Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

V.B.

запитване за видео карти на HP probook 4540s

Препоръчан отговор

здрвейте,

наскоро си взех този лаптоп

http://ardes.bg/laptop/HP+ProBook+4540s+HP-49316 само че с 8гб рам

искам да попитам как да направя автоматично да избира коя видео карта да използва за дадено приложение,

има вградена intel hd graphics 2500

и другата AMD Radeon HD 7650M

драйвърите и за двете са инсталирани и работят, но забелязвам че почти постоянно ползва вградената.

Има ли опция да направя така че да ползва само тази на AMD, и ако не от управляващия панел на AMD ли трябва да търся настройки за да избера кога коя да работи?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При малко натоварване ползва вградената и по този начин ти пести от батерията. При по-големи натоварвания автоматично използва външната. Не ти трябва да настройваш да използва само външната няма да усетиш никаква разлика, а и батерията ще ти се изтощава по-бързо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При малко натоварване ползва вградената и по този начин ти пести от батерията. При по-големи натоварвания автоматично използва външната. Не ти трябва да настройваш да използва само външната няма да усетиш никаква разлика, а и батерията ще ти се изтощава по-бързо.

забелязах че след инсталацията имам панели за управление и на интел и на АМД.

Двете карти не трябва ли да се управляват от 1 панел ?

и как да съм сигурен дали превключва на външната при натоварване ?

предполагам ако искам да контролирам колко рам да приема вградената трябва да отида в BIOS-a ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Двето карти могат да се управляват от един панел виж си СД-то за дъното и виж дали имаш там нужният ти софтуер. Аз използвам Virtu MVP, но на настолен компютър. 2. По-прицип трябва автоматично така да е зададено от дъното, но винаги има изключения. 3. Тук дъното има свой лимит на споделяне на памета за видео. Предполагам, че ще ти е макс. около 1700МБ, защото имаш външно видео, което е предвидено за големи натоварвания.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

забелязах че след инсталацията имам панели за управление и на интел и на АМД.

Двете карти не трябва ли да се управляват от 1 панел ?

и как да съм сигурен дали превключва на външната при натоварване ?

предполагам ако искам да контролирам колко рам да приема вградената трябва да отида в BIOS-a ?

В контролния панел на Ати-то има опция High performance, чрез която може да се ползва само външната карта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В контролния панел на Ати-то има опция High performance, чрез която може да се ползва само външната карта.

Много благодаря като се прибера от работа ще го тествам :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.