Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×
V.B.

запитване за видео карти на HP probook 4540s

Препоръчан отговор

здрвейте,

наскоро си взех този лаптоп

http://ardes.bg/laptop/HP+ProBook+4540s+HP-49316 само че с 8гб рам

искам да попитам как да направя автоматично да избира коя видео карта да използва за дадено приложение,

има вградена intel hd graphics 2500

и другата AMD Radeon HD 7650M

драйвърите и за двете са инсталирани и работят, но забелязвам че почти постоянно ползва вградената.

Има ли опция да направя така че да ползва само тази на AMD, и ако не от управляващия панел на AMD ли трябва да търся настройки за да избера кога коя да работи?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При малко натоварване ползва вградената и по този начин ти пести от батерията. При по-големи натоварвания автоматично използва външната. Не ти трябва да настройваш да използва само външната няма да усетиш никаква разлика, а и батерията ще ти се изтощава по-бързо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При малко натоварване ползва вградената и по този начин ти пести от батерията. При по-големи натоварвания автоматично използва външната. Не ти трябва да настройваш да използва само външната няма да усетиш никаква разлика, а и батерията ще ти се изтощава по-бързо.

забелязах че след инсталацията имам панели за управление и на интел и на АМД.

Двете карти не трябва ли да се управляват от 1 панел ?

и как да съм сигурен дали превключва на външната при натоварване ?

предполагам ако искам да контролирам колко рам да приема вградената трябва да отида в BIOS-a ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Двето карти могат да се управляват от един панел виж си СД-то за дъното и виж дали имаш там нужният ти софтуер. Аз използвам Virtu MVP, но на настолен компютър. 2. По-прицип трябва автоматично така да е зададено от дъното, но винаги има изключения. 3. Тук дъното има свой лимит на споделяне на памета за видео. Предполагам, че ще ти е макс. около 1700МБ, защото имаш външно видео, което е предвидено за големи натоварвания.

Редактирано от Jotto_del (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

забелязах че след инсталацията имам панели за управление и на интел и на АМД.

Двете карти не трябва ли да се управляват от 1 панел ?

и как да съм сигурен дали превключва на външната при натоварване ?

предполагам ако искам да контролирам колко рам да приема вградената трябва да отида в BIOS-a ?

В контролния панел на Ати-то има опция High performance, чрез която може да се ползва само външната карта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В контролния панел на Ати-то има опция High performance, чрез която може да се ползва само външната карта.

Много благодаря като се прибера от работа ще го тествам :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.