Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

vesi990

Проблем с видео карта Nvidia Geforce GT 635M(за лаптоп)

Препоръчан отговор

Здравейте!Имам малк проблем с видео картата, който забелязах наскоро.Тя използва едва 270mgh при максимално 660, а дори и при игра не използва повече, от което подразбирате, че пречи.Дори при нулева натовреност използва пак 270.Клокнал съм я леко, но дори и без клок е същото.Смених си драйверите със по-стари, който см ползвал, но пак без резултат.Всичко за видеото ми е в първия прекачен файл, а за втория е използването на видео картата.Та надявам се ако някой знае как да го оправя да даде мнението си!

post-342643-0-71009400-1382615640_thumb.

post-342643-0-97708300-1382615640_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като не правиш нищо на компа клока си пада сам.Когато пуснеш програма/игра която товари видеото то само си вдига честотата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като не правиш нищо на компа клока си пада сам.Когато пуснеш програма/игра която товари видеото то само си вдига честотата.

Напротив!Дори при по-високо натоварване не се увеличава честотата!Докато играя я погледнах пас с GPU-Z и е същата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дай скрийншот от натоварена видеокарта. Сигурен ли си, че ти сработва правилно Оптимус и при товар се ползва nVidia-та, а не вградената?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дай скрийншот от натоварена видеокарта. Сигурен ли си, че ти сработва правилно Оптимус и при товар се ползва nVidia-та, а не вградената?

Не ползвам оптимуса и съм сигурен, че се ползва nvidia погледнах в контрол панела, но както и да е оправи се някак.Мерси, че дадохте идейте си и се опитахте да помогнете.Модернаторите може да локват!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Gust123
      Може ли да се смени процесора?
    • от Kuncavia
      Здравейте,
      От седмица имам досаден проблем с един от двата компонента. 
      Когато компютъра влезе в sleep режим и се наложи да бъде "събуден", екрана започва да премигва. Първо по бавно, след което засилва. При рестарт не се подобряват нещата, а при по-продължително изключване, проблема или изчезва до следващия sleep или просто премигва по-бавно, засилвайки се постепенно. Това ми се случва и под Ubuntu 18 и под Windows 10. Надявах се да е картата, като с 300 зора активирах вградената. Тръгна, но проблема се появява отново. По метода на изключването реших, че е монитора, но пък на вградената карта се случва адски по-рядко и ако се случи, то след 10 премигвания спира... Ни в клин, ни в ръкав... Чакам да ми донесат днес/утре един монитор, да видим дали пък няма да се окаже проблем в монитора... Засега съм махнал опцията за sleep и всичко е точно, ама до кога... 
      Въпроса ми е към хора сблъсквали се с подобен проблем да ме насочат какво да очаквам...
      Прилагам от видео от премигването в напреднала фаза 

Модела на монитора е LG IPS 277l. Имаше някаква тъпотия за пестене на енергия, която всеки път като светнеше слънце намаляваше силата на екрана и съответно увеличаваше, но е изключена отдавна, за да дава тя проблеми. Тайно се надявам, някоя настройка по монитора да е прецакана, ама на проба грешка толко... 
    • от Sensey
      Здравейте, вчера като си почиствах лаптопа  забелязах тези 2 подобни на гайки, които се търкаляха около дъното. Някой знае ли от къде може да са се развили?

• от Siyana
      Здравейте! Искам да си купя лаптоп. Търся нещо до около 2000 лв. Насочих се към Macbook, защото знам, че екраните им са много добри. Търся си нещо, което да става за програмиране и дизайн. Главно ще се използва Adobe пакета. (Допълнителен въпрос: Някой знае ли дали на Macbook е възможно да се инсталира пиратския пакет? Не ми се дават 120 лв. на месец :D) Трябват ми поне 8 GB RAM, не бих отказала и 16. Понякога може да се използва и за рендиране, но това не е належащо. Като цяло ми трябва добра машинка с малък бюджет. Бях се спряла на HP Omen преди да се зарибя по Mac-oвете и доста други дизайнери да ми ги препоръчат. Та същинският въпрос е: знам, че ако се сглобява, ще излезе доста по евтино и нещо, което готово е примерно 2600, мога сглобявайки да сваля на 2000, но си нямам ни най-малка представа какви части да избера и кой да ми ги сглоби. Моля, помагайте.
    • от Marillon
      Здравейте, търся си лаптоп ,който както показва и заглавието ще ми служи за университетски задачи по графичен дизайн, както и за дигитално рисуване . Бюджетът ми е около 2000 лв като за момента  се колебая между два варианта:
      1. Dell Inspiron 5770, варианта с процесор intel core i7
      2. Acer Nitro 5 AN515 -51-71BX
       Ще съм много благодарна,ако някой може да ми даде мнение спрямо двата лаптопа по-горе ,или някоя по-ок машина от тях :)
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.