Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Neinformiran

Избор на монитор

Препоръчан отговор

Спрял съм се на някои модели ,но все пак предпочитам да си кажете мнението.Ще се ползват за филми рядко някоя игра.По принцип бюджета е 500 лева.Но може да варира и нагоре,стига да ми покажете модел, който наистина си заслужава парите.Нямам намерение в близките години да го сменям, така че пари ще се дават.Моделите са тези http://nikem-bg.net/computer-components/ASUS-23-MX239H-LED-IPS ;http://nikem-bg.net/computer-components/Dell-U2412M-24-Wide-LED-IPS-Panel-UltraSharp-8ms

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявам се.Редактирах си поста сега трябва да е по ясно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом за филми ще го ползвате,тогава по-добре си вземете телевизор.За тия пари можете да си вземете 32 инчов модел.Разбира се,от значение е какви са изводите на видеокартата ви.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми видеото има HDMI  така че не мисля че  ще има проблем.Идеята за телевизор отпада.Задължително монитор.Просто искам да взема нещо по нормално,което да върши работа няколко години.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Dell-a няма HDMI, което не е чак такава болка за умиране при наличието на DP и DVI, но за някои има значение, и може да се наложи да сменяш кабел най-малкото. Като цяло хубав монитор, от доказано добра серия, но бих избягвал 16:10 с оглед на това, че е от полза единствено ако се работи с монитора видео и/или графична обработка.

ASUS-а е чисто нов модел, има и говорители, което също не си уточнил дали търсиш, но явно не е толкова важно, съдейки, че Dell-а няма. На него пък му липсва DP.

Като цяло с такъв бюджет спокойно се взима 27'' IPS: LG 27" 27EA53VQ-P например.

И по принцип монитор се взима след като лично си го видял.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами говорители не ми трябват.Виждам че Право Токов също е предложил LG,но съм малко резервиран откъм 27'' на 1920x1080.Малка ми изглежда резолюцията.И ме притеснява качеството на картината.Вие ще кажете дали имам основание.За това си мисля за 24''.Все пак да си призная,Asus има най-хубав външен вид,но нямам идея как се представя като качества,спрямо LG.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами говорители не ми трябват.Виждам че Право Токов също е предложил LG,но съм малко резервиран откъм 27'' на 1920x1080.Малка ми изглежда резолюцията.И ме притеснява качеството на картината.Вие ще кажете дали имам основание.За това си мисля за 24''.Все пак да си призная,Asus има най-хубав външен вид,но нямам идея как се представя като качества,спрямо LG.

42" на 1980х1080 - перфектна картина, особено ако се гледат качествени файлове. Изобщо не трябва да те тревожи размера.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

2560x1440 е несъмнено по-добър вариант за 27" и нагоре инча, но и цената става двойна. Колегата също го е казал, но наистина ме съмнява да забележиш разликата.

В мониторите и на DELL и на ASUS, NEC, Apple все са IPS панели на LG, а последното, което трябва да гледаш е как изглежда монитора на картинката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре а по ваша преценка 27" как са за монитор?Мисълта ми е да не стана разноглед,понеже не съм ползвал такъв размер досега,а доста по малък.И след като няма такова значение например какво ще кажете за този http://nikem-bg.net/computer-components/27-LCD-TV-27MA73D-PZ--IPS-FHD.Това е до максималната сума която мога да дам,понеже така или иначе съм го решил вече.(че ще давам пари де :Д). Също съм забелязал че някои идват фабрично калибрирани,а други не.Това има  ли значение ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре а по ваша преценка 27" как са за монитор?Мисълта ми е да не стана разноглед,понеже не съм ползвал такъв размер досега,а доста по малък.И след като няма такова значение например какво ще кажете за този http://nikem-bg.net/computer-components/27-LCD-TV-27MA73D-PZ--IPS-FHD.Това е до максималната сума която мога да дам,понеже така или иначе съм го решил вече.(че ще давам пари де :Д). Също съм забелязал че някои идват фабрично калибровани,а други не.Това има  ли значение ?

От какво разстояние смяташ да го гледаш  този монитор, ако ще е от 1 метър, 27" може да дойде множко. Трябва да видиш на място и да прецениш. В повечето монитори и мобилни устройства екраните са на LG, но имат и евтини, имат и по-скъпи и качествени матрици. Това с калибровката е излишно (поне за мен), всичко си зависи от очите на собственика.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами разстоянието е около 80 сантиметра.Точно за това се чудя.А може и да е  до свикване.Тези монитори със AH-IPS-матрица имат ли някакво видимо предимство,пред другите видове IPS-матрици?Понеже цената им е по висока със 100-на лева.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами разстоянието е около 80 сантиметра.Точно за това се чудя.А може и да е  до свикване.Тези монитори със AH-IPS-матрица имат ли някакво видимо предимство,пред другите видове IPS-матрици?Понеже цената им е по висока със 100-на лева.

Отиваш в някоя голяма верига за техника и гледаш. Аз разлика между IPS иTFT не намирам, освен зрителните ъгли, все ми е едно, така че отиваш и гледаш. 27" не е много по голямо от 24".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да определено ще отида да погледна на място.Така по картинките в сайтовете не става.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имай предвид, че 16:9 и 16:10 има разлика. И от 1м. е добре. Но от 80см. 27" ми се вижда множко. Аз съм с 16:10 защото не харесвам 16:9 формата до 24". Повечето филми са във формат 21:9. И при двата варианта, ще имаш черти. Предполагам няма да тръгнеш да дърпаш блу рей. Както са ти писали колегите телевизора си е за филми. Ако минаваш от някой CRT 17" 4:3, ще ти е странно 16:9 23". 16:10 за мен си е златната среда. Разбира се не са много хората които мислят като мен може би защото повечето не са чували за 16:10.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лошото на 16:10 е че постепенно отпада като стандарт и почти (да не кажа изобщо) вече не се издава никаква мултимедия в този формат за сметка на 16:9. Добре е за графична, видео и документална обработка, но до там и ако не се ползва най-вече за такива цели, както е в темата на автора, е по-добре да се ориентира към 16:9. Естествено, всичко е относително и зависи най-вече от предпочитанията на всеки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

2560x1440 е несъмнено по-добър вариант за 27" и нагоре инча, но и цената става двойна. Колегата също го е казал, но наистина ме съмнява да забележиш разликата.

В мониторите и на DELL и на ASUS, NEC, Apple все са IPS панели на LG, а последното, което трябва да гледаш е как изглежда монитора на картинката.

Аз ползвам Dell ultrasharp u2713h и съм доволен, но цената е малко по висока,

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лично на мен,за браузване най-много ми допада форматът 4:3 или 5:4.Причините.Като отворя браузъра,малко увеличавам размера на мащаба.Браузъра ми запълва хубаво монитора.А при широкоекранните монитори,реша ли да запълня мащаба,страницата излиза извън монитора.Трябва да ползвай плъзгача в долната част,за да видя хубаво дадена страница.Всичко това разбира се,си е лично мое мнение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.