Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Искам да попитам каква паста трябва да се вземе за и5-2500к ... искам някоя където върши работа ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам да попитам каква паста трябва да се вземе за и5-2500к ... искам някоя където върши работа ? 

Всичките вършат добра работа, с изключение на вече ползуваните. Все пак, за подобряване на охлаждането при оувърклок има някои пасти, които са по-добри от останалите. Трябва обаче, да се укаже, дали това е целта на занятието и все пак някакъв бюджет за покупката.

Редактирано от sliderum (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За в бъдеще може и да се клокне но за сега нямам такива намерения ... ми не знам искам някоя където няма да ми дига процесора температура и ще работи добре ... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За в бъдеще може и да се клокне но за сега нямам такива намерения ... ми не знам искам някоя където няма да ми дига процесора температура и ще работи добре ... 

Няма пасти, дори и най-евтините, които да са създавани да вдигат температурата...Явно клокът в момента не предстои. Предполагам, че когато дойде съответният момент, ще си набавите нужната информация как се прави и какво е нужно като материална база. До тогава прочетете този материал, като спокойно мога да препоръчам най-евтините пасти в него. Разбира се, оферти няма да давам, ще се наложи да си ги потърсите в сайтовете на фирмите, продаващи компютърни компоненти. Включително въпросното търсене може да проведете и в магазина на собственика на Калдейта :) Съответно давам съвет да огледате офертите поне в няколко сайта, за да намерите най-добрата цена за избраната от Вас термо паста.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля да взема 

Noctua NT-H1 обаче искам да видя как се нанася да съм внимателен и да го направя добре ... 

а иначе в момента имам под рака една дето купих за 2 лева :Д дали ще може да мине с нея 

Редактирано от F0rb1dd3n (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля да взема 

Noctua NT-H1 обаче искам да видя как се нанася да съм внимателен и да го направя добре ... 

а иначе в момента имам под рака една дето купих за 2 лева :Д дали ще може да мине с нея 

Може спокойно да се използува закупената паста.

Видео за това как се нанася термо пастата:

http://vbox7.com/play:7702e437d0

Съответният начин е универсален. Няма специфични начини, които да са специално за определени модели охлаждащи блокове.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гледам че сте се ориентирали към скъпите термо пасти, в тоя ред на мисли ви препоръчвам arctic mx-4. Както ви е отговорил колегата sliderum щом към момента няма да се клоква може и тази за два лева,предполагам че е електропроводима така че внимавайте да не омажете нещо защото има вероятност да направи късо съединение.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ехее чак и това ли може да стане ми ще внимавам обаче ако използвам стоковия охладител на него няма ли си паста?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ехее чак и това ли може да стане ми ще внимавам обаче ако използвам стоковия охладител на него няма ли си паста?

То като си решил да сменяш пастата, ще изчистиш стоковия охладител и процесора от старата паста.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато е нов и го ваидш от кутията има, при това е по-качествена от тази за 2 лева.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Един глас и от мен за МХ-4.

+1. Вече 2години само нея ползвам и съм много доволен. Също ползвам и това Arctic-Silver-ArctiClean за отстраняване на старата паста и за подготовка за новата.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз  пък от скоро съм със тази паста Prolima PK3

Поръчана именно от въпросния линк. Сваля  над 6 градуса на фона на MX4 и на H1 които до скоро ползвах.

Пастата не е електропроводима въпреки че във състава и има алуминий.

+1. Вече 2години само нея ползвам и съм много доволен. Също ползвам и това Arctic-Silver-ArctiClean за отстраняване на старата паста и за подготовка за новата.

А отстраняването на стара паста става със леко загрята дестилирана вода. Перфектно. И както казах и преди - за да не оклепате около сокета най добрия вариант е около него да се облепи със хартиено тиксо което сео отстранява страшно лесно и не оставя никакви лепнещи елементи по дъното след това.

Мисля да взема 

H1 я има на много добра цена във СКАЙ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Днес взех процесора и дъното на външен вид са идеални но дали ще е така и когато ги сглобя дали ще тръгнат ... обаче сега не мога да ги пробвам нямам рам памет ... дадох всичките си спестявания за дъното и процесора .. ся събирам за рам и тогава ще подкарам всичко и се надявам да е наред .... процесора е с не използван боксов охладител ... има някаква паста на 3 рески .. обаче се чудя дали не се е втвърдила ? дали да я сменя или да сложа така .. таман няма да купувам за ся термо паста ...  видях някъде едно клипче че както са на дъното 4 слота за рам когато имаш 2 пръчки се слагат например те нали са черни и сини ... и като имаш 2 се слагат или на 2 сини или на 2 черни ... има ли значени е това 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Днес взех процесора и дъното на външен вид са идеални но дали ще е така и когато ги сглобя дали ще тръгнат ... обаче сега не мога да ги пробвам нямам рам памет ... дадох всичките си спестявания за дъното и процесора .. ся събирам за рам и тогава ще подкарам всичко и се надявам да е наред .... процесора е с не използван боксов охладител ... има някаква паста на 3 рески .. обаче се чудя дали не се е втвърдила ? дали да я сменя или да сложа така .. таман няма да купувам за ся термо паста ...  видях някъде едно клипче че както са на дъното 4 слота за рам когато имаш 2 пръчки се слагат например те нали са черни и сини ... и като имаш 2 се слагат или на 2 сини или на 2 черни ... има ли значени е това 

Майсторе на късия разказ, няма да е лошо да си оправиш правописа. Този сайт се чете от цяла България и половин Европа - просто се излагаш пред хората. И как стана така от тема за паста, отиде на дъна и памети?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.