Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, имам проблем с индексирането на сайта ми. От вече 2 дена всички връзки към сайта ми в търсачката изчезнаха, както и статистиката ми от посещения от Гугъл паднаха на максимум 10 човека на ден. На какво може да се дължи? Това наказание от Гугъл ли е и евентуално как мога да оправя проблема? Сайта ми е 2games.info

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това може да се получи от не правилна оптимизация. Копирал ли си неща от други сайтове ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

GoodfeIlas , да, копирал съм. Взел съм EMBED CODE , изображения и описания от сайтове като http://www.freegamesforyourwebsite.com/ , http://webmasters.miniclip.com/ и други подобни. 

Редактирано от coolest222 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Къде ги гледаш тези линкове - в webmaster tools или с друг инструмент? Често се случва линковете в GWT да изчезват, но това не означава, че ги няма или не ги отчита. Аз погледнах и видях доста линкове към сайта ти. Откога са започнали да спадат посещенията? Предния месец имаше два големи ъпдейта, ако се е случило някъде по това време, значи почти сигурно говорим за наказание. Потърси в нета за това как се излиза от пингвин наказание, че темата е доста обширна

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Веднъж наказан сайта почти е невъзможно да се махне наказанието (личен опит). Нужна е смяна на домейна и може би нов google акаунт :(.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Веднъж наказан сайта почти е невъзможно да се махне наказанието (личен опит). Нужна е смяна на домейна и може би нов google акаунт :(.

Ако са наказани само вътрешни страници, могат да се премахнат от сайта и след като се деиндексират, съдържанието да се качи на нов url.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В търсачката на Гугъл ми изчезнаха линковете на категориите ми ,а някои от тях бяха вече на 1 страница - например когато написвах в търсачката : "спайдърмен игри" излизаше сайта ми в 1ва страница. После проверих и тук http://www.dennisnafisi.com/free-seo-tools/google-blacklist-checker/ . Писах във форума на Гугъл ,но не получих никаква помощ. На 23 Октомври ,посещенията от гугъл ми паднаха на максимум 40 и от тогава насам е все така. Преди това по 300 посещения от Гугъл получавах дневно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

виж в GG webmaster заявки за търсене, по какви думи сайта ти е паднал и виж общото между думите и страниците, които са изпаднали. След това се сети къде си слагал линкове, може пингвина да те е хванал, а за копирано съдържание, да те хване панда малко не ми се вярва, до колкото знам пандата не отсича сайтовете така изведнъж

http://www.barracuda-digital.co.uk/panguin-tool/ пробвай това, аз не съм наясно какво е то и как се работи, поне ще кажеш. Трябва да показва графика със наказания които са те хванали от ГГ

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, както споменаха по-горе провери движението на ключовите думи, по които са влизали в сайта преди да спаднат посещенията и след това. Така най-лесно ще разбереш дали става дума за наказание.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако чичо Гошо(гоогле) те захапи с пингвин или панда много трудно се измъква даден сайт до момента съм успял само веднъж да оправя даден домейн от пингвин. Начина по който успях да го върна в играта е следния но не трябва да разчитате на него в продължение на 6 месеца пусках бавно линкове към всички вътрешни страници на сайта анкор текста ми е бранд 44% пари 39% и дженерик 17% на седмица пусках не повече от 10 линка към домайна. Като цяло всички работи където ги пише в нета са тъпотии за мен от всичкия талаж в нета съм разбрал едно линковете задължително се търсят с релевантно съдържание(да са сходни с темата на вашия сайт) ликовете задължително да се пускат равномерно към всички страници на вашия сайт никога не пускайте линкове само към главния домейн това е голяма грешка колкото по равномерно пускате линковете толкова по-добре ще бъде индексирана вашата страница от чичо Гошо като цяло търсете добри линкове със сходна тематика гледайте да разнообразявате анкор текста добре ще е да видите конкуренцията с какъв процент анкор текст се класира(brand,money,generic) не забравяйте да пускате линковете равномерно и най-важното търпение!!! Надявам се да съм помогнал на някой с глупостите които съм написал :) успех на всички ето и малко статии за SEO който му е интересно да ги прочете те са повече за новобранците!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

браво браво, защото всеки казва, но малко са тези които правят. И аз имам наказан сайт пингвин, мисля че ще е лесно да го оправя със 100 линка от форуми, към различни и интересни неща но пък сега взех да не се занимавам с него.

А ти да си забелязал следните неща:

• [*]наказания  към вътрешните страници при сайтове с много ключови думи е доста по трудно да се получат [*]не се дават наказания дори и за линкове от сайтове на различна тематика, ако линковете не са по ключова дума, не са с анхор, не са към целева страница [*]не се дават наказания ако имаш много линкове към началната които са Url на сайта нищо повече в анхора

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

браво браво, защото всеки казва, но малко са тези които правят. И аз имам наказан сайт пингвин, мисля че ще е лесно да го оправя със 100 линка от форуми, към различни и интересни неща но пък сега взех да не се занимавам с него.

А ти да си забелязал следните неща:

[*]наказания  към вътрешните страници при сайтове с много ключови думи е доста по трудно да се получат

[*]не се дават наказания дори и за линкове от сайтове на различна тематика, ако линковете не са по ключова дума, не са с анхор, не са към целева страница

[*]не се дават наказания ако имаш много линкове към началната които са Url на сайта нищо повече в анхора

за първото и 3-то съм съгласен за второто не мога да разбера за какво са ти тези линкове от друга тематика според мен чичо гошо не ги толерира пък и хората които дойдат от страници с различна тематика просто ще отворят страницата ще видят че няма нищо общо с темата и просто ще излязат това ще се отрази зле на bounce rate което е зле! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

за bounce rate да, но при положение че са много фактори, например някои казват че бройката на линковете е от значение, то когато един фактор  препокрие друг пaк става работата. А ако няма ГГ аналитк в сайта, къде е bounce rate :D , едния ми сайт няма и си е много добре с яко спам във формите. Aз съм напълно съгласен с теб, но все още ситуацията е черните техники са над белите, при средно развити сайтове. Аз сега имам блогер с 150 теми + 50 в ГГ+ и ФБ, които са също са уникални както в сайта, но за 5 месеца нищо не се случва. Чакането е голямо на сайтове без линкове, но аз с единия ще съм 100% чис с ма другите в не . За сега това ми е стратегията няколко сайта 1 чист 1-2 яко линкове и каквото такова ГГ си го проси :D

Редактирано от vivio (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

за bounce rate да, но при положение че са много фактори, например някои казват че бройката на линковете е от значение, то когато един фактор  препокрие друг пaк става работата. А ако няма ГГ аналитк в сайта, къде е bounce rate :D , едния ми сайт няма и си е много добре с яко спам във формите. Aз съм напълно съгласен с теб, но все още ситуацията е черните техники са над белите, при средно развити сайтове. Аз сега имам блогер с 150 теми + 50 в ГГ+ и ФБ, които са също са уникални както в сайта, но за 5 месеца нищо не се случва. Чакането е голямо на сайтове без линкове, но аз с единия ще съм 100% чис с ма другите в не . За сега това ми е стратегията няколко сайта 1 чист 1-2 яко линкове и каквото такова ГГ си го проси :D

съгласен съм и аз с теб без линкове няма изкачване не смятам че съм добър сео оптимизатор още имам много да уча. като цяло добрите линкове водят до добри резултати висок pagerank с малко изходящи връзки. Най-успешното сео за сайтове е да накараш потребителите сами да пускат линкове към теб(когато линковете са натурални имам наблюдение че гг много ги харесва) бройката на линковете винаги е от значение колкото повече толкова по добре но не трябва да се прекалява ако си пускал по 5 линка на ден и изведнъж пуснеш (пример)10 000 купени гг забелязва това и води до спад в класациите  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

определено е така за натуралните. Трудно можеш да накараш хора да ти пускат линкове примерно виж как си украсих сайта, http://мъдри-мисли.com/%D1%82%D0%B2%D0%BE%D1%80%D1%87%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%BE-%D0%B2%D0%B4%D1%8A%D1%85%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B5-%D0%B2%D1%8A%D0%BE%D0%B1%D1%80%D0%B0%D0%B6%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B5/%D0%B2%D0%B4%D1%8A%D1%85%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B5 викам поне директния трафик ще се засили ама не. Може би единствената опция с малко пари да станеш известен е сео и вече като се дигнеш на ниво, което да те споделя, хората да ти павят сео-то но докато стигнеш до там мъка голяма. Сео да учиш то няма научаване, според мен е въпрос на усет, да уцелиш момента, например както съм украсил сайта мога да слoжа малко коледни пожелания и бум по форумите, няма да е кой знае какво но пак нещо. А това може да се направи за всеки сайт, като  сложиш пожеланията в  блога (в кофата :D). Друг вариант е пишеш няква зарибяваща тема като Какво мислите за първата любов пак линквове от форуми и те вече ще коментират. На мен това което ме мъчи  е че няма универсален метод, всеки сайт има различна тематика и трябва да мислиш различни стратегии, а за онлайн магазин най мъчно цени и уреди, това което най много го мразят модераторите :D

Редактирано от vivio (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от аm-аm
      Стрийт вю-то предлага 360-градусови панорами. Искам да извлека изображенията от една такава позиция. Четох, че с кеша на IE ставало, но при мен не стана. Правилно е настроен да съхранява всичко, ползвам го за тази цел, но с Google maps удари греда.
    • от サムライオートバイ
      Оптимистичен завършек на тази сага която доста се коментира в руските медии, а като гледам и в нашите. Копи пейст на статията от вести.бг както и линк към оригиналната статия.
      Русия победи - отива в Рио
      Олимпийският комитет е решил да не налага най-строгото наказание на руските атлети
      Русия няма да бъде отстранена от участие в предстоящата Олимпиада в Рио де Жанейро, съобщи БГНЕС, позовавайки се на източници в Международния олимпийски комитет:
      „Това решение бе прието с почти пълно единодушие въз основа на отговорността за приемането на допинг”, заяви президентът на МОК Томас Бах пред журналистите.
      На 18 юли независимата комисия на Световната антидопингова агенция излезе с доклад за това, че според водено разследване „в Русия има държавна политика за системна употреба на допинг“.
      В резултат на документа агенцията препоръча на МОК отстраняването на всички руски спортисти от участие на Олимпиадата в Рио де Жанейро.
      По-рано руски олимпийски медалисти обявиха, че са готови да върнат медалите си в знак на протест, ако атлетите на страната бъдат отстранени
      Ако някой освен мен разбира руски без субтитри видео: http://vbox7.com/play:c221187b98 Иначе – олимпийското градче вече е окончателно готово, а игрите стартират на 5 август, като ще продължат до 21-и.
      Източник: БГНЕС, Агенция "Фокус"     Редактор: Даниела Пехливанова във вести.бг и ония с йероглифите в калдата.
    • от ajibas
      Просто дйзайна е стария,не знам кой какво е пипал по компа,изчистих кеш,бисквити,всичко от браузъра без запазените пароли и пак не се оправи,а не беше така!Качил съм 2 снимки да видите за какво става въпрос!

• от SAKATAR
      Здравейте, има ли опция, която ни позволява да търсим едновременно в няколко, посочени от нас сайта, в търсачката на Google? Ако няма, съществува ли такава програма? Ако не, някакви други начини? Предварително благодаря.
    • от talaz = denken
      Интересувам се:
      1.
      (с кви видове разширение на файла) За какви видове текстови файлове има програми (и как се казват тези програми), където вградената (в програмата търсачка), може да търси едновременно за повече от един низ с ключови думи, в голям файл (тоест, ако търся по 50 теми с 50 различни ключови думи, да не се налага последователно да търся за всяка ключова дума, а да търся едновременно за всичките и когато търсачката стигне до абзац с някоя от ключовите думи да спира там и да маркира всички клюови думи или подобен механизъм)?

2.
      Същото по точка 1-за 50 низ-а едновременно търсене в един документ, но чрез външна програма или приставка (например за "MS Office")?

3.
      Това по т. 2 но за системите с нормативни документи?

4.
      Как (от къде в интернет) мога безплатно да инсталирам на компютъра си (или да използвам онлайн), всяка от тези програми?

Много благодаря, на всички, които ще ми кажат имена на програми и файловите разширения, за които предлагат търсачка за над 50 низа с ключови думи.
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.