Премини към съдържанието
rusimc

Струва ли си миграцията от Symbian Към WP ?

Препоръчан отговор

Може да не е най-точното заглавие, но по-подходящо и общо не ми идва в момента на идея.

Имам Nokia N8, която е със Symbian Belle Refresh. Заслужава ли си да я сменя с телефон от долу горе същия ценови клас (Lumia 520 примерно), който е с Windows phone ? Не ми сравнявайте хардуера, аз съм си ги срвавнил предварително преди да пусна темата и съм на ясно какво губя от към хардуер. Питането ми е за това дали ще е по-добре от към софтуер ? Имам андроид телефон и този ми стои като резерва или ще го дам на някой от семейството най-вероятно.

Та...вие сте :)

Редактирано от rusimc (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1) Какво ти липсва като софтуер в N8?

2) Има ли такъв софтуер за Lumia 520?

Отговори си на тези два въпроса, и ще разбереш има ли нужда от смяната.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Правил съм сравнение м/у Nokia C7(която е аналог на N8 с някои изключения) и Lumia 520! Хардуерно лумиата е доста напред, софтуерно не! Има още доста да се поработи над Windows Phone 8! И макар да тествах ъпдейта Amber, не видях подобрения! Като гледам и при GDR 3 няма особени промени! Та аз лично бих останал на Simbian на този етап поне до средата на 2014г.

Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързите отговори. При симбиан ми липсва примерно вайбър с разговори, скайп с видео разговори, Инстаграм и забавни занимателни игри за убиване на скучните вечери като "О, думи", "Скрабъл" и много подобни....Все неща, които ползвам на другия си телефон. Не е до приложенията като цяло, а това дали си струва да се мигрира към wp... Стабилна ос ли е ? Забива ли ? Никога съм нямал контакт с WP 7/8 и точно за това ми е тази тема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързите отговори. При симбиан ми липсва примерно вайбър с разговори, скайп с видео разговори, Инстаграм и забавни занимателни игри за убиване на скучните вечери като "О, думи", "Скрабъл" и много подобни....Все неща, които ползвам на другия си телефон. Не е до приложенията като цяло, а това дали си струва да се мигрира към wp... Стабилна ос ли е ? Забива ли ? Никога съм нямал контакт с WP 7/8 и точно за това ми е тази тема.

За забиване не забива, стабилна е! И поради своята опростеност не натоварва хардуера като Андроид, тоест не се изисква кой знае какъв хардуеър за безпроблемна работа! Магазина доста се е разрастнал и ще задоволи нуждите ти според мен! Мнението ми е ако имаш възможност от някъде да вземеш за ден-два такъв телефон и да го разцъкаш - тогава ще можеш сам да си прецениш дали те удовлетворява! 

Поздрави!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За забиване не забива, стабилна е! И поради своята опростеност не натоварва хардуера като Андроид, тоест не се изисква кой знае какъв хардуеър за безпроблемна работа! Магазина доста се е разрастнал и ще задоволи нуждите ти според мен! Мнението ми е ако имаш възможност от някъде да вземеш за ден-два такъв телефон и да го разцъкаш - тогава ще можеш сам да си прецениш дали те удовлетворява! 

Поздрави!

Благодаря за отговора. За жалост няма от къде да взема такъв телефон. :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен миграцията си струва. За съжаление Lumia 520 е от ниския ценови сегмент на Nokia, има само 512 МВ RAM и може би ще има проблем с някои приложения. Ако имате възможност, погледнете Lumia 820 или Samsung Ativ S. И двата модела могат да се намерят на цени около 420 - 430 лв. Ето справка за Lumia 820 и за Samsung Ativ S.

P.S. Аз използвам устройства, работещи на Windows Phone откакто е пуснат официално. Имах Omnia W, после за малко HTC 8S, а сега съм с Ativ S. Също така използвам Андроид и пр. и не желая да правя сравнение между операционните системи за мобилни устройства. Това е съвсем друга тема. :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За съжаление Lumia 520 е от ниския ценови сегмент на Nokia, има само 512 МВ RAM и може би ще има проблем с някои приложения. 

В интерес на истината за тези пари телефончето се справя чудесно! Не съм забелязъл проблем с приложения и недостиг на рам! :)

Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В интерес на истината за тези пари телефончето се справя чудесно! Не съм забелязъл проблем с приложения и недостиг на рам! :)

Поздрави!

Трудно е да забележиш, защото приложенията, които изискват 1GB RAM за WP са много малко, справка. Ако има WP устройства с 512 и 1 GB RAM на сходни цени, кое би избрал?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако има WP устройства с 512 и 1 GB RAM на сходни цени, кое би избрал?

А кой е този Android телефон от сериозна марка, който може да предложи на сходна цена 1 GB памет? Като сложим и 4" IPS дислей с Gorilla Glass, и то само за 244 лв ?

Редактирано от RudeBoy (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А кой е този Android телефон от сериозна марка, който може да предложи на сходна цена 1 GB памет? Като сложим и 4" IPS дислей с Gorilla Glass, и то само за 244 лв ?

Не съм споменал никъде Андроид, бъркаш ме с някого. Ще се цитирам:

Трудно е да забележиш, защото приложенията, които изискват 1GB RAM за WP са много малко, справка. Ако има WP устройства с 512 и 1 GB RAM на сходни цени, кое би избрал?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм споменал никъде Андроид, бъркаш ме с някого. Ще се цитирам:

Да, правилно, извинявам се :handshake:

Та - кой е този WP телефон с 1GB RAM за 244 лв?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, правилно, извинявам се :handshake:

Та - кой е този WP телефон с 1GB RAM за 244 лв?

Извини ме, но бях останал с впечатлението, че Lumia 520 e на цена от около 300 + лева. Затова направих сравнение с другите устройства. Приятен ден!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти принципно си абсолютно прав. Повечето RAM винаги е за предпочитане. Дори и операционната система няма нужда, като натовариш телефона с повече или по-тежки приложения, ще се усети.

За тази си цена Lumia 520 е доста добър избор. Стига да можеш да се примириш с някои от странностите и ограниченията на Windows Phone, и да можеш да си подсигуриш нужните приложения, както писах в началото на темата.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.