Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Добра идея ли е да се ползва SSD и  като storage, а не само за OC?Преди време  четох,че честото  писане върху диска му скъсява доста  живота.При по-новите модели важи ли това, защото мисля да взимам http://www.emag.bg/solid-state-drive-ssd-samsung-840-pro-basic-2-5-128gb-sata-iii-mz-7pd128bw/pd/EF7QKBBBM/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добра идея ли е да се ползва SSD и  като storage, а не само за OC?Преди време  четох,че честото  писане върху диска му скъсява доста  живота.При по-новите модели важи ли това, защото мисля да взимам http://www.emag.bg/solid-state-drive-ssd-samsung-840-pro-basic-2-5-128gb-sata-iii-mz-7pd128bw/pd/EF7QKBBBM/

Да, ограничението е от технологията на флаш паметта. И SSD не мисля че е разумно да се ползва за архиви, защото това е скъп сторидж, който е бърз и е по-добре да се ползва за данни, които много се четат (и постоянно)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колкото по-малко пишеш върху SSD-то, толкова повече ще живее. Новите технологии само удължават живота на устройството, не го правят безсмъртно.

Редактирано от Право Токов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колкото по-малко пишеш върху SSD-то, толкова по малко ще живее. Новите технологии само удължават живота на устройството, не го правят безсмъртно.

вероятно имаш предвид "Колкото повече пишеш" :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

вероятно имаш предвид "Колкото повече пишеш" :)

Да де...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.