Премини към съдържанието
  • Известия

• Калин Карабойчев

15 години Kaldata.com – време е да почерпим!   31.03.2018

Здравейте приятели, На 14.04.2018г. Kaldata.com става на 15 години! Точно преди 15 години започнахме нашата „Мисия“, която в много моменти през тези години ни се е струвала „невъзможна“, но благодарение на Вас винаги сме намирали сили и начини да продължим напред. Вие направихте Kaldata.com най-големия и посещаван технологичен портал в България. През тези години Вие, нашите 250 082 потребители създадохте 158 652 теми в нашите форуми с 3 083 989 отговора в тях. Благодарение на вас, толкова много хора намериха решение на компютърните си проблеми. За тези години ние пък успяхме да публикуваме 126 121 новини и статии и да ви информираме за всичко, което се случва в необятния технологичен свят. Благодарим ви, че сте с нас през всичките тези години!  Вземете вашия подарък тук
stereofonix

Проблем с вградена мрежова карта на стационарен компютър

Препоръчан отговор

Здравейте. Искам предварително да се извиня ако не съм оцелил правилният раздел за темата.

Имам следният проблем с вградена мрежова карта на стационарен компютър. Платката е ASUS А2N-MX, а проблема  е следният. Предишната операционна система била Windows Vista,  но ме помолиха да я махна и да инсталирам Windows XP Sp3. След премахване на дяла, създаване на нов , бързо форматиране в формат NTFS и инсталиране на нова операжионна система, качване на драйвери от оригинален диск към дъното се появяват  отново старите настройки на мрежовата карта. Деинсталирам картата и отново и слагам  драйверите проблема е отново същият. Не ми дава да я изключа. След премахване на батерията от дънната платка, настроиките на мрежовата карта изчезват но след това с въвеждането на нови настроики ми дава че мрежа не може да бъде намерена. С външна мрежова карта няма проблеми, но с вградената ми създава проблеми. След което преинсталирах още веднаж и след качването на драйверите се появиха отново най-старите настроикй на картата. Само да вметна че  интернета е към булсатком. Моля за идеи.

Редактирано от stereofonix (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А защо Ви е вградената щом имате външна карта ? Просто я спрете от диспечера на задачи и това е. Другия начин е от биоса да я забраните.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо не схванах - ако искаш да я изключиш я изключи от BIOS-а, ако не ти харесват настройките и по подразбиране ръчно и задай какви искаш да бъдат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как си преинсталирал Windows при положение че ти излизат старите настройки. Не правиш нещо както трябва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как си преинсталирал Windows при положение че ти излизат старите настройки. Не правиш нещо както трябва.

Настройките могат и по DHCP да се вземат, така че няма нещо учудващо. Въпроса е за какво са му и двата мрежови адаптера.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Настройките могат и по DHCP да се вземат, така че няма нещо учудващо. Въпроса е за какво са му и двата мрежови адаптера.

Ако е така такива настройки ще има и на новата карта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Картата е само една -  вградена. Компютъра е на мой приятел и му правя услуга. За теста пробвам моя външма мрежова карта. Преинсталирам неведнъж компютър и до сега такова нещо не ми с ее случвало. За преисталацията гарантирам 100% че я правя както трябва. Проблема е че след форматиране и инсталиране на операционна система качване на драйвери веднага след качването на драйверите на мрежовият адаптор ми излизат някакви IP и DNS настройки, като че ли са по дефулт заложени в самите драивери. Пак повтарям. няма да има външен адаптер - външният е  мои и е само за проба. От биоса естествено че знам как да изключва мрежов адаптер, но под windows  не ми дава да я изключа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Картата е само една -  вградена. Компютъра е на мой приятел и му правя услуга. За теста пробвам моя външма мрежова карта. Преинсталирам неведнъж компютър и до сега такова нещо не ми с ее случвало. За преисталацията гарантирам 100% че я правя както трябва. Проблема е че след форматиране и инсталиране на операционна система качване на драйвери веднага след качването на драйверите на мрежовият адаптор ми излизат някакви IP и DNS настройки, като че ли са по дефулт заложени в самите драивери. Пак повтарям. няма да има външен адаптер - външният е  мои и е само за проба. От биоса естествено че знам как да изключва мрежов адаптер, но под windows  не ми дава да я изключа.

Еми така кажете, защото останахме с впечатление че машината има и външна карта. Не сте споменал драйверите от къде са (от сайта на производителя или от диска на дъното), а също и как е свързван мрежовия кабел - преди него има ли някакво мрежово устройство или е директно от доставчика, защото ако има маршрутизатор, то много е вероятно настройките да се взимат от DHCP сървъра както казах по-рано.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Драйверите са от оригиналният диск към самото дъно.

С един и същи кабел съм свързвал вграденият адаптер и външният адаптер.

Интернета е от БТК , деректно към модема съм свързал кабела.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Драйверите са от оригиналният диск към самото дъно.

С един и същи кабел съм свързвал вграденият адаптер и външният адаптер.

Интернета е от БТК , деректно към модема съм свързал кабела.

Драйверите нямат никакво значение по конфигурацията на мрежата. Модемите на БТК/Виваком са един вид "маршрутизатори", и създават частна мрежа по DHCP пуул. Въпроса е дали не е наложен статичен адрес на машината от DHCP настройките за да взима винаги тези адреси. Най-лесно проверете в настройките в админ панела като се логнете, а ако не разбирате как става, може да проверите от my.contact.bg мисля беше.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://media.snimka.bg/s1/2796/031836483-big.jpg

http://media.snimka.bg/s1/2796/031836489-big.jpg

Ето това ми дава даже и като няма кабел или се опитам да я спра

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://media.snimka.bg/s1/2796/031836483-big.jpg

http://media.snimka.bg/s1/2796/031836489-big.jpg

Ето това ми дава даже и като няма кабел или се опитам да я спра

Ама защо ви е да я премахнете връзката след като машината няма друг мрежов адаптер ? Нали казахте че тази с която сте пробвал е ваша ? Не я премахвайте връзката, защото вашия приятел няма да може да я ползва и ако не разбира ще се чуди защо няма достъп до мрежата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дам точно, другият адаптер е мои. Искам сега с вграденият да изтегля някой неща, но не мога да го свържа към  маршрутизатора на БТК.

192.168.1.ххх

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.