Премини към съдържанието
piratut

проблем докато инсталирам Windows XP

Препоръчан отговор

здравейте. искам да попитам следното какво трябва да направя в тази ситуация  1 имам нова машина която е нямала ОС до сега 2 вкарвам диска с Windows Xp и започвам инсталацията 3 изписва ми starting windows екрана мигва и се появява error - 0x0000007b опитах се да натисна F6 преди да започне инсталацията за да й сложа драйверите любезно предоставени с машината от INTEL но безуспешно четох по други форуми и в този че проблема е в драйверите ама .... не мога да ги сложа докато ОС се инсталира. не е от клавиатурата защото ползвах и стара за която съм сигурен че работи. оставям последните решения на вас извинявам се ако темата не е пусната където трябва и ако имам правописни и/или пунктуационни грешки. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвахте ли с уиндоус 7/8/виста-------------->линукс пробвайте да инсталирате друга ос ако успеете пробвайте с уиндоус екс пи успех

даже се здобийте с линукс безплатен е и не му давайте инсталация дайте му проба и кажете какво се случва

Редактирано от Gangosa (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей, първо - защо XP? Защо си затрудняваш живота... второ - XP SP3, доколкото си спомням, имаше вградени SATA драйвъри... Други драйвъри не ти трябват по време на самия процес на инсталацията. трето - не даваш информация за самата машина, какви компоненти има и как инсталираш - флашка, CD, DVD... Освен някакъв Intel, но накое са те производител, на дъното? На процесора? лаптоп ли е или е настолен компютър? Ако е нов, нов, наистина нов, а не "нов" за теб, то защо въобще си избрал XP? И без това му остават броени месеци живот, до Април догодина... Защо не сложиш Windows 7 или 8? По-лесно и по-добре ще е... Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не съм пробвал но проблема е че въпросната машина ще се ползва като служебна и от мен се иска екс пи. ако сложа 7 8 виста няма  да е от плоза

Здравей, първо - защо XP? Защо си затрудняваш живота... второ - XP SP3, доколкото си спомням, имаше вградени SATA драйвъри... Други драйвъри не ти трябват по време на самия процес на инсталацията. трето - не даваш информация за самата машина, какви компоненти има и как инсталираш - флашка, CD, DVD... Освен някакъв Intel, но накое са те производител, на дъното? На процесора? лаптоп ли е или е настолен компютър? Ако е нов, нов, наистина нов, а не "нов" за теб, то защо въобще си избрал XP? И без това му остават броени месеци живот, до Април догодина... Защо не сложиш Windows 7 или 8? По-лесно и по-добре ще е... Поздрави!

както вече споменах ХР се изисква от мене настолния компютъра се закупи от метро и е чисто нов, дъното не го знам какво е и нямам намерения да го отварям и да гледам заради малките лепени от страни на които в общи линий пише че ако се скъсат гаранцията гори; интел е процесора със сигурност 

Редактирано от piratut (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не ме разбрахте сложете друга ОС ако  се инсталира нищо не ви пречи да сложите екс пи но за препоръчване не казвайте че сте слагали друга ос а го направете  да видим целта ми е да пипнете харда да видим дали е от него мисля че живи дистрибуции ще ви вървят но ако не иска да се инсталира нищо и ако е в гаранция ви съветвам да отидете и да върнете пк то и да кажете че се съмнявате че има проблем с харда или се е извадил някой кабел ако е настолен комп за лаптопа мисля че не може да е кабел

Също така в биоса влизахте ли, пробвахте ли иде сата опцията да промените в биоса ,или нямате такава  опция?

Редактирано от Gangosa (преглед на промените)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не съм пробвал но проблема е че въпросната машина ще се ползва като служебна и от мен се иска екс пи. ако сложа 7 8 виста няма  да е от плоза както вече споменах ХР се изисква от мене настолния компютъра се закупи от метро и е чисто нов, дъното не го знам какво е и нямам намерения да го отварям и да гледам заради малките лепени от страни на които в общи линий пише че ако се скъсат гаранцията гори; интел е процесора със сигурност

ОК... Никой от нас не иска да отваряш кутията.......... Но това на нас не ни говори нищо. Компютър, процесори колкото искаш на Intel, всяка година излизат около 10-тина модела, но те нямат нищо общо с драйвърите. Дъното обаче има! Този компютър го има в брошурата на Метро, снимай ни брошурата, поне някаква отправна информация. Там пише, макар и малоумно, поне някаква ориентировъчна информация... И пак не разбирам защо XP? Няма логика...
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не слушай плямпанията по горе... влез биос (влиза се с F2 или del) търси настройките за sata mode. то е настроено на AHCI щом ти вади син екран с тази грешка, направи го в IDE и дай save - обикновено се  прави с клавиша F10. после пусни инсталацията пак. обикновено на сайта на производителя или на диска, който идва с дъното има драйвери за xp. на абсолютно всяко дъно, което го има в момента на пазара може да се инсталира xp и всичко ще си работи. изключение правят лаптопите - там обикновено м$ гъзоблизците вземат мерки да не можеш да сложиш xp. аз също съм на мнение че xp върши повече работа за служебен компютър, особено ако се ползва за счетоводство и трз и се ползва български софтуер...

Редактирано от the professor (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

второ - XP SP3, доколкото си спомням, имаше вградени SATA драйвъри... Други драйвъри не ти трябват по време на самия процес на инсталацията.

Напротив, точно XP SP3 (и по-долните SP-та естествено, което е логично за времето, когато е писана OS, да не е имало такива устройства за да се интегрира поддръжка за тях) няма вградени SATA драйвери и не засича SATA твърди дискове по време на исталацията, и ако не се смени режима на контролера, както е описал по-горе професора от AHCI на IDE, като съответно след преинсталацията се връща, то инсталатора обикновено подканва по време на инсталацията да се сложи дискета с нужните драйвери, като разбираемо повечето нови компютри няма как да имат FDD.

Другият вириант, ако по някаква случайност BIOS няма опция за смяна на режима на контролера, е да се модифицира инсталацията на XP с nLite, като се вградят нужните драйвери в iso-то.

А защо XP? Например защото има много хора на които все още им върши повече от перфектна работа на хардуера с който работят, и не виждат абсолютно никакъв смисъл да се развялат комфорта, като преминат на нещо по-горно с което тепърва да свикват, като и старото, отлично функциониращо решение им върши същата работа.

Относно това, че му оставали няколко месеца живот - M$ не могат да ми кажат докога ще ползвам техен продукт. Ако си мислят, че ще го направят, като ми спрат ъпдейтите - лъжат се изключително брутално. Аз и в момента съм ги изключил генерално.

Редактирано от programings (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

най добрия вариант е да се спрат ъпдейтите. полза от инсталация на отделни кръпки досега не съм видял, слага се последния serice pack и до там... с ъпдейтите спокойно може да се стигне до положението да се чака компютъра няколко часа за да се изключи, а на виста/7/8 и при стартирането след инсталацията.... и ако се прекъсне инсталацията - после ако имаш късмет ще зареди о.с., ако нямаш - нова инсталация...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

с ъпдейтите спокойно може да се стигне до положението да се чака компютъра няколко часа за да се изключи, а на виста/7/8 и при стартирането след инсталацията.... и ако се прекъсне инсталацията - после ако имаш късмет ще зареди о.с., ако нямаш - нова инсталация...

Много пъти съм изключвал компютъра докато се инсталират ъпдейти и никога не ми е правило проблеми . Ако не ти зареди системата пъхаш инсталационния диск и поправяш системата с последната точка за възстановяване която е създадена от Windows Update ! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма да превръщам темата в спор "За или Против XP"... Интересно, в брошурата пише, че процесора е AMD :D :D :D Даже пише E-350.......... От къде се дяна този Интел, нямам идея...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

piratut или пирате, не препоръчвам да пробвате метода на професора. Използвайте MSDN версия на Windows XP SP3, вградете SATA драйвери и ще бъдете рахат. В този форум е писано поне стотина пъти по въпроса.

За ъпдейтите. Наистина напоследък имаше проблеми. Но ако желаете да да ги спрете, може да станете постоянен клиент на един специализиран раздел за чистене на зарази по Windows...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

БЛАГОДАРЯ ТИ професоре ще имам да почерпя работата стана и вече инсталирам виндовса  може да закл темата

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

piratut или пирате, не препоръчвам да пробвате метода на професора.

Защо, какъв би могъл да бъде проблема, ако след инсталацията режима на контролера се върне както е по подразбиране?

Но ако желаете да да ги спрете, може да станете постоянен клиент на един специализиран раздел за чистене на зарази по Windows...

Разбира се, но само ако не знаете какво правите с компютъра си, използвате го по кифладжийският начин - сваляне и отваряне на всичко, което ви попадне из мрежата, и прочие подобни практики, характерни за технически неграмотният начин по който някой потребители ползват операционната си система. В такъв случай, без значение дали е 98, XP, 7 или 8 с включени или изключени ъпдейти, то вероятността да стане този потребител редовен клиент на раздела за чистене на зарази е повече от огромна.

Редактирано от programings (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо, какъв би могъл да бъде проблема, ако след инсталацията режима на контролера се върне както е по подразбиране?

Според мен (и не само) проблемът е NCQ протокола.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Принципно няма проблем, но не е препоръчително. Най-добре си е чиста иинсталация от MSDN образ.

Разбира се, но само ако не знаете какво правите с компютъра си, използвате го по кифладжийският начин - сваляне и отваряне на всичко, което ви попадне из мрежата, и прочие подобни практики, характерни за технически неграмотният начин по който някой потребители ползват операционната си система. В такъв случай, без значение дали е 98, XP, 7 или 8 с включени или изключени ъпдейти, то вероятността да стане този потребител редовен клиент на раздела за чистене на зарази е повече от огромна.

Дали е грамотен или неграмотен човек зад компютъра, все ще се намери начин да се зарази дадена машина.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Питащият не е упоменал точно защо се иска от него да е ХР, но ако потребителят е служебен, то причината е ясна. Има закупен лиценз за ХР и не желае да закупува повече лицензии за бъдещите ОС на Майкрософт, докато не се наложи наистина да го направи. А към дадения момент, такава причина няма.

Метода на професора със смяната на режима в БИОС е най-верният, той е най-лесен и напълно съвместим, докато метода с вграждане на САТА драйвери не винаги работи.

В зависимост от това какво ще се прави на този компютър, е възможно да се изключват обновяванията, но това нормалната обстановка не е препоръчително. След Април месец догодина, когато Майкрософт прекратят поддръжката на ХР, тогава дори могат да се изключат и съответните услуги в ОС, за по-добро оптимизиране на ОС.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от MaDCoW
      Здравейте, от близо седмица компютърът ми постоянно получава blue screen с най-различни грешки ( Със Windows 7 съм ), някой от тях са: Memory_management, IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL, SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION имаше и други преди, но не ги помня. Сега съм пуснал Memory Diagnostics да видя какво ще ми излезе.. Ако някой има идея дали може да се оправи, да пише ☺ The file is possible corrupt. The file header checksum does not match the computed checksum.. Ми излиза сега, дори и не се пуска компютъра, да го засилвам ли през терасата или?!? 
    • от miteff
      Използвах Nitro_Pro_Ent_11.0.3.173_Portable_Eng_x64 за редакция на pdf файл, но след записване ми дава грешка при печатане - не иска да го печата при отваряне в Adobe Reader. Иначе го печата само от програмата за редакция Nitro Pro. Има ли решение на проблема?
    • от Krasimira Kirova
      Здравейте, Колеги,
      Имам проблем с инсталацията на PrestaShop 1.6. Пробвах няколко версии на 1.6..., но не успявам. Къде е грешката? Някой сблъсквал ли се е с подобно нещо?

• от Bbt_sm
      Здравейте! Когато се опитвамд а инсталирам Acronis Disk Director Home ми излиза тази грешка и немога да го инсталирам.Знаете ли за какво излиза тази грешка?
      IMG_20170707_094312-ilovepdf-compressed (1).pdf
    • от Xshg
      Когато го включа ми изписва
      Intel undi,pxe-2.1(build 003)
      Copyright (c) 1997-2000 intel corporation
      This product is covered by one or more of the following patents:us6,570,884,us6,115,776 and us6,327,625
      Realtek pcie gbe family controller series v2.61 (01/07/15)
      Pxe-e61 : media test failure , check cable
      Pxe-mof: exiting pxe rom. No boot device --insert boot disk and press any key

И не ме пуска да вляза в биос

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.