Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×
Anne

Болниците искат доплащане ако НЗОК не плати прегледите

Препоръчан отговор

http://www.vesti.bg/bulgaria/bolnicite-shte-iskat-20-doplashtane-ot-pacientite-5996542

Имам само един въпрос към лекарите във форума - НЕ ВИ ЛИ Е СРАМ? Народа е докаран до просешка тояга от мафиотите от ГЕРБ, 2 - годишно момиченце, болно от рак тъгува за загубената си от химиотерапията косичка и пита майка си има ли пари за лечението му,  а вие не стига, че карате луксозни коли, имате луксозни кабинети и прастикувате на частно, дразните се на достатъчно интелигентни пациенти, които търсят информация в нета (защото ви нямат доверие и със право) ами и сега ги принуждавате буквално да избират между здравето и хляба! Да, знам, че ще ми заключите темата, знам, че думите ми ще ви подразнят! Но ясно защо медицината вече е недостъпна за мен! Не се чудете защо хората прибягват до самолечение или ходят да молят за чудо в църкви и манастири! Вие ни доведохте дотам с вашата алчност и лакомия! Нямате ли срам, не ви ли е неудобно? Добре поне, че Бог не взима пари за молитва, едно ходене в църква излиза по - евтино от една болница! Собствените си деца не ваксинирате, но за чуждите не ви пука! Ревете за пари, а не ви пука, че народа е беден! Как смеете да сте толкова нагли? Превърнахте здравеопазването от висша ценност в търговия! Сега то е достъпно само за избрани! Върнахте ни във Средновековието! Не се чудете защо хората ви мразят толкова, защо ви посягат!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Anne, проветри си малко главицата и помисли каква глупост си написала. Справка- какво значи НЗОК и кой финансира здравеопазването.

P.S. Към Трихо- бих затривал всяка тема, в която Anne се допитва за ежеминутните си болежки до омразните форумни лекари. Занапред да разчита на еволюцията и естествения подбор! 

Редактирано от dimadoctor (преглед на промените)
  • Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Иска ми се да пиша.. Ама не знам дали ще си сдържа нервите.... За това, я да млъкна..............................

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прощавай, на мен не ми пука за това, пука ми, че изнудвате хората, че минавате всички граници! Не мога да се поставя на ваше място, мога да се поставя само на мястото на обикновените хора! За тях ми пука, не за такива като вас!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам защо го пишеш тук? Ние нищо не можем да направим, нито двамата лекари във форума. Те предполагам си имат началници и те ще искат да получават заплата. Всички които имат договор с здравната каса са длъжни да спазват тази промяна и е нормално да са недовлни като няма да им изплатят 20-те% заработено с риск да им намалят заплатите.

Иначе кризата с здравоопазването е огромна и едва ли нещо е способно да я оправи.

Като за начало може да се направят индивидуални здравни осигуровки. Всеки да се лекува с неговите си пари, а не циганите да се лекуват всеки месец безплатно за сметка на българите, които всеки месец им удържат вноската от и без това мизерните заплати.

Редактирано от ice_lion__01 (преглед на промените)

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

P.S. Към Трихо- бих затривал всяка тема, в която Anne се допитва за ежеминутните си болежки до омразните форумни лекари. Занапред да разчита на еволюцията и естествения подбор! 

Не съм съгласен докторе...Даже бих помолил, да се направи специален форум, само за болежките на Anne ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
quickJO ,  кажи каквото имаш да кажеш, нека лекарите рзберат народа какво мисли за тях и колко им е насъбрал! Тези хора са се самозабравили! Народа беден, хората едвам издържат семействата си, а лекарите искат сега и тях да издържаме! Еми няма да стане тая! Колко хора си отидоха заради пари и колко си трайкат колегите им тук във форума и не смеят да признаят, че има слуаи на смърт заради липса на пари от страна на пациентите............

Съжалявам, ама лекарите не сте особена порода, та да пращате децата си на частно! Нищо няма да им стане да учат в обикновено държавно училище! Хич не боли! Както и да спреш да си обновяваш автопарка всяка година............

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да не задълбочавам темата, защото усещам, че ще стигна до неконтролиран изблик на нецензурни думи....Само ще допълня, че ако имах дори и най-малкия пряк контакт с Anne- бих демонстрирал реципрочен непукизъм към нея и всичките и сърбежи. Има хора, успяващи да затрият всяко съчувствие към тях, дори човек да е супер търпелив и съпричастен.

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Anne, не усещаш ли че малко прекаляваш. Форума не е парламента да внасяш предложения и изтъкваш гледна точка и да очакваш да се гласува промяна в закона само защото не си съгласна с нещо.

Редактирано от ice_lion__01 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Голяма съпричастност видях тук, нема що! Никой не разбра, че ме е страх да не загубя зрението си, за всички вас съм просто една истеричка и хипохрондричка! :angry22:  А причината да търся второ мнение, или пък съвет и насоки за здравето в нета е, че ваши колеги  ме оставиха без слух на 5 годинки! Родителите ми не можаха да ги съдят, щото онези били свещени крави,  бях потресена, че никой не им е споменал за вредата от гентамицина!  След всичко това, лекарите имат  0 (НУЛА) доверие от мен!

А мнението на двамата докторчета тук го искам, щото  те нито веднъж не взеха отношение по нито един скандален медицински случай! Мълчат като пукали,  гледат като телета в железница и дума не обелват срещу колегите си. Гарван гарвану око не вади.  Разбираш ли, те учили като студенти много повече от другите милите, те си плащали всичко и сега ние сме им длъжни да им осигурим готин живот............... Не им чух моралното мнение ни веднъж, щото явно морал нямат. И за ваксините веднъж не ги чух да кажат нещо, не дежурната простотия как спасявали живот! Щото аз няямам и една, а още съм жива!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:shock11:само това мога да кажа........

Редактирано от janis joplin (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
ice_lion__01

"Като за начало може да се направят индивидуални здравни осигуровки. Всеки да се лекува с неговите си пари, а не циганите да се лекуват всеки месец безплатно за сметка на българите, които всеки месец им удържат вноската от и без това мизерните заплати."

Ето къде е заровен проблема.!!! 

Редактирано от dred (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Алоуууууууууууууу, да не искате с това да предизвикате етническо напрежение! ЗАБРАВЕТЕ, без тия! :nono::angry::angry22:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като за начало може да се направят индивидуални здравни осигуровки. Всеки да се лекува с неговите си пари, а не циганите да се лекуват всеки месец безплатно за сметка на българите, които всеки месец им удържат вноската от и без това мизерните заплати.

Ето къде е заровен проблема.!!! 

Не е толкова лесно. Поради характера на текущата система, ако се премине на индивидуални здравни осигуровки, текущите пенсионери, които са си плащали съвсем редовно осигуровки ще останат без здравно, защото няма да има пари за тях.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дадох 150лв по доктори, 100лв и нагоре от които лекарства за уж алергия. След 3 посещения при специалист и едно при личният лекар и общо 5 прегледа стигнаха до уникалното умозаключение, че било "някаква алергия". Ей, добре че ми казаха. Трябва да си гений, за да сетиш за това. Дали е алергия не знам, но прахосах една сума, която на 1/3 от българските граждани им е 1/3 от месечната заплата и нищо не постигнах.ю Тежко ми, ако се разболея тежко значи. В редките пъти, когато се случва масово се изписват шепа антибиотици.

Редактирано от simtech (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето, за това говоря! Вместо да те лекуват като човек, лекарите те забалосмат със разни глупости, изписват ти скъпи лекарства и не им пука ни за оцеляването ти, ни за семейството ти! Егоисти до мозъка на костите си! Нищо не вършат без пари, пациентите за тях са ходещи касички!

Да не говорим колко хора оставиха да умрат, чакайки си едни пари, които пациентите им ги нямат............Или пък за това, че приемат търговци на лекарства и изписват за цяло и нещяло  широко рекламирани лекарства! Както и че никога не споменават за страничните ефекти от лекарствата и ваксините, нито търсят симптоми на коварни заболявания! Подиграват се на хората, които търсят спасение в Бог!

Това не са човеци, не са лекари, а чисти последователи на Менгеле, за тях сме просто опитни свинчета!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето, за това говоря!.....

Не схващам защо слагаш всички лекари под общ знаменател и казваш, че били такива и унакива. Вярно е че има и сметкаджии сред тях, но не всички са такива. Ако се заровиш по други форуми (както и правиш), ще прочетеш имена от които хората са много доволни и ги хвалят и препоръчват. Затова най-важното за един лекар е да си създаде име. Тогава пациентите сами ще идват при него/я.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Затова най-важното за един лекар е да си създаде име.

Някои си създават имена, обаче вероятно има и такива, които си печелят...прякори.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защото лекарите не се разграничават, което значи, че всички са един дол дренки! Когато лекар свидетелства срещу колега престъпник, тогава ще спра да ги слагам под общ знаменател!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защото лекарите не се разграничават, което значи, че всички са един дол дренки! Когато лекар свидетелства срещу колега престъпник, тогава ще спра да ги слагам под общ знаменател!

Ти си ги слагай, обаче като те засърби нещо и къде бягаш, Поля? Право при чичко доктор, май. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ама не бягам със 100 процентово доверие обаче! Винаги гледам как се държи лекаря, как говори, със какъв тон, проверявам в нета предписаните лекарства з странични ефекти, проверявам съответната болест.............бяха ми предписани за анемията едни неща, които не ги пих, защото прочетох за едни неприятни странични ефекти и отказах. А откакто прочетох за търговците на лекарства, ходещи по болниците, ми стана ясно защо ми беше предписан ненужният "Геритамин Нео", точно когато Анелия го рекламираше, още повече, че имам гълтателни проблеми и със зор го пиех, всеки път умирах от страх да не ми влезе в кривото гърло.

И всеки път като стане скандал, докторчетата тук си мълчат и не коментират, или пък почват да назидават и поучават. Били учили повече.........Че кой  ги е бил да стават лекари бе? А, да, забравих, лекари стават комплексарите, жадни за внимание и уважение, дето обаче не се дава даром! Трябва да си го заслужиш1 Ама лекарите тая дума не я знаят! Знаят само "дай". :angry:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

че не ходете при гадните лекари

някой да ви кара насила?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

че не ходете при гадните лекари някой да ви кара насила?

Ходя, за да ме лекуват, не за да ме въртят като кученце. Факт е, че след 150лв съм на стартова позиция. Не преценявам качествата на лекарите. Просто не съм доволен. Щом е нещо толкова банално, защо толкова посещения?
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Промених заглавието на темата, защото поднесено така беше адски манипулативно ( което е и целта на активното мероприятие в момента )

Защо ли ?

Ами защото в момента НЗОК разпрати писма до всички болници, че ще плаща всяка фактура на 80 %. Разбирате ли ? При фактура за харч от 100 лв -ще се получат само 80 насреща. 20 лв висят.

Работила е болницата, приемала пациенти, и ще  и платя 80 % от разходите.

В същото време всеки месец се плащат ток, вода, парно, лекарства, консумативи и заплати.

На ЧЕЗ, топлофикация, ВИК и фирмите доставчици няма как да им се каже - "ще ви плащаме само 80 % от фактурите." там трябва всичко да се плаща в срок, защото иначе следва съд, запор на сметките  и разпродаване на имуществото.

Тъй че недостигащите пари ще бъдат взети от заплатите ни , а дори и така - болниците могат да издържат не повече от 2 месеца. По нова година , ако няма промяна в бюджета няма да има пари за нищо и болниците трябва да затворят изцяло.

Недостига на средства до края на тази година е 160 милиона лева , а в проектобюджета за догодина средставата са намалени с още 200 милиона - тоест тия 160 от тази година, плюс още 200 = 360 милиона в минус.

Бюджетът за онкологиите е намален с близо 80 милиона -няма да има пари за лекарства на онкоболните - вие разбирате за какво иде реч ?

Ние искаме ясно да се каже от Правителството, от тия дето правят бюджета  КОЙ ЩЕ ПЛАТИ за болните, а не че категорично ще искаме пари от тях.

Има си министри, да излязат и да кажат - кой ще осигури лекарствата, кой ще плати лечението на болните хора.

И не плашим, ами зададохме въпрос -от болните ли да ги искаме тези 20 % доплащане  ?

разбира се - услужливите медии веднага поеха поръчката да демонизират лекарите и да разправят как докторите-мошеници  искат да си пълнят гушите .

Ами ако се качите в такси и кажете - "Ей, вози ме докъдето искам, ама ще ти платя 80 % от това, което показва касовия апарат" ? Или една фурна каже на мелницата - "Ти ми носи брашно колкото ми трябва, фактурирай, а аз ще ти плащам само 80 % от брашното, което сте ми фактурирали " ?  Какво правите тогава ?

• Харесва ми 11

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това, беше най - смисленият коментар.Благодаря докторе.А колко пари, сега ще отидат за бежанците да им слагат ваксини и да ги лекуват.А нйкои не говори за това ,че по пътищата умират повече хора отколкото в болниците.А да не говорим ,че българина е немарлив към своето здраве и отива при лекаря в последният момент.Не знае какво е превенция.Но темата е дълга.Анне , това че живота ти е скапан , не са виновни лекарите.

Редактирано от родина (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.