Премини към съдържанието
icemans

Opera не вижда gecko plugin

Препоръчан отговор

Debian 6, Opera 12 - сложих gecko-то, но Опера не го вижда като обикновен потребител. Като я стартирам като root, plugin-а се вижда.

# ls -l /usr/lib/mozilla/plugins/total 860lrwxrwxrwx 1 root root 34 Oct 18 13:45 flash-mozilla.so -> /etc/alternatives/flash-mozilla.so-rw-r--r-- 1 root root 3688 Jan 24 2011 librhythmbox-itms-detection-plugin.so-rw-r--r-- 1 root root 102504 Dec 22 2010 libtotem-cone-plugin.so-rw-r--r-- 1 root root 111008 Dec 22 2010 libtotem-gmp-plugin.so-rw-r--r-- 1 root root 73436 Dec 22 2010 libtotem-mully-plugin.so-rw-r--r-- 1 root root 85380 Dec 22 2010 libtotem-narrowspace-plugin.so
# ls -l /usr/lib/opera/plugins/total 476lrwxrwxrwx 1 root root 34 Oct 18 21:21 flash-mozilla.so -> /etc/alternatives/flash-mozilla.sorw-r--r-- 1 root root 89760 Mar 6 2010 gecko-mediaplayer-dvx.so-rw-r--r-- 1 root root 90048 Mar 6 2010 gecko-mediaplayer-qt.so-rw-r--r-- 1 root root 89920 Mar 6 2010 gecko-mediaplayer-rm.so-rw-r--r-- 1 root root 93152 Mar 6 2010 gecko-mediaplayer.so-rw-r--r-- 1 root root 90368 Mar 6 2010 gecko-mediaplayer-wmp.so-rw-r--r-- 1 root root 3688 Jan 24 2011 librhythmbox-itms-detection-plugin.so-rw-r--r-- 1 root root 137 Jul 3 10:38 README

Нарочно съм ги разделил в две директории за да не се зареждат едновремено и Тотем и gecko-то. В Опера като root за директория му задавам само /opera/plugins и си ги вижда. Като нормален потребител не ги вижда, но вижда тотем-а, без значение дали са в една директория с gecko или не. Пробвах и да сменя правата на самата папка, но пак без ефект.

# ls -l /usr/lib/opera/plugins/total 476lrwxrwxrwx 1 root root 34 Oct 18 21:21 flash-mozilla.so -> /etc/alternatives/flash-mozilla.so-rwxrwxrwx 1 root root 89760 Mar 6 2010 gecko-mediaplayer-dvx.so-rwxrwxrwx 1 root root 90048 Mar 6 2010 gecko-mediaplayer-qt.so-rwxrwxrwx 1 root root 89920 Mar 6 2010 gecko-mediaplayer-rm.so-rwxrwxrwx 1 root root 93152 Mar 6 2010 gecko-mediaplayer.so-rwxrwxrwx 1 root root 90368 Mar 6 2010 gecko-mediaplayer-wmp.so-rw-r--r-- 1 root root 3688 Jan 24 2011 librhythmbox-itms-detection-plugin.so-rw-r--r-- 1 root root 137 Jul 3 10:38 README

Като задам само plugin папката на Опера като път се зарежда само plugin-а на Ритъмбокс-а, който пък е с еднакви права и като останалите. Има нещо дребно, но не мога да разбедра какво.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от cybercop
      Пускам тази тема, защото наскоро се сблъсках с липса на поддръжка на h.264 видео в Opera. В Ubuntu и Debian, поне доскоро, поддръжката се придобиваше с инсталиране на пакета с фирмените декодери на Google - chromium-codecs-ffmpeg-extra, предоставени за Ubuntu. В текущата версия (44) се оказа, че браузъра не разпознава декодерите. Вероятно причината е в преместени конфигурационни файлове или в дублиращото се име с вградените декодери на Opera. 
      Решението е следното. Сваляте добавката с декодерите на Google от пакета chromium-codecs-ffmpeg-extra за Ubuntu и извличате от него разширението.
      Аз съм го направил за улеснение. 
      https://yadi.sk/d/7i8e4GlR3HqLfg
      След това, отваряте файловия си мениджър с администраторски права, отивате в /usr/lib/x86_64-linux-gnu/opera/ , където изтривате оригиналното (за Opera) разширение "libffmpeg.so" и поставяте сваленото разширение със същото име на неговото място. Възможно е разширението да е на друго място в папката на Opera в зависимост от дистрибуцията.
      https://s19.postimg.org/3x0bt3roz/ffmpeg_opera.png
      Декодерите са добавени.
      Имате пълна html5 поддръжка.
      https://s19.postimg.org/yfq4e2gvn/html5.png
      Отделно ми се струва, че браузъра зарежда някак по- гладко страниците, но, може и да е субективно.
    • от cybercop
      Моля, ако някой има повече опит с настройките на Opera да ми каже, как да реша този проблем.
      При стартиране, прозореца на браузера се отваря минимизиран в центъра на екрана.
      http://s19.postimg.org/x8xq2y6b7/opera.png
      Не запомня изобщо позицията (размера), която съм му задал предишната сесия.
      Подобен проблем съм имал преди години и не го реших, докато браузъра не се обнови. Сега след известно прекъсване, инсталирах отново Opera и се оказа, че ситуацията се повтаря.
      Благодаря предварително за отговорите !
    • от cybercop
      Моля, ако някой има работеща проверка на правописа за български език в Opera, под която и да е дистрибуция, нека ми пише. На мен ми дава грешка при сваляне на речника и проверката на правописа не работи.
    • от callpchelp
      Здравейте колеги.
      Занимавам се с компютри от дълги години. въпреки всичко изпитвам затруднение в намирането на свестен браузър. Не изобщо не ми хвалете Firefox и Chrome, ама изобщо.
      Вярно е имат много функции, приложения и ала бала.... Обаче забелязвам в последните години как тези два браузъра, на 5 отворени страници, след това затворени и отворени други 5 изпозлват 400 мб рам и трупат кеш още около 200, въпреки че е зададен 80 МБ във настройките на браузъра, аз следя колко трупа по друг простичък начин. Това е и при двата браузъра, самите те без отворени stranici, заемат около 250 мб рам БЕз приложения. Имам доста отметки, ама може ли едни отметки да трупат 100 рам ?!
      освен това, дори при нова машина, след определено време  и общо за деня отворени около 50 страници ( както и затваряни, не стоят 50 постоянно отворени ) би двата браузъра просто крашват. това ми се е случвало както при мощни, така и при стари машини. Абсолютно където съм ги позлвал със това натоварване се случва.
      Дразни ме факта, че браузъра дори след затваряне не трие скрития кеш и следващото му отваряне е все едно никога не сте го спирали, освен ако не е бил рестартиран компютъра, но дори и тогава има остатъчен кеш и след 1 седмица имате натрупани едни 400 Мб които по някаква причина тормозят компютъра ви.
      Колкото и да ви се стори смешно имам добри впечатления от Microsoft Edge версията на Win 10, който за съжаление не става за по-стари ОС.
      И да наистина съм впечатлен, лек, не товари, зарежда бързо, няма страничен кеш, лесен за употреба. Минусите му са, че не може да отваря натоварени с много java, флаш и jquery сайтове. Аз не успях да подкараб ДСК Директ и Еконт котролния панел примерно, за други не знам.
      Няма приложения, но и не му трябват.
      За Opera също не ми говорете, почти същата работа. малко по-добре е, но... не достатъчно...
      Трябва ми такъв браузър за стари компютри, които ще дарявам, за да може да  се браузва сравнително нормално. Едно време имаше един страшен браузър, който и до ден днешен не мога да се сетя как се казваше и дали изобщо съществува още. Но беше страшен за старите машини.
      Ако имате идеи и предложения пишете :). Лекия браузър ще е полезен и за работни компютри изпълняващи функции на команден център за бариера, където е абсолютно ненужен мощен компютър.
      Благодаря на отзовалите се
    • от Yuri Rusanov
      Здравейте, имам следния проблем: в сайта си използвам плъгин Contact Form 7. Проблема е там, че когато се изпрати имейл излиза съобщението, че е изпратено успешно, но не го доставя на имейла, който е посочен в настройките на плъгина. Интересното е, че сайта го имам и на друг хостинг със същите настройки на плъгина и получавам имейлите. Какъв може да е проблема? Можете ли да ми дадете някакви предположения да фиксна този проблем?
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.