Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Метин Шабан

Труден избор на смартфон , моля помощ

Препоръчан отговор

Здравейте, моля за помош при избора на нов телефон . Аз разгледах няколко и за цена-производителност ми хареса този LG NEXUS 4 . Ако имате някакви други предложения , нека да са до 600лв. макс , да имат поне 5мп и светкавица, да има хубав дисплей .
Очаквам мненията ви , благодаря предварително на отговорилите  :clown:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Харесания апарат е перфектен избор, но в тази връзка след няколко дни излиза 5-цата на същия модел.

Аз лично се надявам и предполагам, че ще е още по-добър от този и затова ще те посъветвам да изчакаш.

Иначе грешно подхождаш в търсенето на съвет - първо обясни какво искаш да правиш с този апарат, какво най-често ще ползваш в него, за да могат съветите да бъдат адекватни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само че мен ме съмнява 5-цата да се събере в бюджета.. 

Към автора: Nexus е много добър избор, погледни обаче и S3, има го на доста места под 600 лв. и също е чудесен избор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мястото на автора - влизам примерно тук и почвам да сравнявам... Телефона не е никак лош, но аз не бих си взел телефон без радио... Не знам от къде се появи тази мода, да не се слага радио в телефоните, сякаш ще натежат или кой знае какво... Можеш да погледнеш и Sony Xperia SP, който в Мтел е на същата цена, а също така и Sony Xperia M, който е на половин цена... (понеже по-малкия екран за мен е предимство...). Спестяваш 250 лева, които можеш да ги дадеш за една екскурзия по Нова година...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само че мен ме съмнява 5-цата да се събере в бюджета..    Към автора: Nexus е много добър избор, погледни обаче и S3, има го на доста места под 600 лв. и също е чудесен избор.

Ще се събере, ако се купи от извън България.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вземай нексуса и не му мисли !!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В крайна сметка реших да си взема един  от тези :  ZTE Grand X Pro  , Alcatel OT Idol6030x или подобен остава само да ги видя на място , ако имате предложения с подобни телефони са добредошли.Телефонът ще го ползвам за интернет , игри (не от най-тежките)  и да има поне 5mp камера и светкавица(за предпочитане), да не е с прекалено голям екран.

Като помислих Nexus-a е прекалено добър за мен , а със спестените ще си взема по добри компоненти за новия компютър :P .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Глас тогава за алкатела, а вместо ZTE-то бих ти препоръчал ако още го имат на промоция - Huawei G600. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей, бих ти предложил да пгледнеш един телефон на Gigabyte модела е GSmart Sierra S1  на мен ми привлече вниманието този модел, разгедайго. Най-важното за мен е, че е с 2 SIM карти голямо удобство си е, от както ползвам такъв  телефон се родих не ходя с по два в джоба. :)

По подробна информация

Видео ревю

Дано съм бил полезен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В крайна сметка реших да си взема един  от тези :  ZTE Grand X Pro  , Alcatel OT Idol6030x или подобен остава само да ги видя на място , ако имате предложения с подобни телефони са добредошли.Телефонът ще го ползвам за интернет , игри (не от най-тежките)  и да има поне 5mp камера и светкавица(за предпочитане), да не е с прекалено голям екран.

Като помислих Nexus-a е прекалено добър за мен , а със спестените ще си взема по добри компоненти за новия компютър :P .

Разбира се, че Idol. А този Gigabyte не е лош, но предполагам, че ще е на по-висока цена.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз разгледах няколко и за цена-производителност ми хареса този LG NEXUS 4

В крайна сметка реших да си взема един  от тези :  ZTE Grand X Pro  , Alcatel OT Idol6030x 

Нали си наясно, че тези цени в сайта на М-Тел са с договор за 24 месеца, и месечна такса 24.90?...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нали си наясно, че тези цени в сайта на М-Тел са с договор за 24 месеца, и месечна такса 24.90?...

Много ясно , аз от там гледах колко са и прецених , че ми е достатъчно да дам 250 лева за да си задоволя исканията затова се отказах от nexus-a  И да благодаря на всички от този форум ако не бях влязал до сега да бях си взел няколко боклука !!!! :tongue2:

Здравей, бих ти предложил да пгледнеш един телефон на Gigabyte модела е GSmart Sierra S1  на мен ми привлече вниманието този модел, разгедайго. Най-важното за мен е, че е с 2 SIM карти голямо удобство си е, от както ползвам такъв  телефон се родих не ходя с по два в джоба. :)

По подробна информация

Видео ревю

Дано съм бил полезен.

Ако го имаше в българските оператори бих си помислил но го няма , идеята ми е да си взема нов план с безплатни минути и интернет + телефона (който от договора ще бъде на по-ниска цена , предполагам)  П.П.: Мисля да питам приятел от Германия който ще се връща скоро , ако може да ми го вземе от там ако е по - евтин :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

............

П.П.: Мисля да питам приятел от Германия който ще се връща скоро , ако може да ми го вземе от там ако е по - евтин :)

Питай го и за Nexus 4, защото днес гледах двете устройства, споменати по-горе. При слаб натиск в централната част на екрана на двата телефона (ZTE Grand X Pro и Alcatel OT Idol) на бял фон забелязах, че има сериозно поддаване и веднага се появяват тъмни петна, все едно натискаш монитор на лаптоп. Освен това сглобката на Alcatel не ми допадна особено, става дума за горния бутон за включване. При по-сериозните производители този (де)ефект отсъства. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Намира се за по 560лв.,и все още смятам, че си заслужава, предвид факта че е излезнал S4!

Само че мен ме съмнява 5-цата да се събере в бюджета.. 

Към автора: Nexus е много добър избор, погледни обаче и S3, има го на доста места под 600 лв. и също е чудесен избор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пред Nexus а бих избрал Galaxy S3 , но човека реши да отдели по малък бюджет , виж тези модели примерно на Gigabyte или Prestigio , Gigabyte GSmart Aku A1 с 3G модул.

а за по малко пари може PRESTIGIO MultiPhone 4044 DUO, 3G

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пред Nexus а бих избрал Galaxy S3 , но човека реши да отдели по малък бюджет , виж тези модели примерно на Gigabyte или Prestigio , Gigabyte GSmart Aku A1 с 3G модул.

а за по малко пари може PRESTIGIO MultiPhone 4044 DUO, 3G

а защто s3 ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-важното за мен е, че е с 2 SIM карти голямо удобство си е, от както ползвам такъв  телефон се родих не ходя с по два в джоба. :)

off. Винаги съм се чудил на тези които ходят с два еднакви телефона в джоба с различни номера. Сякаш не могат да те търсят и да набираш от един номер. Виж различни ОС по го разбирам ама с две сим карти ми е много чудно за какво.

а защто s3 ?

Предполага се че са някаква доказана марка при андройд от разни други пластмасарии.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами S3 защото не може S4 , шегата настрани S3 е доста добра машинка и за това за което каза че ще ползваш телефона , ще ти е даже предостатъчен защото аз с моето Sony Ericsson Live With Walkman си играя Real Racing , естественно доста лагва но ... няма как , 

Предполага се че са някаква доказана марка при андройд от разни други пластмасарии.

Не че Нексус а не е доказана машинка , Lg и Google също са направили добра машинка , но все пак всеки е на ясно с лидерството на Samsung в отношение на смартфони и таблети 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо да давам 200 лева отгоре за с3 като може да взема по хубав (по характеристики) от него за по - малко пари ? говоря примерно за новия нексус който ще струва 300$ така видях  беше с 16мп и го водеше в доста др. характеристики

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това си е твой личен избор , и двата телефона са хубави , ти сам реши кой ще ти е по удобен , но за това което искаш да го ползваш аз ти казах , достатъчен ти е дори и по слаб телефон , но щом си готов да отделиш пари за Нексус , но ще струва около 350 $ НЕКСУС 16 ГБ

както ти казах , въпрос на вкус 

като функционалност , като дизайн за мене в момента водят моделите Galaxy 

единственното което можеше да ме впечатли в новия Нексус щеше да бъде камерата 8 MP NIKON , но стана ясно че няма да е на NIKON ... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

единственното което можеше да ме впечатли в новия Нексус щеше да бъде камерата 8 MP NIKON , но стана ясно че няма да е на NIKON ...

Значи маркетингови трикове като този все пак работят за някои хора...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи маркетингови трикове като този все пак работят за някои хора...

На мен най много в този телефон ми харесва камерата ако става на въпрос , забравих и кит кат а CLICK

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Samsung GT-i8190 GALAXY S III Mini white 

поне влизаме в бюджета

S3 mini, не си заслужава за тези пари. Много е орязън и като цяло не си заслужава.

Като собственик на S3 ще ти кажа, че си заслужава и ще ти кажа защо:

1. Страхотен дисплей, 4,8" мислех си, че ще е неудобно с толкова голям телефон, но сега не ми прави впечетление.

2. 4 ядрен процесор и добро видео, ако искаш да играеш всички игри без проблем това е от голямо значение. Real Racing 3 е доста тежка, но ми върви супер, докато преди на S2-ката(S3 mini същата история) имаше доста лагвания.

3. 8МП камера със светкавица прави страхотни снимки и клипове.

4. Слот за карти памет. Това си е голям плюс, който при Нексус липсва.

5. Батерията е достатъчна за цял ден сърфиране в интернет или за играене на игри. При разговори и нормално ползване на интернет издържа около 3дни.

6. Имаш винаги голям избор от към ъпдейт на Андройда. Дори и Самсунг да не пуснат нова версия има достатъчно ROM-ве и Кернели в интернет. Тоест ще си го флашваш с каквото ти хареса и винаги ще си актуален. Това си е голям плюс при Самсунг, до скоро имах и S1 и го бях флашнал до 4.2.2 версия на Андройд и вървеше супер стабилно, докато доста по-нови телефони от други марки си стоят на 2.3.6 или 4.0.4, защото не могат да се флашват.

Моя съвет е или S3 или Nexus4. Другите устройства с андройд (ZTE, Gigabite, Prestigio и т.н.) няма да имат тези актуализации и тази стабилност. Не случайно Самсунг е лидер при андройд устройствата. За цената, която искат ти дават най-добрия дисплей, телефон с възможност за актуализации, страхотни параметри и не на последно място всичко това направено да върви гладко и безпроблемно. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Petar02
      Здравейте,
      Имам за задача да създам база данни за мобилен оператор. Какъв вид заявка или отчет или таблица трябва да създам, с която всеки месец да се създава автоматична фактура с дължима сума според определени критерии (на какъв вид план си и каква трябва да бъде месечната ти такса). И също какъв вид форма трябва да направя, за да се плаща тази фактура.
      Благодаря предварително за оказаното съдействие.
    • от Plamy Gerova
      Здравейте, може ли помощ за курсовата ми задача?
      съставете програма с функции за:
      а) въвеждане от клавиатурата във файл и в масив( чрез добавяне) данни за морски пътувания (до 25)- Морска гара Варна: маршрут, кораб-име, име на капитан, цени на билетите- I,II класа, брой пасажери в съответната класа, обща сума на продадените билети- през избран месец от годината.Извеждане текущото съдържание на масива(файла) на екрана.
      б) извеждане на екран данните за превозите на кораб по въведено от клавиатурата име на кораб(със запитване за справка)
      в) извеждане на екран данните за морско пътуване с най- голяма обща сума на продадени билети.
      Главна функция main()- с меня за избор на функции и проверка за състоянието та данните.Използване на локални променливи и функции с предаване на параметри. 

• от leonsanchesss
      Здравейте колеги след 4-5 годишна употреба на samsung galaxy s5 дойде време да се сбогувам със него . Въпросът ми е кой от двата посочени бихте избрали и какви са вашите мотиви.Главните цели за които ще се използват са заснемане на снимки и социални мрежи. Други въпроси които ме вълнуват са дали ще ми е достатъчна памет от 64gb и лесно ли ще се адаптирам към iOS ако съответно избера iphone 8.
    • от georgi999
      здравейте надявам се да ми помогнете. 4 пъти ме късат на този изпит . На notepad ++ трябва да го направя .наистина не ми се отдава. моляви не ме критикувайте просто искам да взема изпита,разберете ме. Трябва да направя уеб сайт .ще кача файла за да видите там е обеснено подробно .моляви за помощ.благодаря предварително .  

• от BWB. Eclipto
      Търся помощ за курсовата си работа по програмиране, защото отсъствах близо два месеца поради операция, а не се имам с колегите си.
      задачата гласи :"Съставете алгоритъм и напишете програма за въвеждане координатите на точки и извеждане на екрана координатите на онези от тях, които не лежат в защрихованата област.Въвеждането се прекратява, когато броят на въведените точки стане най-малко М и броят на лежащите в защрихованата област стане N."

помощ!!
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.