Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте!Имам малк проблем с видео картата, който забелязах наскоро.Тя използва едва 270mgh при максимално 660, а дори и при игра не използва повече, от което подразбирате, че пречи.Дори при нулева натовреност използва пак 270.Клокнал съм я леко, но дори и без клок е същото.Смених си драйверите със по-стари, който см ползвал, но пак без резултат.Всичко за видеото ми е в първия прекачен файл, а за втория е използването на видео картата.Та надявам се ако някой знае как да го оправя да даде мнението си!

post-342643-0-71009400-1382615640_thumb.

post-342643-0-97708300-1382615640_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като не правиш нищо на компа клока си пада сам.Когато пуснеш програма/игра която товари видеото то само си вдига честотата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като не правиш нищо на компа клока си пада сам.Когато пуснеш програма/игра която товари видеото то само си вдига честотата.

Напротив!Дори при по-високо натоварване не се увеличава честотата!Докато играя я погледнах пас с GPU-Z и е същата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дай скрийншот от натоварена видеокарта. Сигурен ли си, че ти сработва правилно Оптимус и при товар се ползва nVidia-та, а не вградената?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дай скрийншот от натоварена видеокарта. Сигурен ли си, че ти сработва правилно Оптимус и при товар се ползва nVidia-та, а не вградената?

Не ползвам оптимуса и съм сигурен, че се ползва nvidia погледнах в контрол панела, но както и да е оправи се някак.Мерси, че дадохте идейте си и се опитахте да помогнете.Модернаторите може да локват!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Подобни теми

• от NGbg
      Здравейте на всички! 
      Както забелязвате цените на видеокартите се повишиха сериозно в сравнение с цените на миналата година по това време. Компютърът ми е доста слаб, но за сметка на това съм хъврлила доста пари по ремонти и т.н. Именно заради това съм решила да си купя части и да си сглобя чисто нов. Избрала съм си вече дъно, процесор, рам, захранване, хард диск, кутия и охлаждане, но... ВИДЕОКАРТА - НЕ! ( Само съм се ориентирала към GTX 1060 3gb ) Според вас предстои ли спад в цените на видеокартите и като цяло заслужава ли си да дам парите сега или след около година?
    • от Maria Green
      Любители на качеството,

Моля, споделете дали Nvidia GeForce MX150 2GB с Intel Core i7 8300 и 4GB RAM или Nvidia GeForce GTX1050 4GB с i5 7300 и 8GB RAM ви се струва по-удачно за тежко графично натоварване - обработка на филми и аудио. 

До скоро! 
    • от taika
      Здравейте, искам да попитам дали е проблем, ако видео картата ми (Nvidia GeForce GTX 1050Ti 4 GB) при натоварване, предимно при игри (от рода на GTA 5, Assassin's Creed Origin, Need For Speed Payback) е нормално и безопасно за нея да е натоварена на 99%?
      Процесор: i7-7770HQ 2.80 GHz
      RAM: 8 GB
      (Lenovo Legion Y520)
      Благорадя!
    • от Viktoria Petrova
      Здравейте, дойде време да подменя стария си лаптоп и моля за малко помощ. Според Вас този модел добър ли е: http://www.technopolis.bg/bg/Laptops/Laptop-HP-PAVILION-15-CB005NU-2LD03EA/p/527950 Нямам възможност да дам повече от 1500лв. Интересува ме добър ли е за игри, понеже брат ми иска да го ползва да си играе новите игри, които не тръгват на неговия лаптоп ? Аз ще го ползвам за ровене в интернет, гледане на филми и програми за обработка (някои са доста тежки), когато съм в университета. Знам, че за игри е по-добре настолен компютър да се вземе, но на мен задължително ми трябва да мога да го нося в университета. Другият модел на тази цена е: http://www.technopolis.bg/bg/Laptops/Laptop-ACER-ASPIRE-7-A717-71G-50GG-BK/p/518213 На мен ми изглеждат напълно еднакви (като изключим големината на екрана). Моля за сериозни мнения, защото не съм запозната, а искам да зарадвам брат ми, понеже като не съм на лекции предимно той ще го ползва за игри. Отворена съм и за предложения, стига да са до 1500лв. Благодаря предварително! 
    • от cybercop
      Ако някой ползва драйвър на Nvidia, свален, като .run файл от официалната страница, моля да ми каже, задължително ли е убиването на X сървъра по време на инсталацията. Става въпрос за 340 драйвър, който ползвам за G210 на най- експлоатираната си машина. Другото, което ме интересува е, има ли ограничения за ядрото. Конкретно ме интересува 2.6.32.ххх. В новите дистрибуции, инсталирам драйвърите от хранилищата и не ми се е налагало да ги свалям от външен източник. Не убивам и графичния сървър, а само рестартирам машината.
      Благодаря предварително за отговорите !
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.