Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

danchobg

Помощ при настройка на рутер.

Препоръчан отговор

Имам проблем с настройки на рутер TL-WR1043ND и интернет оператор Шумен спринт.  Значи преди бяха вързали грешно кабела към един техен суич и скороста ми падаше и не достигах 100Mbit по всяко време. Прекъсваше и скоростта падаше.  Днес си прекараха кабела и тн., обаче през рутера стига макс 10Mbit. Директно през компа си ги качва 100.  Обадих им се и казаха, че не било тяхно задължение, но ще ми се обади техник вечерта.  Връщах заводски9 настройки, правих нови, спирах защити. Същата работа.  Ето настройките от рутера, който те ми направиха, които ползвах и до днес без проблем.  ============

Network-> WAN Wan conn - Dynamic IP IP ADRESS 212.233.135.96 Subnet mask - 255.255.255.128 Gateway - 212.233.135.1 MTU SIZE - 1500 Use these DNS SERVERS - YES Primary DNS - 212.233.133.2 Secondary DNS - 8.8.8.8 Host name TL-WR740N(рутера който те дават) GET IP WITH DHCP - NO . . . . Network -> MAC CLONE WAN MAC ADDRES - ************** (не). . . . . DHCP -> DHCP SETTINGS DHCP Server - YES START IP ADRESS - 192.168.0.100 END IP ADRES - 192.168.0.199 ADRES lease time - 120 Default gateway - 192.168.0.1 Default Domain - -------------- PRIMARY DNS - 212.233.133.2 Secondary DNS - 8.8.8.8

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ресетни рутера и провери дали отново имаш такава скорост. Също така трябва да кажеш и по какъв начин я измерваш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ресетни рутера и провери дали отново имаш такава скорост. Също така трябва да кажеш и по какъв начин я измерваш.

Да, не се бях сетил да го рестартирам.......  Измервам я с speedtest и торент тракер, не заедно, поотделно. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, не се бях сетил да го рестартирам.......  Измервам я с speedtest и торент тракер, не заедно, поотделно. 

Провери да не би мрежовия адаптер не е сетнат на 10 мбит/с. Не всички маршрутизатори имат опция за ограничаване на скоростта, и не ми се вярва проблема да е в него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не рестарт, а РЕСЕТ. Има разлика.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Провери да не би мрежовия адаптер не е сетнат на 10 мбит/с. Не всички маршрутизатори имат опция за ограничаване на скоростта, и не ми се вярва проблема да е в него.

Цялата мрежа е на 1 гбит. Има настройка само за ограничаване на скоростта и тя е изключена. 

Не рестарт, а РЕСЕТ. Има разлика.

Върнах заводските настройки, ако искаш ще преинсталирам и софтуера. Върнах ги от самия рутер  и от скритото копче отзад. 

Забравих да отбележа, кабела стана доста дълъг. Възможно ли е заради дължината, рутера да го сваля на 10, а компютъра не ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
...

Забравих да отбележа, кабела стана доста дълъг. Възможно ли е заради дължината, рутера да го сваля на 10, а компютъра не ? 

Дефинирайте много дълъг. И кой го е правил и какъв е кабела. Защото има шанс и това да е причината

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дефинирайте много дълъг. И кой го е правил и какъв е кабела. Защото има шанс и това да е причината

SeaMAX CAT 5e Дълаг, започва извън блока, минава през 2 входа мази, после се качва на 5-я етаж.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

SeaMAX CAT 5e Дълаг, започва извън блока, минава през 2 входа мази, после се качва на 5-я етаж.

Кой го е кримпвал, снаждан ли е, дали има шанс да е над 90 метра?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кой го е кримпвал, снаждан ли е, дали има шанс да е над 90 метра?

Кримван е от техника, има връзка посредата. пак с 2 кримвания.  90 метра не знам ама има 60.  На компа вади 100, на рутера не. Сега го вързах към стария им проблемен суич (на под 10 метра кабел) и там си вади 100.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кримван е от техника, има връзка посредата. пак с 2 кримвания.  90 метра не знам ама има 60.  На компа вади 100, на рутера не. Сега го вързах към стария им проблемен суич (на под 10 метра кабел) и там си вади 100.

Проверете дали маршрутизатора има опция да настроите административно портовете на 100 мегабита. И ако е възможно пробвайте с къс (метър-два) кабел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проверете дали маршрутизатора има опция да настроите административно портовете на 100 мегабита. И ако е възможно пробвайте с къс (метър-два) кабел.

Няма таква опция, настройва се автоматично. За метър-2 кабела към компютъра ли говорите ? Ако да, то там е с гигабитна връзка. Метър-2 към техния суич няма как да прекарам. Ако го изпържа с DD WRT ще се появи ли таква опция за ръчна настройка на портовете ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е кабела, който включваш директно към ЛАН картата на компютъра така ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма таква опция, настройва се автоматично. За метър-2 кабела към компютъра ли говорите ? Ако да, то там е с гигабитна връзка. Метър-2 към техния суич няма как да прекарам. Ако го изпържа с DD WRT ще се появи ли таква опция за ръчна настройка на портовете ? 

Да за метър-два кабел между компютъра и маршрутизатора, за проба

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има такава връзка. Една с 1 метър кабел, една с 4. И двете са гигабитни. Проблема е м/у суича и маршрутизатора. Изтеглих DD wrt. Да го слагам ли ? 

Да за метър-два кабел между компютъра и маршрутизатора, за проба

Пон*баха се работите, флашнах софтуера на рутера и сега не мога да вляза в настройките. Не ми зарежда нищо. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оправихме флаша. Вече сме с DD-WRT. Търся настройките за портовете. Ако някой ги знае ще ми е от полза. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.