Премини към съдържанието
KOCKAR

включване по погрешка телефон в зарядно за първи път

Препоръчан отговор

Днес без да искам си вкарах телефона към USB в компютъра тръгна да се зарежда, а той е нов веднага го изключих сега прецака ли се батерията тъй като това беше първото включване на зареждане? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Включи си телефона и си го зареди. Няма опасност. Новите батерии не са като старите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Днес без да искам си вкарах телефона към USB в компютъра тръгна да се зарежда, а той е нов веднага го изключих сега прецака ли се батерията тъй като това беше първото включване на зареждане? 

Не се е прецакала , а е почнала да се зарежда през USB порта на компютъра. Много от телефоните могат да се зареждат и от там, стига да знаете, че тока на заряд, не превишава допустимите милиампери на изхода на USB порта на компютъра! В противен случай, няма да се зарежда батерията и трябва да минете на зарядното устройство. Не е никаква грешка от ваша страна!

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси много , аз сега я чакам да се изцеди до края и после около 12 часа ще се зарежда. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Мерси много , аз сега я чакам да се изцеди до края и после около 12 часа ще се зарежда. 

Този път, след като ще я чакате 12 часа, най- добре е да свържете зарядното към телефона. Не е редно толкова продължително да е през USB -то, понеже не можете да дадете повече инфо за него. Максималният допустим ток през USB порт в повечето случаи не надвишава 500-600 милиампера, та дори много съм написал ми се струва. Нека ги кажем със сигурност около 450.Минете по-добре на зарядно.  Когато боравите с кабела свързващ телефона с компютъра, то е за някакво време и ако няма достатъчно ток в батерията, това само ще ви помогне да не се прекъсне процеса, който сте започнали - примерно, обновяване на софтуера или качване на някаква игра, да речем!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И защо ще я държиш 12 часа?

Батерията се зарежда за около час-два ако ще и пет дена да я държиш все тая.

Някои продавач в магазина ти е напълнил главата с глупости.

Моя телефон не е купуван от България и зарядното му е нестандартно, трета година го зареждам само от USB.

LZ4JW някои дъна имат USBта които остават под напражение дори компютъра да е спрян.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

LZ4JW някои дъна имат USBта които остават под напражение дори компютъра да е спрян.

Ако може малко повече светлина по въпроса, как става това със спрения компютър.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

И защо ще я държиш 12 часа?

Батерията се зарежда за около час-два ако ще и пет дена да я държиш все тая.

Някои продавач в магазина ти е напълнил главата с глупости.

Моя телефон не е купуван от България и зарядното му е нестандартно, трета година го зареждам само от USB.

Я посочи едно такова дъно, на което няма напрежение а на изхода на USB - то си го премерил. Аз ще го намеря за да проверя и се убедя! И ние не говорим за това има или няма, а за тока, който можеш да черпиш през този USB порт. А и самата батерия няма смисъл да се зарежда 12 часа. Това го е посочил колегата в поста си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Gigabyte G41M-Combo... При изключен компютър (не от ел. мрежа) си зареждам телефона през USB кабела

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това и да го искаш, не можеш да го направиш :) . Можеш да държиш апарата 12 часа на зарядното, но няма смисъл. Зареждането автоматично прекъсва при пълна батерия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако може малко повече светлина по въпроса, как става това със спрения компютър.

Я посочи едно такова дъно, на което няма напрежение а на изхода на USB - то си го премерил. Аз ще го намеря за да проверя и се убедя! И ние не говорим за това има или няма, а за тока, който можеш да черпиш през този USB порт. А и самата батерия няма смисъл да се зарежда 12 часа. Това го е посочил колегата в поста си.

Gigabyte G41M-Combo... При изключен компютър (не от ел. мрежа) си зареждам телефона през USB кабела

Асрок 870 Extreme3 има два USB порта които остават под напрежение. В тях си зареждам телефона.

Със сигурност има и други дъна които я имат тази екстра.
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Асрок 870 Extreme3 има два USB порта които остават под напрежение. В тях си зареждам телефона.

Благодаря и на двамата за отговора. По-късно ще погледна какво е написано за посочените дъна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не че не мога да фалшифицирам снимките.

https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/1073311_10200804130965919_1282304743_o.jpg

Компютъра е спрян но USBто е активно, телефона се зарежда.

https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/1403612_10200804134606010_1007624431_o.jpg

Бутончетата са върху дъното и когато компютъра е включен светят в червено. До тях има и малък дисплеи но е под кабелите и не се вижда.

https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/1277266_10200804138606110_537360276_o.jpg

https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/1401131_10200804162846716_486778665_o.jpg

Тук се вижда как свети.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никой не ми е напълнил глупостите , аз искам да не съм постояно на заряд , от 8 години си зареждам телефоните по 12 часа даже и 24 и не ги зареждам след това с дни , а не ги оставям , приятел който не го оставяше 12 часа , го зареждаше всеки ден и нямаше година батерията му се скапа упътването на батерията си пише: Нека първото зареждане да е 12 часа , като батерията се изхаби колкото може повече до спиране на телефон , винаги това правя и нямам проблеми. Въпроса ми беше съвсем друг , но коментирайте. Мерси отново за отговора. :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Никой не ми е напълнил глупостите , аз искам да не съм постояно на заряд , от 8 години си зареждам телефоните по 12 часа даже и 24 и не ги зареждам след това с дни , а не ги оставям , приятел който не го оставяше 12 часа , го зареждаше всеки ден и нямаше година батерията му се скапа упътването на батерията си пише: Нека първото зареждане да е 12 часа , като батерията се изхаби колкото може повече до спиране на телефон , винаги това правя и нямам проблеми. Въпроса ми беше съвсем друг , но коментирайте. Мерси отново за отговора. :)

Ама ако много ги разбираш и си навътре в нещата да спираме коментарите. Какво ще кажеш? До сега не виждам грешен отговор а ти какво правиш, не ни е интересно. Ако зареждаш батерията точно един месец, после с нея можеш да караш два, без да я зареждаш!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз също съм го имал същото чудо на дъното, но просто съм изключил за него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега нямам никакво намерение да се карам с който и да е , нито съм разбирач нито експерт затова чета и правя това което са казали създателите , един ще каже левски друг ЦСКА тук става един спор който няма да има отговор. Лека вечер ви пожелавам. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз спор не виждам. Виждам група хора, опитващи се да отговорят на въпрос, по възможно най- добрия начин. За съжаление дебелата глава на питащия се оказва непреодолима бариера за трансфера на информация.

Редактирано от Vimes (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз спор не виждам. Виждам група хора, опитващи се да отговорят на въпрос, по възможно най- добрия начин. За съжаление дебелата глава на питащия се оказва непреодолима бариера за трансфера на информация.

Не е пич аз питам едно нещо , а почнаха да говорят за дъно и т.н. Та не ми е до тва аз включих USB то да кача едни bmw- та в телефона (снимки) нищо друго въпроса ми беше друг , естесвено че на зарядно ще го заредя да не съм някав тъпанар че да ти го слагам на компютъра като си има специално устройство няма смисъл в крайни случаи добре , не съм тъп имах Samsung galaxy s4 и го продадох и знам как се работи сега съм с по стар модел на телефон просто не ми излезна да си избирам дисково пространство и т.н. затова ми беше въпроса , ако ми беше излезнало да си избирам какво да правя от ПЦ - то на телефона щях ли да пиша тук и да се карам с всякакви типове разбираш ли... Че ми омръзна вече .  :ohmy:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Виж бе моето момче!

От всичките ти постове няма един смислен. А това, че някой пише тук и за това, че на някои модели дънни платки може постоянно да захранват телефона без да е вклююен компютъра е добре дошло за теб. Аз не го знаех, камо ли ти! Това е добре дошло като инфо, защото ще знаеш още малко, което не е за пренебрегване. А мисля че сме ти и отговорили достатъчно адекватно на въпроса, без да заслужаваш отговор и още повече, че никой не ти е длъжен да ти отговори. Като не си доволен от отговорите или от форума, някой да ти е пращал телеграма да влизаш насила? Какво се пъчиш толкова? Я прочети пост № 10!Разбираш ли какво ти е написал колегата? Тук не ти отговарят "типове" както ти се изразяваш а мислещи хора. Ти тази работа не я умееш и това се видя, още при регистрацията ти.Седнал някакъв хлапак да дава тон на хората  , кой какво му е писал. Ако са ти ясни нещата, нямаше да питаш а ще си зареждаш така, както ти е казал или си прочел някъде.Сам се и осираш пред хората с глупостите си! Бъди малко по човечен а не толкова самонадеян, защото още нищо не разбираш! Даже и това, което ти се пише, не можеш да схванеш! Хората в този форум не обичат такива хлапетии като теб. Иначе можеш спокойно да си пишеш в "празни приказки и забава" В техническите раздели макар и твърде често да се шегуваме, не се толерират такива като теб! Разбираш ли ме?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж бе моето момче!

От всичките ти постове няма един смислен. А това, че някой пише тук и за това, че на някои модели дънни платки може постоянно да захранват телефона без да е вклююен компютъра е добре дошло за теб. Аз не го знаех, камо ли ти! Това е добре дошло като инфо, защото ще знаеш още малко, което не е за пренебрегване. А мисля че сме ти и отговорили достатъчно адекватно на въпроса, без да заслужаваш отговор и още повече, че никой не ти е длъжен да ти отговори. Като не си доволен от отговорите или от форума, някой да ти е пращал телеграма да влизаш насила? Какво се пъчиш толкова? Я прочети пост № 10!Разбираш ли какво ти е написал колегата? Тук не ти отговарят "типове" както ти се изразяваш а мислещи хора. Ти тази работа не я умееш и това се видя, още при регистрацията ти.Седнал някакъв хлапак да дава тон на хората  , кой какво му е писал. Ако са ти ясни нещата, нямаше да питаш а ще си зареждаш така, както ти е казал или си прочел някъде.Сам се и осираш пред хората с глупостите си! Бъди малко по човечен а не толкова самонадеян, защото още нищо не разбираш! Даже и това, което ти се пише, не можеш да схванеш! Хората в този форум не обичат такива хлапетии като теб. Иначе можеш спокойно да си пишеш в "празни приказки и забава" В техническите раздели макар и твърде често да се шегуваме, не се толерират такива като теб! Разбираш ли ме?

Оле боже тебе пък кой те накара да ми пишеш в поста бе странен индивит , недей се занимава с мене. Благодарих ти , и да не ми беше писал друго момче на име Emokostov и не само той. Дано както се изказваш не е така , че доста ще са вманиачените злетаци като тебе леле майко. Това за дънната платка го знае всеки , ти като си включвал телефон не виждаш ли че се зарежда повечето нови дъна са такива вече и ПЦ-то като изключиш си продължава това не е добре дошло от 9 години си тук , предполагам си човек на години аз не съм изостанал прави си сам сметката кой. Аз тук съм за да питам даден въпрос , а не да пиша , аз от компютри и т.н. не разбирам толкова тъй като не ми е в работата. ''ХЛАПАК'' какво да кажа по - добре да спра до тук , че виждам човек под нивото ми. Един нормален човек не обижда , но аз ти го казах , че ти не си такъв. 

Редактирано от BMW. (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.