Премини към съдържанието
еди

Помощ за BIOS Windows 8 на Asus F550C

Препоръчан отговор

Здравейте! Имам проблем с един лаптоп Asus F550C, на който трябва да премахна 8 и да инсталирам 7, но по подобен начин както с колегата в темата с Тошибата и аз не мога да го подкарам да зареди от записвачката. :huh:  Ако някой знае как може да стане, моля да сподели. :D

Редактирано от еди (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направил ли си от Биос-а да буутва от CD/DVD ?

Ами това казвам, че не може. До сега на много мапини съм се справял, но на тази се спънах. Просто такава опция видимо няма. Има възможност за избор на устройство, но там е видимо единствено твърдия диск. Явно е някакъв модифициран БИОС, който не позволява друго нещо да се прави.

Добавям и малко снимки от БИОС-а

main

advanced

boot

https://cloud.mail.ru/public/d12a518b861b/bootwindows.JPG

security

save & exit

https://cloud.mail.ru/public/d4d8e8d7c371/seve%26exit.JPG

Ако някой знае, моля да помогне.

Редактирано от еди (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами това казвам, че не може. До сега на много мапини съм се справял, но на тази се спънах. Просто такава опция видимо няма. Има възможност за избор на устройство, но там е видимо единствено твърдия диск. Явно е някакъв модифициран БИОС, който не позволява друго нещо да се прави.

Добавям и малко снимки от БИОС-а

main

advanced

boot

https://cloud.mail.ru/public/d12a518b861b/bootwindows.JPG

security

save & exit

https://cloud.mail.ru/public/d4d8e8d7c371/seve%26exit.JPG

Ако някой знае, моля да помогне.

Еди, стелям на сляпо, ама това в секюрити - secure boot control пробвай да е на disable, видях малко от упътването - не че пише нещо, но в секюрити има и i/o interface security - там пък има usb interface security - да му е unlock. във boot - launch csm - дай му enable. Това за csm го видях като упътване тук - 4-та точка. Може пък само това csm да помогне.

Редакция, дочетох си линка към четвърта точка - това би трябвало само да помогне, горните ми глупости не ги чети.

Редактирано от bluelight (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Привет!

Доколкото виждам става въпрос за БИОС /default factory/.

1. Изключи виртуализацията, която се вижда, че пусната на второто меню - Advanced.

2. Постави Launch CSM менюто на Enable.

3. Дай опция на Fast boot на disable.

4. Постави Security boot на disable.

5. От менюто Add new boot option задай приоритет на дисковото си устройство.

6. Извикай си и менюто F12 boot manager.

Поздрави! :)

Редактирано от oticon_admin (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еди, стелям на сляпо, ама това в секюрити - secure boot control пробвай да е на disable, видях малко от упътването - не че пише нещо, но в секюрити има и i/o interface security - там пък има usb interface security - да му е unlock. във boot - launch csm - дай му enable. Това за csm го видях като упътване тук - 4-та точка. Може пък само това csm да помогне.

Редакция, дочетох си линка към четвърта точка - това би трябвало само да помогне, горните ми глупости не ги чети.

Не знам от къде го извадихте този БИОС от линка. Моят е качен на снимките и не е такъв.

Привет!

Доколкото виждам става въпрос за БИОС /default factory/.

1. Изключи виртуализацията, която се вижда, че пусната на второто меню - Advanced.

2. Постави Launch CSM менюто на Enable.

3. Дай опция на Fast boot на disable.

4. Постави Security boot на disable.

5. От менюто Add new boot option задай приоритет на дисковото си устройство.

6. Извикай си и менюто F12 boot manager.

Поздрави! :)

По точка 2 - опцията е неактивна и е забранена.

По точка 5 - няма избор на други устройства.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@oticon_admin, виртуализацията няма нищо общо със поставената задача, останалото добре с няколко уточнения:

Fast boot - disable.

Securе boot state - disable.

Запис, рестарт и пак в биоса.

Launch CSM - еnable.

Запис, рестарт и F8(за избор на временно буутващо устройство) или пак в биоса и настройваш да буутва от ДВД-то.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Митето имаш :beer::turkey4: от мен и собственика на лаптопа. F8 и F12 не бяха активни за избор на временно буутващо устройство, но чрез влизането с F2 в БИОС-а вече изгряха  и ДВД и мрежовата карта за устройства за буутване. Нагласих ДВД и всичко вече си тръгна. Благодаря! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.