Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте. Реших да пусна HD туне да сканира и ми намери 3 лоши сектора. Погледнах и смарт показалите, прикачвам снимка да погледнете и вие.

Публикувано изображение Какво ще ми препоръчате да направя, да се опитам да ги поправя. Знам, че най-доброто решение е нов хард, но се опитвам да избегна това. За сега компютъра не ми е правил проблеми, пуснах ей така сканирането, да погледна дали има нещо и уви, откри. Speedfan на SMART само на current pending sector ми дава да обърна внимание. Пусках преди това chkdsk на windows 7, преди това на current pending sector изпиваше 3, сега 22 след сканирането. Пуснал съм да сканира и с HDD Regenerator 2011.

Редактирано от *Пламен* (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте. Реших да пусна HD туне да сканира и ми намери 3 лоши сектора. Погледнах и смарт показалите, прикачвам снимка да погледнете и вие.

Публикувано изображение Какво ще ми препоръчате да направя, да се опитам да ги поправя. Знам, че най-доброто решение е нов хард, но се опитвам да избегна това. За сега компютъра не ми е правил проблеми, пуснах ей така сканирането, да погледна дали има нещо и уви, откри. Speedfan на SMART само на current pending sector ми дава да обърна внимание. Пусках преди това chkdsk на windows 7, преди това на current pending sector изпиваше 3, сега 22 след сканирането. Пуснал съм да сканира и с HDD Regenerator 2011.

Е то друго освен да пуснеш да поправя секторите с hdd regenator няма какво да направиш, но това е временно решение нали знаеш? Ако се поправят след известно време пак може да цъфнат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Все се надявам проблема да е софтуерен и най-лошия случай да се оправи с low level format. Пак повтарям, че с компютъра нямам проблеми, нито забива, нито губя информация. Просто реших да проверя и програмата показа, че имам 3 един до друг лоши сектора. Странна работа... chkds уж поправи, hdd regenerator намери 1 лош сектор и го поправи, а смарт показателите станаха по-зле... Пуснах и low level формат на всеки дял поотделно, че нямам възможност да направя бекъп с всичко. Склонен съм да вярвам, че проблема с лошите сектори е логически, а не физически. Харда е на 1 година. Температурите му под товар са 40 градуси, в idle 30. Притесняват ме само лошите сектори които откри да не са физически и да стане по-зле след време.

Редактирано от *Пламен* (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Започвам да си мисля, че тия програми са направени единствено за пари. HD regeneration  - 1 лош сектор; HD tune - 19 лоши сектора; Victoria - 24. В действителност проблеми с информация, забивания, сини екрани и други проблеми нямам. На коя да вярвам?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Започвам да си мисля, че тия програми са направени единствено за пари. HD regeneration  - 1 лош сектор; HD tune - 19 лоши сектора; Victoria - 24. В действителност проблеми с информация, забивания, сини екрани и други проблеми нямам. На коя да вярвам?

Редовно си бекъпвай информацията на друг носител, и само на това вярвай. Във всеки един момент диска може да даде фира, най-малко когато очакваш.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Упорит си две мнения няма ;) Дано само това не ти изиграе лоша шега!

Смъкни си нещата на друг носител, ще се опариш лошо...

Редактирано от Samo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.