Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Реших да направя пълна преинсталация на моята 7ца поради недостатъчна памет в  C - диска ( лошо го сцепих ), но от ден и половина главоблъскания не мога да реша проблема . Използвам едно DVD - RW и едно обикновено DVD, но ми дава грешки и на двата диска - Windows Disc Image Burner (error code 0x80004005) и The image didnt burn burn because an error occurred. The drive reported that it is performing a long-running operation, such as finishing a write. the drive may be unusable for a long period of time. (Error code: 0xC0AA0207)" . Смених Ashampoo-то и с Неро също пробвах, но няма ефект. Даже вече ми отказва и RW-то да ми трие и започвам да търся проблема в записвачката. Не съм пробвала да спирам антивирусната.  (P.S. проблемът се появяваше първо след като запише и след като съм му задала опцията за проверка накрая - показва грешката и следователно плюе диска ) . Помощ ?? :)

Редактирано от Gabriela Gesheva (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като за начало смени дисковете, проблемът едва ли е от софтуера. Вземи друго DVD, както и DVD-RW (за предпочитане не от най-евтините, Verbatim да кажем) и повтори записването на тях.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Даже вече ми отказва и RW-то да ми трие и започвам да търся проблема в записвачката.

Добре си се ориентирала :) Проблемите първо започват RW :D там мисля че трябваше лазера да пече по силно :D

Записвай на флашка и не се занимавай с дискове .

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

хахаха и аз искам с флашка ама нямам читава :)  иначе точно с Verbatim си записвам и сега ще тичам до магазина за дискове :(:) Мислех да не е от самата версия на 7? Малко ме съмнява де ама.. знам ли то с толкова ядове косите ми побеляха :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вземи една флашка за десетина лева - повече пари ще изхабиш за запис на дискове :)

RW дисковете не са много трайни , купи си обикновени - различни марки поне и пробвай .

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И махни опцията да проверява диска, след като го запише.

П.С. За инсталационен диск на ОС, не ползвай DVD-RW, a DVD. А най-добре е както те е посъветвал колегата - една флашка и забравяш за тея отживелици.

Редактирано от The_Reaver (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Супер!  И аз стигнах до този извод. Харесах си една на Тошиба - 13лв е доколкото знам са добри. Мерси и ще пиша какво е станало :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Реших да направя пълна преинсталация на моята 7ца поради недостатъчна памет в  C - диска ( лошо го сцепих )

Да разбирам ли че искате да преинсталирате заради недостатъчно място на C диска, ако е само заради това може да преоразмерите диска без да преинсталирате.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не само... не съм го преинсталирвала повече от година и много започна да ми забива проблеми ми правеше и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не само... не съм го преинсталирвала повече от година и много започна да ми забива проблеми ми правеше и т.н.

Компютъра може да забива поради друга причина, но щом сте решили да преинсталирате добре.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Взех си флашката и си инсталирах уин-а на нея с UltraISO. Инсталацията започва и след питанката за езиците ми изписва Load Driver : A required CD/DVD drive device driver is missing.If you have a driver floppy disk, CD/DVD or USB flash drive, please insert .

Note : If the windows instalation media is in the CD/DVD drive, you can safely removed it for this step. Е, какво повече да сложа? флашката е вътре, а дискове с драйвери нямам.... :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Взех си флашката и си инсталирах уин-а на нея с UltraISO. Инсталацията започва и след питанката за езиците ми изписва Load Driver : A required CD/DVD drive device driver is missing.If you have a driver floppy disk, CD/DVD or USB flash drive, please insert .

Note : If the windows instalation media is in the CD/DVD drive, you can safely removed it for this step. Е, какво повече да сложа? флашката е вътре, а дискове с драйвери нямам.... :(

Отиваш у приятел и си правиш един нормален DVD диск. Може проблема да ти е в DVD устройствотo. След това се връщаш и преинсталираш всичко нормално. Не съм фен на флашките, макар, че при тях е по-бързо и не се разваля информацията, но всеки си има вкус.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На Disk Drive избра ли USB Flash Disk ? И на метод USB-HDD+

Да и 2те са така, но установих ,че като натисна Write и ми казва, че ще се загубят данните, затова натиснах Xpress Boot и не ме попита. Този път дано стане :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Че не я ли взе днес флашката ? Какви данни.. нормално е да се затрие каквото има по флашката, буутваща се прави на празен носител. Успех все пак.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Че не я ли взе днес флашката ? Какви данни.. нормално е да се затрие каквото има по флашката, буутваща се прави на празен носител. Успех все пак.

Да, днес си я взех а тези данни имах навпредвид уин-а че съм си качила, но не мога да го подкарам... или няма да ми тръгне или ще ми иска драйвер :D ( сега последния път ми пишеше Error Loading Operating System )

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси. Пробвах по всички начини. При първия - ми дава само мигащата чертичка и изобщо не зацепва, а когато махна флашката ми дава Error (гореспоменатия ). При втория - Всичко е наред докато не ми иска Двд/Сд и някакви драйвери. И просто немога да подкарам по нинакъв начин да тръгне инсталацията. Дано ме разбереш . :) Общо взето това http://windowsfixup.com/2009/08/windows-7-wont-install-a-required-cddvd-drive-device-driver-is-missing/ ми е проблема и е обяснено как се поправя, но не мога да разбера нищо не съм толкова напреднала :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ultra ISO не е читава програма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.