Премини към съдържанието
Николай Димитров

Инструментал за борба

Препоръчан отговор

Здравейте търся мелодия с която да може да се озвучават народни борби по възможност нещо по-дълго.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от sdry
      Цената на мечтата

Не питай за цената на мечтата -

бори се, литвай, падай и умирай!...

Носи я винаги напред - в ръката,

възкръсвай: ставай, искай и намирай!

Не я затваряй в себе си, в душата...

Изправен дишай, никога не спирай,

мечтай за радостта, за красотата!

С възторг и трепет, с вяра в чудесата -

тя ражда и мира, и светлината,

с кръвта заплаща любовта и свободата...

НЕ ПИТАЙ ЗА ЦЕНАТА НА МЕЧТАТА!...

Людмил Янков

Навръх Коледа и Нова година всички почват да "пишат" писма я до Дядо Коледа, я до мама и тати, я ей така - просто да отбележат настъпващите празници...

Всеки от нас има мечти, нали?
      Аз, като част от това "всеки" и аз имам. Даже доста мечти. Някои почти неосъществими (например да стана кралица на Великобритания - това е шега, естествено).

Добре де, като всички си имаме мечти и желания, защо чакаме някой друг да ни "удари" едно рамо, за да станат осъществени мечти? Или пък какво ни спира?!!! Парите? Волята? Времето? Жената/мъжа, децата?

Оправданията! Ето това е отговорът! Толкова еднозначен и единствено верен за всички!

Сега се върнете в началото на статията и прочетете отново стихчето на Людмил Янков. Знаете кой е той, нали? Ако ли не, гугъл знае доста.

Аз няма да пиша писмо до Дядо Коледа или там до който и да е било! Аз ще се потрудя повече известно време, защото искам да гледам някоя среща на любимия ми отбор в Република Южна Африка догодина. Да питам ли каква ще е цената на мечтата ми?
      Не, няма да питам - проверила съм я вече - около 3 500 лева всичко грубо... Това ли е цената на една мечта? Едва ли...

• от sdry
      Колко от вас са осъществили голямата си (е, може и няколко по-малки) детска мечта?
      Онзи ден (петък по-точно) станах свиделка на това как един човек, който след два дена навършва 81 г., осъществи детската си мечта...
      За мен беше мн емоционален момент, а за човека още повече.
      Покрай моята работа се занимавам и с един градоустройствен проект и работя с архитекти и инженери. Както и да е, това, за да ви стане ясна ситуацията.
      Единият от участниците е инженер на 81 години, който е с пейсмейкър на сърцето и който в момента трябва да е в София, в болница, където му сменят батерията на пейсмейкъра.
      Възрастният господин е роден във Варна, израстнал е в къща близо до брега и от дете си мечтаел да проектира укрепителния план на бреговата ивица, както и на плажа на Варна.
      С тази мечта е живял цял живот, завършил е хидроинженерство и е работил 25 години във Варна, докато не се преместил в София и така е загърбил детската си мечта... до... до онзи ден...
      Организираният от предприятието, в което работя, конкурс включва и брегоукрепване... Нашият човек е чул за него, макар вече отдавна да не се занимавал активно с проектиране. Беше и първият заявил участие в конкурса... Беше и един от първите предали готовите проекти, преди даже едни от най-известните проектантски предприятия... Беше дошъл специално от София, сам, за да предаде всичко необходимо... А можеше просто да ги прати по куриер или чрез пълномощник...
      Преди да си тръгне целуна като един примерен джентълмен моята ръка и ръката на колежката и каза, че се връща в София, за да постъпи в болница. В отговор на това аз му пожелах всичко да е наред и да може да дойде на презентация, да представи лично проекта си. Отговорът му ме "цапардоса" право в сърцето и съзнанието ми "Ооо, каквото и да се случи ще дойда. Това ми беше детска мечта и аз я осъществих. Много ви благодаря, че ми дадохте тази възможност."
      Аз нищо не можах да кажа... Просто го изпратих до вратата и му пожелах лек път.
      И се замислих...
      Всички останали участват за наградата, за престижа, с меркантилни подбуди...
      Този дядо е единственият, който го прави за кеф, не очаква нищо, просто се кефи, че участва, че най-накрая е проектирал това, за което е мечтал и проектът му ще стане обществено достояние; ще го оценяват видни архитекти от България и чужбина...
      Та, питам ви, колко от вас са осъществили детската си мечта...
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.