Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Привет. Загледах се в захранвания, главно защото моето умря от трагична смърт. Харесах си, по-точно не си харесах, ще обясня по-подробно, та видях Thermaltake Smart-SE 530W 80+ Bronze модулно захранване за около 90 лв и се влюбих. Единична 12 волтова линия, 80+, 90лв за 530 вата и даже е модулно. И после се замислих... Не съм видял никой никога никъде да предлага това захранване. Има ли някакъв проблем с Thermaltake, самото захранване ли не става, защо тоя модел не превзема света? И евентуално търся нещо идентично на това захранване. Бих се примирил и с 450 вата, но държа на 3 неща - да е модулно, 80+, единична 12 волтова линия. Бюджетът е 90 лв. Ако няма такова животно, което да влиза в тея параметри и да е качествено, ще взема райдър 550 или HE 500, и двете на фортрон... Ще хвърлям монета... Може и FPS 600-50ARN... Пак тяхно. Не знам, объркан съм. Помогнете ми да се разбъркам... Моля.

Редактирано от psycho_666 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За този бюджет се насочи към райдъра - със силвър сертификат е! ТТ е производство на чанел уел, не е лошо но фпс е по-добрия избор. До тези пари преди време продаваха 360 ватов сисоник,полумодуларен със голд сертификат, но спряха да го зареждат -ако може да го откриеш някъде е най-удачния избор, все пак зависи и каква система ще захранваш!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Thermaltake Smart SE 530W

Полу-модулнo, но напълно достатъчнo за бюджета.

Поздрави !

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи райдъра е най-добрият избор... Системата е още в процес на избиране. Ще сменям цялата машина, но все още не съм решил точно с какво, за това искам да имам известен резерв, за да съм спокоен с избора. Благодаря за бързите отговори.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

КМ не е модулен!

Да моя грешка. Ето захранването за което говориш:

PSU SEASONIC SSR-360GP /360W

По днешна цена на долара излиза около 102 лв. Намерих го на доста места, но навсякъде е изчерпано. Не знам как стоят нещата с доставките от този магазин, и дали въобще го има налично и там.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Inter-Tech Combat Power 750W Ето едно предложение за модулно захранване, което е доста добро.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Inter-Tech Combat Power 750W Ето едно предложение за модулно захранване, което е доста добро.

То е като термалтейка... Звучи добре, ама... Не е 80+, а дори на официалния сайт съмнително липсва ефективността. Даже кулър мастър казват за техните елит захранвания че са 70%, а от тея - нищо. Ще се поровя още малко в нета, но за момента остава райдъра. Ако има други съвети и предложения, няма да ги игнорирам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Raidmax не знам как са със захранванията, но кутиите им са страшни!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Smart серията е много добра и лично аз бих заложил на нея! :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Напоследък гледам по всички конфигурации се предлага масово този Фортрон Рейдър. До сега никой не му обръщаше внимание и изведъж изгря звездата му на небосклона. Още повече, че не е и модулно нито полумодулно.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Smart серията е много добра и лично аз бих заложил на нея! :)

+1! На запад гледам си ги препоръчват хората, ТТ е доста добра като цена-качество. Лично мнение, е че са на нивото на Fortron.

Напоследък гледам по всички конфигурации се предлага масово този Фортрон Рейдър. До сега никой не му обръщаше внимание и изведъж изгря звездата му на небосклона. Още повече, че не е и модулно нито полумодулно.

Предлагат го защото няма друга алтернатива за тези пари с бронзов сертификат. В момента Сиасоник ги няма на БГ пазара(поне ефтините им серии), а СМ са по-скъпи. Другата алтернатива е ТТ, но няма голям избор в БГ.

пс: В най-големите онлайн магазини в Германия за комп. части изобщо не съм срещал Fortron. Защо ли? Все още се чудя, но би трябвало да има някаква основателна причина.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

+1! На запад гледам си ги препоръчват хората, ТТ е доста добра като цена-качество. Лично мнение, е че са на нивото на Fortron.

Предлагат го защото няма друга алтернатива за тези пари с бронзов сертификат. В момента Сиасоник ги няма на БГ пазара(поне ефтините им серии), а СМ са по-скъпи. Другата алтернатива е ТТ, но няма голям избор в БГ.

пс: В най-големите онлайн магазини в Германия за комп. части изобщо не съм срещал Fortron. Защо ли? Все още се чудя, но би трябвало да има някаква основателна причина.

Има ги в България, но не знаят къде да ги търсят. И цената е доста приемлива.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Голяма част от продуктите на FSP се произвеждат основно замрежово напрежение 220V, а голяма част от запада работят със 110, или там с каквото работят. За това например на някои продукти на фортрон пише ефективност примерно 88% и нямат 80+ сертификат. Някъде бях чел, че 80+ се дава въз основа ефективност при мрежа 110 волта. За капак на всичко там бюджетите им са други, има сийсоник, XFX и т.н. И сега съм още по-объркан. Един казва добри са, друг казва не са, а на хартия са перфектни. Ще поровя в нета малко за ревюта, макар че мразя да чета ревюта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Raidmax не знам как са със захранванията, но кутиите им са страшни!

Захранванията им са Andyson.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.