Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, търся лаптоп който през повечето време ще се използва за сърфиране в интернет и гледани на филми, но игрите също са важен фактор за мен.Разгледах няколко лаптопа които превишават малко определената от мен цена, но ако трябва ще добавя 50тина лева отгоре.Нещо необичайно което много хора биха сметнали за лудост може би е това, че държа много на външния вид на шасито.

Ето това е единия от лаптопите на които се спрях: Acеr Aspire V3-571G

Единственото нещо което ме спира тук е гланцовото, почти огледално шаси на което се отпечатва и най-малкия пръстов отпечатък.

Втория кандидат е: Lenovo IdeaPad Y510p

Може да се каже, че съм един вид фен на Леново и много ме влече тази марка, ако можех да намеря същия лаптоп със Intel Core i7 сега нямаше да пиша тук :D

Последната машина на която си избрах е: HP ProBook 450

Тук много хора ме посъветваха да внимавам "защото HP не става за игри", не знам колко е вярно, надявам се вие да ме посъветвате кое да избера.Разбира се приемам и други предложения.

ПС - Не знам кога ще мога да отговоря, ще опитам да съм бърз но може и да имам известни проблеми.

Поздрави.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лаптоп за игри от тоя ценови клас, няма да намериш. Това са бизнес клас лаптопи, които ако употребяваш предимно за игри, няма да те изкарат дълго. Лаптопите не са за игри. Защо не си вземеш настолна конфигурация за игри с този бюджет, хем ще си спокоен, хем ще имаш и доста добра производителност.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моя лаптоп (от подписа) е от тоя ценови клас и не е като да не играя игри на него - имам го от 2 години почти

За около 1600 лв мисля че можеш да намериш Lenovo y500 (предния модел на 510p) с i7

На acer-a му е по слаба видеокартата а за игрите тя ти е по нужна :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Acer V3-571G-7363121TMAII

http://www.technopolis.bg/b2c/details/517833/P11010101/Prenosim-kompyutar-ACER-V3-571G-7363121TMAII

Извинете, че така давам линка, просто бб кода "url" нещо ми се бъгна...

Редактирано от smarttechnologies (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На acer-a му е по слаба видеокартата а за игрите тя ти е по нужна :)

Аз не че разбирам от видеокарти ,но тази на ACER-a ... <<NVIDIA GeForce GT 730M с 4GB собствена памет>>-слаба ли е?

Сори за :offtopic_s:,но реших да попитам тъй като става на въпрос пряко ,или косвено и за тази видеокарта в тази тема...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Acer V3-571G-7363121TMAII   http://www.technopolis.bg/b2c/details/517833/P11010101/Prenosim-kompyutar-ACER-V3-571G-7363121TMAII   Извинете, че така давам линка, просто бб кода "url" нещо ми се бъгна...

Това също е правилно :) Да дадеш името и после голият линк :) Не се притеснявай!

...

Здравей, сега нямам време да огледам моделите и каквото и да е и да дам мнение, но искам да ти благодаря, за коректно зададеният въпрос, правилният раздел, тагването на линковете. Дори и хубавите обръщения в началото и края на мейла. И това от човек с едно единствено мнение във форума, де повечето да бяха като теб... Мечтииии... Благодаря ти! Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лаптоп за игри от тоя ценови клас, няма да намериш. Това са бизнес клас лаптопи, които ако употребяваш предимно за игри, няма да те изкарат дълго. Лаптопите не са за игри. Защо не си вземеш настолна конфигурация за игри с този бюджет, хем ще си спокоен, хем ще имаш и доста добра производителност.

Напълно съм наясно с това, аз ако можех щях да си взема настолна машина но ми трябва мобилност.Аз все пак и не очаквам чудеса, не се считам за геймър и не държа да играя всички игри на макс настройки.

Здравей, сега нямам време да огледам моделите и каквото и да е и да дам мнение, но искам да ти благодаря, за коректно зададеният въпрос, правилният раздел, тагването на линковете. Дори и хубавите обръщения в началото и края на мейла. И това от човек с едно единствено мнение във форума, де повечето да бяха като теб... Мечтииии... Благодаря ти! Поздрави!

Ами благодаря, опитвам се,това се дължи на факта, че прочетох правилата на форума преди да пиша каквото и да е, нещо което се опитвам да правя почти навсякъде. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
...

Тук много хора ме посъветваха да внимавам "защото HP не става за игри", не знам колко е вярно, надявам се вие да ме посъветвате кое да избера.Разбира се приемам и други предложения.

...

Хм, странно. Аз не играя на лаптопите си, имам от серията HP Probook с външна видеокарта, модели отпреди две години. Участвам в изработването на игри и чат-пат ги пускам за проба на лаптоп. Последно пробвах (по-жестоко натоварване от реална игра) в продължение на няколко месеца едно RPG - Path of Exile, не е нещо особено като изискване към хардуера. Имаше дълга бета версия, която от днес вече е официален рилийз. Никакъв проблем на макс настройки. Но все пак ако играете, избягвайте лаптопите. Доброто шаси (не 100% пластмаса), пасивното охлаждане, ако има алуминий или подобен "премиъм" материал са в плюс. Също така е важна и видеокартата, която понякога е вързана със слаб процесор, но реално дава по-добри резултати като цяло.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За тези пари трудно ще намериш геймърски лаптоп (по дяволите кой изобщо ги пуска в производство тези технически недоразумения наречени геймърски лаптопи, като тази крива тухла примерно - лаптоп и тежки игри е почти мисия невъзможна) За тези пари можеш да намериш чудесна бизнес машина която да те кара години ако я ползваш разумно и не я печеш с Cryses 3 например. За Fifa 14, CS, LoL и други подобни няма да имаш проблеми разбира се. От предложените от теб модели само HP-то си струва защото е бизнес модел. За тези пари аз бих взел Dell Vostro 3460, но той е бизнес модел и няма да се представя добре при игрите.

При геймърските лаптопи (особено тези от ниският потребителски клас) високите параметрите са за сметка на лошо шаси, което вади до лошо охлаждане на мощните компоненти и загряване, лош дисплей и лоша батерия. Производителите провят така за да измамят наивните потребители (не искам да ви обидя разбира се) които гледат само процесор, RAM и видео и не обръщат внимание на детайлите, вложените материали и изработката.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Производителите провят така за да измамят наивните потребители (не искам да ви обидя разбира се) които гледат само процесор, RAM и видео и не обръщат внимание на детайлите, вложените материали и изработката.

Не се обиждам изобщо, вие направо си ме описахте с няколко думи :D Аз честно казано не се интересувам много от тежки игри като Crysis,Metro,Assassin's Creed, Hitman и т.н. Аз съм мераклия на тук там някое NFS от по-новите, Skyrim(на не толкова високи настройки) и това са общо взето моите развлечения.Както вече казах, аз не се считам за геймър и да подкарам най-тежките игри за мен не е закон.Разбира се, колкото повече, толкова по-добре, нали знаете :) Търся възможно най-добрата оферта на пазара на цена до 1500лв.

Благодаря за всичките отзиви, някои от които наистина полезни, но не се доближавам до отговор за жалост.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не че разбирам от видеокарти ,но тази на ACER-a ... <<NVIDIA GeForce GT 730M с 4GB собствена памет>>-слаба ли е?

Сори за :offtopic_s:,но реших да попитам тъй като става на въпрос пряко ,или косвено и за тази видеокарта в тази тема...

Да GT730m е по - слаба от GT750m с около 30% процента според сайта на NVidia. В съвременните видео карти сигурно наличната памет е един от най - маловажните фактори за производителността на картата :) Гледат се показатели като: ширина на шината 64/128/192bit и т.н, честота на графичния процесор, тип (DDR2, DDR3, DDR5) и честота на видео паметта, брой Cuda ядра (при NVidia) и др.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да GT730m е по - слаба от GT750m с около 30% процента според сайта на NVidia. В съвременните видео карти сигурно наличната памет е един от най - маловажните фактори за производителността на картата :) Гледат се показатели като: ширина на шината 64/128/192bit и т.н, честота на графичния процесор, тип (DDR2, DDR3, DDR5) и честота на видео паметта, брой Cuda ядра (при NVidia) и др.

Преди време ползвах думите на някой колега от преди мен във форума... Думите бяха: "На трабантче и 300 литра резервоар да сложиш, пак си е трабантче". Е, обема памет за видеокартата е точно нейният резервоар. Тя не е от толкова съществена важност, а има редица други фактори, които определят дали една видеокарта е добра ли не....
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...

Търся възможно най-добрата оферта на пазара на цена до 1500лв.

...

Ето какво излезе в тъсачката на една мобилна чаршия, зададени параметри от 1200 до 1500 лева (14-17"): тук. Може да пропуснете "красивия дизайн" на пласмасовите недоразумения и да разгледате за какво става дума. Аз бих си взел лаптоп за около 1300 лв (Dell Latitude E5430 - 100%). Но ако имам хора в САЩ, ще им поръчам някой XPS за 1000 USD, като решат да се прибират по родните си села. Само след седмица-две почват разпродажбите в Щатите.

Запаленият геймър може би ще грабне видеоконзола. Трябва да има някакъв реализъм и тръпка. Като претрепаш някой от лошите (конзола, вързана с плазмата и аудиоуредбата) трябва да се види и да се чуе. На лаптоп е мъка...

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Още един глас от моя страна в подкрепа на Леново-то. Опредлено за гейминг ти е по-важно видеото и в случая аз бих заложил повече на него, отколкото на 4-ядрен процесор. 

От друга страна НР-то не е лошо никак и не мисля че би имал проблем с него и игрите, които би играл. Факт е, че не е мислен за такива цели, но това не значи че не можеш да играеш :)

И моя Елитбук не е гейм машина, ама това не ме спира да си цъкам като ми скимне :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бихте ли дали мнението си за този лаптоп Acer Aspire V5-572G , ще бъде или този или Леновото което посочих по-нагоре в първия ми пост.Този ми привлече вниманието заради мобилноста си, доста е лек а пък освен това и тънък.Тук може да намерите и ревю за него ако се интересувате.Благодаря предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бихте ли дали мнението си за този лаптоп Acer Aspire V5-572G , ще бъде или този или Леновото което посочих по-нагоре в първия ми пост.Този ми привлече вниманието заради мобилноста си, доста е лек а пък освен това и тънък.Тук може да намерите и ревю за него ако се интересувате.Благодаря предварително.

CPU-то, макар и i7-ца си е двуядрено и честно казано, аз бих заложил на Core i5-цата. Иначе добре изглежда моделчено, но с този тънък корпус не знам доколко добре ще се справя с охлаждането :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз мисля че от изброените до тук, най-добре е Леновото от първия пост. Няма значение, че е с i5 процесор, особено за игрите. 

Пследния Acer с енергоспестяващата i7 даже работи на по-ниска честота. Освен това, охлаждането на Леновото със сигурност ще е по-добро.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз не разбирам много от "хардуер" но ако си купувах лаптоп (за средно тежки игри) щях да гледам следните параметри :

1. Процесора

2. Видеокартата - Все пак трябва да ги играя гладко :D

3. РАМ

4. HDD

5. ОС - Определено трябва да е 64-битова

и т.н. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.