Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

unreax

Проблем.Използвам само вградената видео карта.

Препоръчан отговор

Здравейте колеги. Предварително се извинявам ако има такава тема но изчетох всичко каквото намерих и така и не можах да разбера как да си оправя проблема. А той е следния: имам лаптоп Acer Aspire 5742G с видео карта Nvidia GT520M както и вградена видео карта Intel. Та инсталирал съм възможно най-новите драйвъри, в контролния панел на Nvidia на всякъде съм задал да ми използва GeForce-ката видео карта, добавил съм различни .exe-та и съм им задал да се отварят с видео картата но не мога и не мога да подкарам нищо да ми върви на Nvidia-та....като си пусна филм в прозореца на Nvidia GPU Activity продължава да пише None. Винаги ми използва вградената. Някой има ли идея как да оправя този проблем? Предварително благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да се е bug-нал GPU activity монитора и да не отчита вярно - по едно време при мен показваше постоянна активност.

Провери за активност с GPU-z примерно, аз с нея проверявам :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ама за един филм ли ти е зора да пуснеш да се мандахерца дискретната? Ми просто не е нужно, затова и си върви с вградената....А това с разните ексета, което си направил, да не стане нужда после да ревеш ако прихванеш гадинка, или счупиш някой и друг регистров ключ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти се радвай че използва вградената, че като знам външната карта как грее, просто нямам думи. 

Не пипай нищо по лаптопа, а си го използвай. Стига ровете където не Ви е работа. Лаптопа прехвърля в зависимост от натоварването на едната или на другата видеокарта. Така са направени повечето лаптопи. Само на един модел Toshiba съм виждал бутон, който спира и пуска външната карта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

^ и Lenovo Y570 има бутон за изключване на външната карта :P само че пак е зависима от Optimus-а на NVidia :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема е че не иска изобщо да използва видео картата....пускам игри, вървят през вградената и се сещате каква е производителността...пускам клипове в youtube и недай си боже пък ако са HD след 1 минута гледане (като загрее) заповат да секат. Отвратителна работа, а помня че преди време като вляза в google chrome и автоматично в прозорчето на GPU Activity ми излизаше "Chrome", както и други филми и игри. Сега каквото и да пусна все пише None  :angry22:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от Метин Шабан
      Здравейте , моля да ми помогнете да реша проблема с драйвера на видео картата. Когато пуснах днес да играя dota2 играта ми крашна и проблема беше свързан с Vulkan, също така от известно време някой елементи в играта както и сянката на някой обекти (най-вече на героите) бяха като "пулсиращ" квадрат. Днес след като влязох в Radeon setings забелязах ,че има нов ъпдейт и реших да актуализирам. За жалост като вляза и дам ъпдейт чек не отчита , че съм с новите драйвери. 
      Да отбележа, че в играта ползвам Vulcan а не Dx11. След като актуализирах проблема с Vulcan не се появи до 3-4 пускане, но после ми го даде отново, плюс това в играта има значителна разлика (накъсва)

• от Тошко2001
      Здравейте! Извинявам се, че публикувам тук, но не мога да намеря темата по математика. Имам следния проблем- равнобедрен трапец с основи 6см и 8см  и БЕДРО 5см му търсят лицето. А кажете ми аджаба колко му е височината и лицето, че ми взе здравето таз задача. Аз получавам 4 см височина и 28 см квадратни лице. Отговорите са дадени с корени
      а- 14V6 cm
      b- 28V6 cm
      в- 56V6 cm
      г - 7V26 cm
      д- 2V42 cm
    • от Велико Русанов
      Здравейте банда.Имам проблем с усилвател Onkyo A-8015.Ползвам го от дълго време и съм доста доволен от работата понеже не ми е даваш дефекти но уви днес като го включих не пработи.....когато го включа в контакта и натисна Power бутона си светнат копчетата но преди се чуваше едно реле дето щтрака а сега не се чува и незнам какъв ми е проблема.Само да вмъкна че до посшвдното изключване на усилвателя всичко си беше ок просто сега като го включих се яви проблема(не се е чувал никакъв шум или изпукало нещо)просто релето не превключва.Та ако може да ми помогнете!!!БЛАГОДАРЯ :)
    • от SStevenSS
      Здравейте на всички.Имам волан за компютъра.Преди време съм го купувал и не съм имал досега проблеми с него.Бачка без грешка.Докато днес ми направи сериозен проблем.Включвам го и всичко си е на 6 бачка си.Обаче по време на игра изведнъж се бъгяса и неможе да завива.Реснах си компа не става.Инсталирах наново драйверите му и пак не иска.Интересното е , че всички копчето по него си бачкат само където не иска да завива.Някой знае ли какво става.Благодаря ви.
    • от Landser77
      Здравейте, искам да сваля един pdf фаил от сайт, когато кликна в дясно на прозорчето зарежда и след това ми дава грешка! 
      Моля ако някой може да го свали и да ми го прати това е сайта:
      https://parallelworlds-bg.blogspot.com/2014/01/blog-post_5.html?m=1
      Файла е най-отдолу преди коментара, ще съм адски благодарен ако някой го свали, трябва ми спешно! 
      Благодаря! 
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.