Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

kranista

Съвет при избора на лаптоп

Препоръчан отговор

Здравейте. 

Става дума за този лаптоп http://www.technopolis.bg/b2c/catalog/productdetailFromOutside.do?productguid=512738&scenario=&productarea=P11010101&detailScenario=Prenosim-kompyutar-DELL-INSPIRON-3521

Не съм геймър, но искам да си купя лаптоп, който ще бъде актуален поне година - две. Затова искам да си купя мощен. Безкомпромисно съм избрал марката Dell и се спрях на този модел защото е с процесор Core i7  има 8 гб рам памет и има външна видео карта 2гб. Според мен външна видеокарта е по добра отколкото вградена. Какъв съвет бихте ми дали ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте. 

Става дума за този лаптоп http://www.technopolis.bg/b2c/catalog/productdetailFromOutside.do?productguid=512738&scenario=&productarea=P11010101&detailScenario=Prenosim-kompyutar-DELL-INSPIRON-3521

Не съм геймър, но искам да си купя лаптоп, който ще бъде актуален поне година - две. Затова искам да си купя мощен. Безкомпромисно съм избрал марката Dell и се спрях на този модел защото е с процесор Core i7  има 8 гб рам памет и има външна видео карта 2гб. Според мен външна видеокарта е по добра отколкото вградена. Какъв съвет бихте ми дали ? 

Какъв е бюджета и за какво ще се ползва машината.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този който съм пратил и той е с 8гб рам. Искам да ми кажете подробности за този процесор и за тази видеокарта, за тази серия лаптопи на Дел. 

Бюджета е 1400лв. Искам да е актуален поне година две. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ACER V3-571G-7363121TMAII Този е с 12гб рам :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колеги ще ми помогнете ли по темата ? Казах че искам Дел и никаква друга марка. Искам да ми кажете информация и мнения за процесора, видеокартата и самия лаптоп който съм показал. Моля да се придържаме към темата . 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този става ли: Dell Vostro 3560? Ако трябва да се взема нещо от Dell, най-добре да е от високия клас. Inspiron е от ниския сегмент. Според мен избраният от вас модел DELL INSPIRON 3521 идва на доста висока цена...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей,

Избраният от теб Dell е с икономичен процесор. Аз бих предложил ето това HP ProBook 450. По добър процесор, по добро видео, по малък хард диск, но пък с матов дисплей и от бизнес серията. Това HP ProBook 450 + SSD е с i5 процесор и по слабо видео, но пък за сметка на това е с SSD  и по голям хард диск. Този HP ProBook 470 също не е за изпускане. С i5 процесор, но пък хубаво видео и 17,3'' матов дисплей.

Предлагам ти точно тези модели защото са най доброто в ниският клас на бизнес сериите на HP. Не се впечатлявай от геймърските боклуци с чудовищни характеристики които могат да работят и като отоплителни уреди през зимата. По добре да имаш добре конфигуриран лаптоп със средни характеристики отколкото не балансирано отоплително тяло. Просто тези мощни елементи в този пластмасов корпус греят. Те са евтини и с високи параметри точно заради това че са орязани откъм шаси и батерия.

Що се отнася до този Inspiron който си посочил. Това е най ниският клас лаптопи на Dell. За тези пари се зима бизнес модел. Ако държиш на марката се насочи към Vostro, но пък те са над бюджета. Примерно това Dell Vostro 3460 е много добър вариант. Обърни му внимание нищо че е над бюджета. Превъзходен модел е. Не е за изпускане. Повярвай ми.

Lenovo ThinkPad Edge E530c също е хубав модел с SSD и матов дисплей.

Ако се интересуваш за нещо по посочените модели питай!

Поздрави!

Този който съм пратил и той е с 8гб рам. Искам да ми кажете подробности за този процесор и за тази видеокарта, за тази серия лаптопи на Дел. 

Бюджета е 1400лв. Искам да е актуален поне година две. 

Не отговорихте на въпроса ми за какво ще се ползва лаптопчето. Само така ще можем да ви предложим най доброто за вас. Не случайно производителите на лаптопите пускат различни серии, насочени към определена група потребители.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До 1400 лв искам лаптоп който няма да се замисля следващите 2 години. Когато опитам да инсталирам приложение, било то CAD система или някаква игра без да се замисли да я инсталира и да работи. Кефят ме дисплеите 15.6 инча. 17-те ичови лаптопи са ми много големи. Започвам да се обърквам измежду толкова много модели. Как да си купя чисто нов лаптоп със по-слаби параметри ? Недоумявам ? Хайде примерно от видеокарта 2гб може да мина на 1гб но от четириядрен процесор на двуядрен ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

П.П. Vostro-то предложено от nologo в горният пост е по добро от моето защото е с 15,6'' дисплей и Full HD. Естествено единственият недостатък е цената  :D

До 1400 лв искам лаптоп който няма да се замисля следващите 2 години. Когато опитам да инсталирам приложение, било то CAD система или някаква игра без да се замисли да я инсталира и да работи. Кефят ме дисплеите 15.6 инча. 17-те ичови лаптопи са ми много големи. Започвам да се обърквам измежду толкова много модели. Как да си купя чисто нов лаптоп със по-слаби параметри ? Недоумявам ? Хайде примерно от видеокарта 2гб може да мина на 1гб но от четириядрен процесор на двуядрен ?

Предложил съм доста модели на HP които се вместват в бюджета и са с много добри параметри. Щом държиш на Dell обаче нямам какво да предложа в ценовия диапазон. Vostro  си е Vostro, но и за това е по скъпичко. С него няма да имаш никакви проблеми в следващите няколко години. За един лаптоп не е важно само броят на ядрата, паметта и характеристиките, а цялостното му представяне и качествената изработка и вложените материали. Бизнес моделите са по скъпи и с по ниски параметри заради качеството си, пълната международна гаранция ( При някой модели на Vostro тя достига 5 години) и качествените корпус, бутони, панти и т.н. При геймърските модели нещата стоят точно обработено - високи параметри за сметка на ниско качество на материалите, лоша изработка и т.н. За n-ти път ти повтарям - щом не си геймър и ти трябва стабилна и надеждна машина за работа на високи обороти взимай бизнес модел. Ако ти се дават повечко пари за Vostro още по добре.

http://www.youtube.com/watch?v=eJZTSONhri8

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз имах същата дилема преди две години. Чудих се дали да си взема HP Probook или EliteBook, ама да е 15 инча. Най-накрая се спрях на 17" HP Probook 4730s (опс, има по-нов модел 4740s). Единственият проблем на 17" лаптопи е габарита, а не толкова теглото. Dell също имат страхотни лаптопи, но за съжаление са доста скъпи...

P.S. Ако държите да вземете непременно Dell, може да поръчате някой от високия клас (Vostro, XPS или Latitude) при разпродажбите в САЩ след около месец. Разбира се, ако имате някой приятел или познат от щатите, който може да свърши тази работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо повече за този HP ProBook 450

Хубав 4-ядрен процесор, добро видео за парите си, предостатъчно RAM, матов дисплей. Относно изработката и вложените материали колегите ще кажат, но предполагам щом е бизнес модел трябва да са на ниво и да няма проблеми с охлаждането.

Пък и модела сега е на промоция с подарък мултифункционално устройство.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На този клип за Востро-то казват че в Бг може да се намери на цена от 1400 до 1500лв. Ако е така 1500 мога да дам, щом този лаптоп е гаранция че поне 2 години ще бъде сила. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

4 ядрен процесор не ти трябва в такова шаси, повярвай ми, а  това външно видео го брой остаряло след една година. Моят съвет е да си купиш лаптоп с хубаво шаси, процесор две ядра i5, матов екран, издръжлива батерия и.....гаранция от три години.Конкретно предложение не смятам да ти давам, колегите са те разсипали от такива, но погледни Thinkpad сериите на Lenovo И Vostro на Dell. Не те съветвам да пазаруваш от Техно-едиквоси, има си специализирани магазини : Pcstore, laptop.bg, ardes

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мнението ми за i7 си остава, но поне е Востро, което означава класа. Обърни внимание, че е 14 инча и няма нъмпад.Гаранцията не е 3 години, но пък е Делл Некст Бизнес Дей. В крайна сметка е най-важно ти какво искаш да си купиш, защото ти ще го използваш и ще му се радваш.Отивам да гледам ШЛ, ако ми остане време по-късно или утре ще ти пусна какво аз бих взел за тези пари.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам да си взема надежден лаптоп, марка, която е доказана че не прави `детски` проблеми още на първата година от сорта на изгорял хард диск, изгорели пиксели на екрана, проблеми в тъчпада, скърцащи панти и пластмаси и други такива проблеми.

Не съм геймър наистина, и е вярно че държа повече на качеството отколкото на зверската производителност.

Обаче искам компютъра да е много бърз, да не мисли изобщо в интернет, в програми за обработка на графики, и отваряне на много приложения - операционната памет. ЗА дисково пространство също не претендирам защото колкото и да е 100% ще ми стига и няма да съжалявам че е малко.

Е разбира се ще искам да си инсталирам и нови игри например новите версии на нфс но друг е въпроса че няма да се зомбирам по цял ден да ги играя защото нямам излишното време да го правя. Така че гейминга не ми е изобщо приоритет, търся качество и издръжливост поне 2 години лаптопа да е в силата си без да ми прави проблеми, да грее или пък да му се издуха батерията. 

Много ви благодаря че ме светнахте, че лаптопите от бизнес класата са `здравите` лаптопи. Не го знаех това. Ако има востро със i5  и цената ме устройва можеби ще си взема такъв а ако не предложете ми алтернатива. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Dell Vostro 3560 Full HD i5-3210M 6GB 750GB HD 7670M

Само че не е наличен в момента. Може да се обадиш и да попиташ за цените.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Dell Vostro 3560 Full HD i5-3210M 6GB 750GB HD 7670M

Само че не е наличен в момента. Може да се обадиш и да попиташ за цените.

А за тази версия какво би казал http://www.laptopzona.com/Dell-Vostro-3460-i5-8GB-5397063282661

Значи е гарантирано че Востро серията е здрава и издръжлива така ли ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След като гейминга не ти е приоритет, това за мен значи, че дори и да играеш нещо - няма да си претенциозен много към ефектите, нали?

Ако да, лично аз бих заложил на надеждна машина от максимално висок клас, с макс дълга гаранция с опция за удължаване, здраво шаси и доказала се във времето серия :) Казваш, че искаш да е Дел - тогава хвърли едно око на този модел:

- Dell Latitude E5430

Да, 14"-ка е, но това го прави по-удобен за мъкнене насам-натам, отделно на това иамш матов екран с висока резолюция, голяма гаранция, и никак не лоши параметри. Вграденото видео е много добро като за такова, а опциите ти за ъпдейт на модела на по=късен етап са много :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да востро са надеждни. Пък и за да им дават 3 години пълна гаранция.

Вашето востро също е хубаво. На моя лаптоп съм същият процесор и видео и работя без проблем с Photoshop и другите програми от пакета на Adobe, sony Vegas и куп други програми. За сериозна 3D обработка няма да ти свърши работа , но по принцип ако сериозно се занимаваш с такива работи едва ли ще ползваш лаптоп.

Поразрових си и открих тези оферти за востро с и5 процесор и на приемлива цена:

http://pcplus.bg/Dell-Vostro-3360-DD-V-3360-SLV-3516G50-32SSD-DOS-31 - икономичен и7 процесор, но пък с вградено видео

http://pcplus.bg/Dell-Vostro-3560-DD-V-3560-SLV-3218G50G-DOS-51 - и5 процесор и външно видео

П.П. Не гарантирам за надеждността на сайтовете, но щом дел ги произвежда би трябвало да има надежден доставчик от който да се поръчат

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То, хубаво, колега, ама 14 инча не е много удобен вариант, защото 15.6 инча си е стандарт и при евентуален проблем с матрицата те са най - масовите доколкото знам. 

Това второто Востро с i5 и външно видео много ми допадна защото е в бюджета и е с много добри параметри. 500гб хард диск са ми предостатъчни и 3 години гаранция си е много добра оферта 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То, хубаво, колега, ама 14 инча не е много удобен вариант, защото 15.6 инча си е стандарт и при евентуален проблем с матрицата те са най - масовите доколкото знам. 

По принцип да. 15,6'' е стандартният размер за лаптоп. Въпреки че се предлагат и много 14'' матрици. Но пък и не виждам причина да се притесняваш - лаптопа идва с 3 години международна гаранция. Пък и Dell са стабилна марка и винаги ще има части за тях.

П.П.  Ако решиш да поръчваш проучи сайта дали са коректни, защото не съм ги чувал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От три години работя на 14" модели - първо на Леново, след това на НР - мога да ти кажа че нито за момент не съм имал проблем с матрицата. За повечето бизнес модели, които се мъкнат насам-натам - точно 14" е стандарт, който си остана при тях и се наложи точно там. Пък и си има гаранцията :)

Цените на матриците, поне каквото съм гледал - дали е 15,6" или 14" - горе долу са еднакви - разликата идва от типа и резолюцията, но съдейки че Латитюд е над Востро като клас - аз не бих се замислил :)

Такъв още не съм имал - виж на какво работя ( долу в подписа ми ), и с кеф бих ти казал да глдаш такова - но уви - извън бюджета е, иначе е веднъж :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.