Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Ще дадете ли някякви предложения за компютър до 850 лв.Периферия си имам,компютъра ще се използва главно за игри.Знам че за тези пари няма как да се вземе геймърски комп,но със сигурност ще е по добър от мойта щайга  която е на 8 години xD

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

.

Тази  конфигурация до тук ми допада най-много

Редактирано от Deni1011 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

.

Тази  конфигурация до тук ми допада най-много

Избрал си най слабата откъм производителност машина (колегата който е предложил машината моля да не се засяга!).

Предполагам че монитора ти е CRT(от старите тумбести) или LCD 17" или 19" естествено с ниска резолюция?

Но за тези пари по добре i5 + HD 7790 1GB, 2 GB в зависимост от бюджета ако няма да се сменя монитора или не планираш бъдещи ъпгрейди или надграждания.

Ако пък планираш една машинка с i5 + HD 4600 вградено видео като за начало също е вариант и евентуално да се закупи видео и монитор(фул ХД) по късно.

ПП: Ако монитора остава и всъщност е CRT/LCD 17",19" повече трябва да се обръща внимание на процесора.

С нарастване на резолюцията процесора отстъпва и трябва да се наблегне на графиката.

ПП: Към SLITM - За 5 лв. отгоре по добре тази карта MSI ATI Radeon R7790, 2048MB, GDDR5, 128bit, DVI, HDMI, PCI-E.

Редактирано от Mr. BeaN (преглед на промените)
  • Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
http://nikem-bg.net/cart/49909p1r47525p1r48033p1r1002735p1r46784p1r49505p1rf.html За 12 лв над бюджета внедрих 7870 вътре. Ако имаш възможност за още 10-тина лв отгоре - GHz Edition на Sapphire. 750к, гигабайт а88 дъно, 4 GB рам, терабайт уестърн блу, к300 на кулър магистър с 600 вата захранване. Пиша от телефона, извинете ако има грешки...
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Избрал си най слабата откъм производителност машина (колегата който е предложил машината моля да не се засяга!).

Предполагам че монитора ти е CRT(от старите тумбести) или LCD 17" или 19" естествено с ниска резолюция?

Но за тези пари по добре i5 + HD 7790 1GB, 2 GB в зависимост от бюджета ако няма да се сменя монитора или не планираш бъдещи ъпгрейди или надграждания.

Ако пък планираш една машинка с i5 + HD 4600 вградено видео като за начало също е вариант и евентуално да се закупи видео и монитор(фул ХД) по късно.

Монитора ми е  LCD 17"..Не планирам бъдещи ъпгрейди...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Монитора ми е  LCD 17"..Не планирам бъдещи ъпгрейди...

Тогава избора ти (аз бих избрал тази комбинация) е i5 3350p като за процесор и HD 7790 2GB(разликата с 1GB не е голяма)

На SLITM с леки корекции

GB B75M-D2V

CM 120MM CASE FAN/ SLEEVE - втори вентилатор за въздушен поток в кутията

4GB DDR3 1600 GEIL /BULK

CM K350 W/600W PSU -  след като ти се обадят кажи че искаш захранването в кутията да бъде RS-600-ACAB-D3 600W 

Количка на дъното,вентилатора,паметта и кутията със захранването

+

Intel® CoreTM i5 3350P, 3100MHz, 6MB, socket 1155

Toshiba 500GB, 7200 об./мин, 32MB, SATA 3.0

MSI ATI Radeon R7790, 2048MB, GDDR5, 128bit, DVI, HDMI, PCI-E

Обща стойност на поръчките: 880.47 лв. с ДДС като процесора, хард диска и видео картата са с безплатна доставка!

ПП: Ако ти трябва 1TB хард или записвачка това прави с 45-50 лв. още над общата сума.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сериозно? За игри? Изборът е по-мощен процесор с по-слабо видео? За игри?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сериозно? За игри? Изборът е по-мощен процесор с по-слабо видео? За игри?

Като за 17" инчов монитор - Да

Писал съм защо в пост #8

ПП: Какъв е смисъла да пъхаме и то на малка резолюция Athlon с HD 7870 и после защо имало малко кадри дори пред i5 с HD 7790.

Не малко в този форум се е коментирало как по слабия процесор спъва по мощната видео карта...

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето ти едно предложение, да кажем геймърско. Направо готов компютър ...

KTN DESKTOP PRO GAMER

http://www.technopolis.bg/b2c/details/517064/P11010201/Nastolen-kompyutar-KTN-DESKTOP-PRO-GAMER :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

KTN DESKTOP PRO GAMER

http://www.technopolis.bg/b2c/details/517064/P11010201/Nastolen-kompyutar-KTN-DESKTOP-PRO-GAMER  :)

Майтап си правиш, нали?  :shock11: 

На мен лично това ми се вижда, като златната среда за тези пари.

Обща стойност - 849.93 лв. с ДДС
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

AMD процесорите въобще не са хубави! Не препоръчвам на никой AMD. 

"Амд-тата не са хубави" идва от човек предлагащ  "геймърска машина" за 850лв  с i3-3220 и  GТ 610?  Няма да пиша повече за да не спамя на човека темата. Но ти се моля не предлагай неща за които си нямаш ни най-малка представа,че и мнение кое било хубаво и кое не. И с този си коментар, не претендирам,че аз разбирам особено много, просто не подвеждай човека.  

Редактирано от Vic7im (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

KTN DESKTOP PRO GAMER

http://www.technopolis.bg/b2c/details/517064/P11010201/Nastolen-kompyutar-KTN-DESKTOP-PRO-GAMER  :)

Публикувано изображение

В темата се говори за конфигурации с i5 и HD7790 (650Ti от другия лагер),

а ти предлагаш i3 с GT610, даже с неизвестно 300W захранване и h61 чипсет.

Редактирано от Тодор. (преглед на промените)
  • Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

AMD процесорите въобще не са хубави! Не препоръчвам на никой AMD. 

Надявам се повече не пишеш в темите ,че ако някой вземе ти повярва голям рев ще му дръпне след време като осъзнае каква глупост е извършил като те е послушал!

Амд не става ли , а NVIDIA GT 610 2GB DDR3, HDMI в предложената от теб бакилия за какво става?

Евентуално да прави бенчове ГПУ-то в телефона си С4 и да ги сравнява като производителност!

Редактирано от playalistic (преглед на промените)
  • Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

KTN DESKTOP PRO GAMER

Колега тази конфигурация е пълна ебавка. За какъв гейминг говорим с тоя i3 процесор и с тва умряло видео. Защо му е на автора този неимоверно голям хард диск. Конфигурацията е страшно не балансирана и не си струва парите в никой случай.

Надявам се да си объркал линка и да не мислиш наистина така.

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

KTN DESKTOP PRO GAMER

GT 610 без пари да ми я дават няма да я взема. По - добре е да изпия и изям тези пари отколкото да ги дам за такава "конфигурация" . Аз на това му казвам сбироток..А определението PRO GAMER е по-добре да се замени с PRO FISH . Някой по докачлив, директно би ти задал въпроса : Ти каква полза имаш да ми пробутваш, тази пародия на конфигурация?

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
ASROCK H87M PRO4 /LGA1150  I5-4570 /3.2G/6MB/BOX/LGA1150  PSU FORTRON RIDER 550 BRONZE  CM N300 BLACK /USB3 /NO PSU  1.5T SG  SATA 6G 64M 7200  4GB DDR3 1600 GEIL DRAGON   Количка. Haswell процесор, голям хард, хубава кутия, най-доброто захранване за парите си и дъно с 4 слота за рам. Когато решите да сменяте монитора, добавяте една добра видеокарта и всичко е точно :) А 4 ГБ рам винаги могат да се добавят. Не мисля, че трябва да се взема карта като 7790, само защото мониторът е с резолюция 1280х1024, защото като се закупи нов монитор, ще е нужна и по-добра видеокарта. Така или иначе, всичко ще върви (предполагам :D) на по-ниска резолюция с вградено видео на i5. А и на по-висока, отново не виждам проблем. Редактирано от Avicii (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А аз си мисля,че това условие с малко пари да се направи добра машина е почти невъзможна задача.Тука се чудим как да напасваме частите в рамките на бюджетите.Някои хора от форума наистина полагат много и качествен труд в това отношение.Но каквото и да се предложи,пак ще трябват доста компромиси.

Така че,ако приоритетът са игрите,а бюджета е малко,по-добре направо да се взема някоя игрална конзола.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.