Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

RE1DANNN

Проблем най-вероятно с Windows

Препоръчан отговор

Здравейте.От една, две седмици имам проблем с лаптопа.При гледане на филми, клипчета и при игри забива и се рестартира след което изкарва един син екран с бели букви.Игрите почнаха да засичат.След като се растартира от сам при поява на син екран трябва да го загася от всякъде за около 2-3 минути и после пак се пуска нормално.Не се рестартира при всяка игра или при всеки филм, но го прави често.Лаптопа е АСУС К50АБ с Windows7 ultimate sp1 4гб рам видео карта АТИ 4570.Сега видях, че ми изкарва един прозорец с грешки най-вероятно при стартиране ще кача и снимки с грешките, че не сам много много по лаптопите.Ако имате някакви идеи ще съм много благодарен, че исках да го карам на сервиз, но не съм в България и ми казаха 150лв само за диагностика какво му има и ремонта отделно.Ето и снимките с грешките. Ще ги кача в друг сайт за снимки, че тука като пробвах ми пише, че са прекалено големи.http://prikachi.com/images.php?images/379/6689379X.pnghttp://prikachi.com/images.php?images/380/6689380R.pnghttp://prikachi.com/images.php?images/381/6689381E.png Благодаря предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Правена ли е скоро профилактика на лаптопа? Ако е задръстен с прах и не може да се охлажда, ще блокира, докато не се отлепи чипа на видеокартата.

Когато ти блокира ако може кажи каква грешка ти дава.

Може да си инсталираш една AIDA или Speccy и да кажеш какви са температурите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пишеш това в гугъл и започваш да четеш : bccode c000021a

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отварян е преди около месец - два за почистване.Смених му и пастата.Температурите са средно между 60-80 градуса.След като забие и се рестартира на син екран с бели букви мисля, че пишеше Windows shuting down и като го изчакам 2-3 минути пак се пуска и след като се пусне ми дава тези надписи където съм дал като снимки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отварян е преди около месец - два за почистване.Смених му и пастата.Температурите са средно между 60-80 градуса.След като забие и се рестартира на син екран с бели букви мисля, че пишеше Windows shuting down и като го изчакам 2-3 минути пак се пуска и след като се пусне ми дава тези надписи където съм дал като снимки.

Пишеш това в гугъл и започваш да четеш : bccode c000021a

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

80 градуса е висока температура. От това ти забива и се изключва лаптопа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди да го почистя като го натоваря съм виждал да стига до 110-120 градуса и пак не се рескаше, след като мине 125 тогава се рестартираше, а сега е 80 градуса натоварен.А на клипчета е 65 градуса и пак се рестартира...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди да го почистя като го натоваря съм виждал да стига до 110-120 градуса и пак не се рескаше, след като мине 125 тогава се рестартираше, а сега е 80 градуса натоварен.А на клипчета е 65 градуса и пак се рестартира...

Като по-нов се е крепял, но после е започнал да издиша. Просто се е наработил...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

..............че исках да го карам на сервиз, но не съм в България и ми казаха 150лв само за диагностика какво му има и ремонта отделно.

Ами там и надника ще да е повече ;) така че парите не трябва да са ти проблем :D

Ела във Лом и обслужването на лаптопа ще ти е 20 кинта , но тука надницата е 10/15 лева ;)

Ето това може би е правилния отговор - работил при 110/120 градуса :shock11:

Като по-нов се е крепял, но после е започнал да издиша. Просто се е наработил...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

120 градуса. Че той как е издъжал досега. Направо ще трябва да черпиш. Вземаш лаптопа и го носиш в свестен сервиз. Вероятно има вече спойка, която прави проблем и като се напече дъното лаптопа се рестартира. Ще се презапои отново и ще тръгне всичко нормално. Процесора е горещ, затова не играй игри на този лаптоп както и му следи винаги темепратурите.

Не е зле да му вземеш и външен охладител.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега ми дадоха да пробвам с подложка с вентилатори и температурата не се качва над 55-60 градуса при натоварване, но лаптопа пак се рестартира и изписа тези грешки които съм качил като снимки в първия си пост.Като правих темата просто се надявах някой да знае на какво се дължат, сега пак погледнах температурата и е 41 градуса, не мисля, че е от нея.Ако някой има идеи за снимките които са от първия пост нека помогне :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега ми дадоха да пробвам с подложка с вентилатори и температурата не се качва над 55-60 градуса при натоварване, но лаптопа пак се рестартира и изписа тези грешки които съм качил като снимки в първия си пост.Като правих темата просто се надявах някой да знае на какво се дължат, сега пак погледнах температурата и е 41 градуса, не мисля, че е от нея.Ако някой има идеи за снимките които са от първия пост нека помогне :)

За трети път : Пишеш това в гугъл и започваш да четеш - "bccode c000021a"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.