Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте,

Търся да си сглобя БЮДЖЕТНО решение за workstation. Това ще рече, че търся сглобяване само на конфигурация, без монитор и периферия. Смятам да работя обаче на 2 или 3 монитора, така че би било хубаво графичната карта да го поддържа. Засега бюджета ми е между 1000-1500 лв, но ако предложете нещо интересно и обясните какво печеля от това съм съгласен на компромис с нея.

Какво ще рече това- ще имам няколко работни среди за разработка на софтуер.:

Ще вървят няколко виртуални машини (може би едновременно)- Windows 8.1, OS Mountain Lion.

Предпочитаните ми IDE-та са Eclipse (иска много RAM), Visual Studio 2012 Profesional.

Няма да се играят игри.

Да има възможност за ъпгрейд и да бъде построена така, че да има живот на експлоатация около 8-10 години без проблем. Да има SSD за ОС-тата (ще има инсталирани две ОС-та Linux Mint и Windows 7). Кутията да има поне един USB 3 port. Искам да уточня, че не разбирам нищо от асемблиране на компютри. Ето тука една примерна конфигурация, която нацъках набързо:

http://nikem-bg.net/cart/44329p1r1001835p1r1005345p1r47370p1r43897p1r47592p1rf.html

Благодаря предварително за оказаната помощ.

Редактирано от speedyGonzales (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

GB B85-HD3 /1150
XEON E3-1230V3/QUAD/3.3/8M/B0X
2X4G DDR3 1600 GEIL EVO LEGGERA
1.5T SG  SATA 6G 64M 7200
Corsair CX500M Modular 500W CP-9020059
FD CORE 3000 USB3 ATX BLACK
Gainward GTX760 2GB GDDR5 426018336-3002

Обща стойност - 1 532.68 лв. с ДДС

Количка.

Липсва SSD диск, компенсиран от хубаво дъно, производителна видеокарта и процесор подходящ за изпълнение на множество задачи. 1,5 TB твърд диск мисля че е напълно достатъчен, 8 GB RAM за приложения изискващи повече оперативна памет. Съвременните машини са достатъчно производителни и без SSD диск.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

GB B85M-D3H /1150

XEON E3-1230V3/QUAD/3.3/8M/B0X

2X  8GB DDR3 1333 GEIL EVO LEGGERA

A-DATA SSD SX900 128GB SATA3

1.5T SG SATA 6G 64M 7200

SAPPHIRE HD7770 GHZ Edition 1G GD5

PSU FORTRON RIDER 550 BRONZE

CM N300 BLACK /USB3 /NO PSU

Общо 1386лв.

Няма никакъв смисъл от толкова скъпи видео карти, да се реже от рам и да липсва ссд и то на по-висока цената изобщо не е в интерес на пусналия темата!

• Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
http://nikem-bg.net/cart/44614p1r47412p1r46845p1r47592p2r49339p1r46995p1r46975p1rf.html Аз ще дам малко по-различна оферта. 8 ядрен процесор, 16 гигабайта рам, 2 терабайта хангар за файлове, видеокарта с 4 гигабайта видео рам да не се изпотява на 3 монитора, 2х60 гигабайта ссд за 2-те операционни системи, дъно с възможност за ъпгрейд на следващото поколение процесори. Има някои плюсове, например 8-те ядра, които биха могли да дадат отражение в приложения, оптимизирани за многоядрена архитектура, 2 отделни ссд за 2-те ОС, много видео рам за високи резолюции на мониторите... Ако не са нужни тея неща - софтуера се възползва по-добре от по-бързи ядра, тогава интел и пак интел. Ако имате налични хард дискове използвайте тях и спестете някои лев, или дори помислете за по-големи и по-бързи ССД.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, прочетох вашите предложение и се опитах да разбера какво ми казвате и имате в предвид. Спрях се на следната интелска конфигурация:

http://nikem-bg.net/cart/49778p1r45777p1r48034p2r47530p1r48090p1r46974p1r47593p1r48582p1rf.html

и на следната от амд:

http://nikem-bg.net/cart/44614p1r47412p1r49339p1r46995p1r46975p1r48034p2r47593p1r48090p1rf.html

Какво мислите за тях и бихте ли ми препоръчали още нещо. 

Само искам да вметна, че от това което четох, Xeon-ите издишат при виртуализация , за разлика от i7-3820. От друга страна амд-тата поради 8те физически ядра, не греели толкова, по-голямата скорост clock speed ги правела по-подходящи. 

Редактирано от speedyGonzales (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, прочетох вашите предложение и се опитах да разбера какво ми казвате и имате в предвид. Спрях се на следната интелска конфигурация:

http://nikem-bg.net/cart/49778p1r45777p1r48034p2r47530p1r48090p1r46974p1r47593p1r48582p1rf.html

и на следната от амд:

http://nikem-bg.net/cart/44614p1r47412p1r49339p1r46995p1r46975p1r48034p2r47593p1r48090p1rf.html

Имаш толкова хубави предложения назад в темата, и имам чувството че не си разгледал нито едно от тях. Тези които сам си сглобил са ужасно небалансирани. Не препоръчвам нито една от тези.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

и на следната от амд:

Само искам да вметна, че от това което четох, Xeon-ите издишат при виртуализация , за разлика от i7-3820. От друга страна амд-тата поради 8те физически ядра, не греели толкова, по-голямата скорост clock speed ги правела по-подходящи. 

Първата: дъно и процесор не са на един сокет и няма как да ги подкараш. Другото РАМ поне на 1600. Кутия, захранване и хардовете са ОК, с това изключение, че с 10лв.+ взимаш малко по-добро ССД.

Втората: Същите забележки за РАМ и ССД, но и може да минеш с по-ефтино дъно.

Според мен заложи на i7 или Xeon. Предложението на "playalistic" е много добро за твойте цели и нужди!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Привет. 

За същите пари, за които ще вземеш кингстъна можеш да вземеш A-DATA SX900, който е по-бърз и 8гб по-голям - http://nikem-bg.net/computer-components/A-DATA-SSD-SX900-128GB-SATA3. Ако питаш мен все още съм на мнение, че е по-добре всяка операционна система да има собствено ССД. 

Освен това вече споменаха за рамта - поне 1600. Избраната 1333 ще си окаже влиянието, особено ако има и слаби тайминги. Слаби означава високи. Всичко над 10 са високи тайминги. И за да осложня нещата, когато избираш рам гледай да работи на 1,5 волта. Не искаш 1,65, процесора няма да иска 1,65 и дъното няма да хареса 1,65 волта. И да си призная в моя пост паметта е тоно 1,65 волта, което е лош избор. За рам - вземи си 2 такива: http://nikem-bg.net/computer-components/CORSAIR-1x8GB-Vengeance-DDR3-1600Mhz-1.5V Корсар 1600 8 гигабайта С10 на 1,5 волта. По възможност даже 4 такива, но това означава да режем от някъде...

PS: аз също съм чел подобни статии, за това предложих АМД-то...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://nikem-bg.net/cart/44614p1r47412p1r46845p1r47592p2r49339p1r46995p1r46975p1rf.html Аз ще дам малко по-различна оферта. 8 ядрен процесор, 16 гигабайта рам, 2 терабайта хангар за файлове, видеокарта с 4 гигабайта видео рам да не се изпотява на 3 монитора, 2х60 гигабайта ссд за 2-те операционни системи, дъно с възможност за ъпгрейд на следващото поколение процесори. Има някои плюсове, например 8-те ядра, които биха могли да дадат отражение в приложения, оптимизирани за многоядрена архитектура, 2 отделни ссд за 2-те ОС, много видео рам за високи резолюции на мониторите... Ако не са нужни тея неща - софтуера се възползва по-добре от по-бързи ядра, тогава интел и пак интел. Ако имате налични хард дискове използвайте тях и спестете някои лев, или дори помислете за по-големи и по-бързи ССД.

Значи мислиш, че DDR3 видео с 4 GB vRAM ще издържи 3 full hd монитора?  :lol6:

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи мислиш, че DDR3 видео с 4 GB? vRAM ще издържи 3 full hd монитора? :lol6:

Да, мисля. За не гейминг - да. Тук не говорим за производителност при рендиране на вертекси и оветление в реално време и текстури с високи резолюции върху 300 000 полигона. Тук говорим просто за повече от един FULL HD монитор. Авторът никъде не е казал 3D дизайн или рендеринг или нещо, за което е нужна мощна видеокарта. От това, което разбрах се изисква просто висока резолюция на мониторите, за което е необходимо повече от 1GB видеорам, пък била тя и gddr3. Ако греша и ако авторът има нужда от графична мощ за 3D рендиране или нещо подобно тогава съм напълно съгласен, че предложената от мен видеокарта не става за тази цел. Също така не става и за игри. Никакъв шанс да се подкарат новите игри на това видео. Но понеже не виждам такива изисквания не съм се съобразявал с тях.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Подобни теми

• от transcend92
      със Intel 2300 съм ядрата стигат до 65 градуса
      със един вентилатор на кутията съм 
      това става когато играя игри 
      играя Fortnite, PUBG със Nvidia - 1050ti 4gb 
      PC кутия е на Raidmax Vortex V4 404WBG
      ето и снимки

какво трябва да направя за да не стига тези температури докато играя
      имам опция за още 3 вентилатора 
      2 x 120 мм (опционален, отпред)
      1 x 120 мм (опционален, отгоре)
      ако сложа тях ще си реша ли проблема ?

• от даниел павелов
      Здравейте! Имам един проблем. След много разговори с майка ми се отказах от рисуването и сега се чудя с какво да следвам след 12-и клас, аз сега съм 11 - и клас. Дайте ми съвет. Търся някоя специалност, след завършването, на която да имам реализация и добро заплащане....
      По български съм добре
      По история брилянтен
      По английски живот и здраве ще държа изпит този септември за c1, но като цяло не ми вървят езиците
      По география съм добре.....
    • от achilles_tw
      Здравейте, ще си взимам нов комютър и искам съвет от къде да го взема, от къде ще ми бъде най евтино също така помощ при избора на части. Видеокартата искам да бъде на Nvidia, а процесора на Intel. Ще го използвам предимно за игри. Искам да добавя само, че последният ми компютър беше от джар и съм много разочарован от тях имах много проблеми с конфигурацията и с тях, бяха ми сложили дори несъвместими дъно и процесор пълна идиотщина. Така че за зглобяването ако може от самия сайт от който се поръчват частите да стане или да ми дадете някакъв съвет къде да ми го зглобят, мисля че бих се справил и сам но ме е страх да не прецакам нещо! Мерси предварително колеги ! 
    • от Кристиян Кръстев
      Така извинете ме бях пускал тема тука и за ъпгрейд на моя компютър и са стигна до там че ще купувам направо нов та мисълта ми е дали ще е ок за игри на слаби графики за csgo на 1024x768 low 
      Частите 
      Дънна платка GIGABYTE H110M-S2V
      Процесор Intel Pentium G4600
      Kingston 4GB 2400MHz DDR4 CL15 DIMM HyperX FURY Black, EAN: '740617244335
      Видео карта GIGABYTE GeForce® GT 1030 OC 2GB GDDR5
      Захранване ми кажете вие което няма да каже бум и да е качествено до 70лв 
      И друго дали ще мога изобщо да вадя добри кадри с тези части на CS:GO 1024x768 low

• от Fa7al1ty
      Здравейте,
      Както предполагате, имайки предвид всички останали теми от този раздел на форума, реших да правя нова конфигурация. Въпреки, че съм доста запален "геймър", последните няколко години, студентският живот ме накара да се "мъча" малко на лаптоп, който както разбирате няма нищо общо с настолен, когато говорим за "гейминг". Преди следях, горе-долу, какво ново има на пазара, но последните няколко години доста се отделих от тази сфера. Единственото, което разбирам е, че в момента е доста лошо да се прави нова конфигурация - майнинг, високи цени на видео карти и памети и т.н. , лошото е , пак до колкото разбирам, че не се знае колко ще трае това и кога пазарът ще се нормализира, а лаптопът ми имам чувството, че не го чака още дълъг живот, пък и производителността му се влошава с всеки изминал ден.

Та, направо към въпроса:
      - Бюджет: около 3000лв (около разбирайте +/- 200, 300 лв. в зависимост от това дали има смисъл и си заслужава);
      - Ще се използва за гейминг, не гоня някакви определени настройки, естествено предпочитам да са колкото може по-високи, но няма да гоня ULTRA и т.н.;
      - Мониторът ми е най-обикновен FullHD 23' на AOC с HDMI, DVI, DisplayPort (предполагам, че в бъдеще ще го сменя на някой по-добър, но за момента ще е този);
      - Нямам нужда от допълнителна периферия;
      - Кутията няма нужда да свети, свири, пее и т.н. , а да е достатъчно голяма;
      - За охлаждане, нямам претенции стига да върши работа и да охлажда както трябва;
      - Видео картата предпочитам да е на nVidia;
      - За процесор, отворен съм към предложения и от AMD, тъй като гледам, че в последно време са доволни от тях;
      - Самото PC мисля от сега нататък да го ъпгрейдвам въможно най-често (естествено това не е константа, тъй като и бюджета ми не е);
      - Не смятам да клоквам каквото и да е било, тъй като не съм много наясно с тези неща, но ако заслужава може и да помисля върху клокване;
      - Мога и сам да го сглобя, освен ако не стане въпрос за водно охлаждане, така че не е задължително да са от едно място частите;
      - Шумът не ми е проблем;
      - Много ще съм благодарен ако ми предложите или посъветвате за вариант на изплащане на конфигурация (ако въобще някои предлага такава опция);
      - От старо PC нямам части, тъй като както споменах по-горе, в момента съм с лаптоп. Имам от едно време една 550Ti, но предполагам че няма да върши работа;

Ами това е , което се сещам до момента, за повече информация питайте. Благодаря предварително на всички отзовали се, за отделеното време. Ако достигнем до някакъв резултат и успея да сглобя машината ще пратя отзиви, впечатления и тестове ако трябва.
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.