другите компоненти на системата ти? Кажи с какво разполагаш, колко си готов да отделиш да нова видео карта и ще можем да предложим нещо.

Поздрави?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте. Време е да се подготвям за BF4, та е време да сменям 7870. Заслужава ли си смяната, ще има ли голяма разлика спрямо старата и въобще има ли смисъл да събера още малко за 4 гигабайтовата версия или не.

Не

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

7870 и GTX 760 нямат някаква умопомрачителна разлика в производителността.

http://www.kotaku.com.au/2013/06/the-gainward-nvidia-gtx-760-benchmarked-and-reviewed/

Видео паметта също не е чак от такова значение. По важна е честотата на която работи и големината на шината.

Разгледай новите карти на AMD ATI. Ако ще даваш пари поне да е за нещо с което ще усетиш разликата.

Какви са другите компоненти на системата ти? Кажи с какво разполагаш, колко си готов да отделиш да нова видео карта и ще можем да предложим нещо.

Поздрави?

Системата е от подписа. около 500лв. съм готов да отделя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно при Battlefield видео паметта (обемът) има доста голямо значение, отколкото при останалите игри и 2GB за нея е минимумът при 1920х1080. Което не означава, че при такава резолюция няма да стигнат, ако не се надвишава, няма нужда от смяна на 7870, най-малкото с 760.

За посочения бюджет просто не си струва смяната, макар че процесора има достатъчно ресурс да не ограничава и топ видео карта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко не по темата към автора. Видях, че на честотата на рам-а пише, че работи в режим 1333 мхц. Настроил ли си от биоса да ти е активен режим XMP 1.2/1.3 за паметта?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

можеш да направиш и Crossfire със една  R9 270X ,но само ако картата не ти е 7870 XT.Дава  по-добри резултата от колкото 2-ве еднакви 7870-тки.И ще се бръкнеш само с 350 лв.Дъното ти е прекрасно и картите ще работят на х8

Публикувано изображениеПубликувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко не по темата към автора. Видях, че на честотата на рам-а пише, че работи в режим 1333 мхц. Настроил ли си от биоса да ти е активен режим XMP 1.2/1.3 за паметта?

Това да ти кажа не го бях забелязал. Благодаря, че ми каза. В биоса нищо не съм пипал. Също така да спомена, че на validatora съм със старото дъно, сега съм с Еxtreme4.

Интересувам се също така, дали със 7870 ще успея да подкарам bf4 на ултра (1080p).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.