Премини към съдържанието
  • Известия

• Калин Карабойчев

15 години Kaldata.com – време е да почерпим!   31.03.2018

Здравейте приятели, На 14.04.2018г. Kaldata.com става на 15 години! Точно преди 15 години започнахме нашата „Мисия“, която в много моменти през тези години ни се е струвала „невъзможна“, но благодарение на Вас винаги сме намирали сили и начини да продължим напред. Вие направихте Kaldata.com най-големия и посещаван технологичен портал в България. През тези години Вие, нашите 250 082 потребители създадохте 158 652 теми в нашите форуми с 3 083 989 отговора в тях. Благодарение на вас, толкова много хора намериха решение на компютърните си проблеми. За тези години ние пък успяхме да публикуваме 126 121 новини и статии и да ви информираме за всичко, което се случва в необятния технологичен свят. Благодарим ви, че сте с нас през всичките тези години!  Вземете вашия подарък тук

Препоръчан отговор

Имам  проблем с трептенето на монитора в някой игри(забелязва се на тъмен фон), пробвах с преместване монитора на други контакти ,но без резултат . На десктопа нямам такива проблеми дори като дам от AIDA64 тест за стабилност всички отметки на процесор,видео,хард диск и т.н. на десктопа нямам тези трептения . При проба на друг по-стар компютър с AVG изход на видео картата GeForce FX 5200 трептенията ги има на десктопа и доста по-силни . Захранването на сегашният ми компютър е Seasonic 520W с видео карта Sapphire 7770 Ghz Edition с преходник от DVI към AVG защото монитора ми има само AVG, Philips 170S на 5-6 години е монитора . До колкото чета проблема е в тези преходници и монитора трябва да си е на DVI или HDMI ? Защото ако е нещо от видео картата или компютъра, при товар с аида64 би трябвало пак да се появят  . Преди пак съм имал на старият ми компютър трептене ,но там ги имаше на всякъде и проблема беше от многото включени уреди на един разклонител .

Игрите на които съм забелязал такова трептене е  Batman Arkham asylum при промяна на честотата на опресняване на 60 Hz трептенията намаляват ,но не изчезват както и на  Fear 3  .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз имам същия проблем при HD7850, след доста изчетени теми и т.н. по всичко личи,че проблема идва от преходниците, видеокартите нещо не се разбират с тях. Именно за това до 10-тина дена ще си купувам нов монитор и се надявам всичко да се оправи с него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хм сигурно е от това , обаче днес забелязах нещо,  когато включа Vsync от настройките на играта в случая Max Payne 3  трептенията изчезват, веднага щом изключа Vsync и трептенията се появяват . На Fear 3 пак има  подобрения ,но пък там и да е вкл. Vsync през период от 10-20 секунди за малко трепва и пак се оправя , но там мисля ,че проблема е от резолюцията на екрана, защото максималната резолюция на играта е 1280х960,а резолюцията на десктопа ми е 1280х1024  и  когато съм в играта като влезна в менюто на монитора и ми дава червен надпис нещо като грешка ,че е препоръчително резолюцията на играта да е 1280х1024 . При Батман за съжаление изтрих играта да видя дали има резултат като вкл. Vsync ,но ще видя може и да я инсталирам само за да пробвам . Пиши моля те в темата да видим дали при новия ти монитор имаш този проблем ,че ако се оправя може и аз да си купя нов .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.