Премини към съдържанието
mayday

Свързване усилвател с тонколони

Препоръчан отговор

Привет Ви,

Разполагам с NAD 304 усилвател и 2 броя Cerwin-Vega E-310 тонколони. Опитвам се да ги свържа безуспешно до момента. Последвах инструкциите за +(червено) и -(черно) към усилвателя и тонколоните, както и да са 4 ома. Когато включа усилвателя не се чува абсолютно нищо - предполагам някакъв звук все трябва да излезе когато се подате електичество. И крайната ми цел е чрез кабел 3.5 стерео мъжки жак към 2 мъжки чинча да свържа усилвателя (предлогам на задната страна AUX) към лаптопа ми.

Идеята ми се стори добра, но не разбирам къде греша.

Моля посъветвайте ме - противен случай ще си купя някакви дребни евтинийки, че без музика не се издържа.

Благодаря на отзовалите се!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гост

Привет Ви,

Разполагам с NAD 304 усилвател и 2 броя Cerwin-Vega E-310 тонколони. Опитвам се да ги свържа безуспешно до момента. Последвах инструкциите за +(червено) и -(черно) към усилвателя и тонколоните, както и да са 4 ома. Когато включа усилвателя не се чува абсолютно нищо - предполагам някакъв звук все трябва да излезе когато се подате електичество. И крайната ми цел е чрез кабел 3.5 стерео мъжки жак към 2 мъжки чинча да свържа усилвателя (предлогам на задната страна AUX) към лаптопа ми.

Идеята ми се стори добра, но не разбирам къде греша.

Моля посъветвайте ме - противен случай ще си купя някакви дребни евтинийки, че без музика не се издържа.

Благодаря на отзовалите се!

Предполагам, че на усилвателя сте натиснал бутон"AUX" след като в него сте поставил жаковете от лаптопа. При изправен усилвател и никакъв друг бутон ненатиснат и сигнал от лаптопа, в колоните трябва да чувате музиката възпроизведена от лаптопа. Погледнете за включен бутон "MUTE" - прекъсване на сигнала за разговор примерно по телефона. Само с подаване на електричество, без кабел между усилвателя и лаптопа/кабелът е точно както сте го описал/ не може усилвателят да "свири". Може и така: Откачате малкия куплунг от лаптопа и усилвате потенциометъра на около една трета и с мокър пръст пипате най горният край на 3,5 милиметровия жак. В колоните трябва да чуете брум. Действайте! Успех.

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предполагам, че на усилвателя сте натиснал бутон"AUX" след като в него сте поставил жаковете от лаптопа. При изправен усилвател и никакъв друг бутон ненатиснат и сигнал от лаптопа, в колоните трябва да чувате музиката възпроизведена от лаптопа. Погледнете за включен бутон "MUTE" - прекъсване на сигнала за разговор примерно по телефона. Само с подаване на електричество, без кабел между усилвателя и лаптопа/кабелът е точно както сте го описал/ не може усилвателят да "свири". Може и така: Откачате малкия куплунг от лаптопа и усилвате потенциометъра на около една трета и с мокър пръст пипате най горният край на 3,5 милиметровия жак. В колоните трябва да чуете брум. Действайте! Успех.

мерси за отговора

всичко гореописано е направено

прикачвам 2 снимки, тъй като те ще обяснят по-добре отколкото няколко реда

post-343002-0-34080600-1382721379_thumb.post-343002-0-46149500-1382721382_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изглежда правилно свързано. Сигурно е излишно да питам, но - предполагам, че от предния панел си избрал AUX входа да е активен?...

Опитай елементарния тест, който LZ4JW ти е предложил. Ако няма резултат - сигурно има повреда някъде.

Пробвай друг вход, или да закачиш колоните към другата двойка изводи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изглежда правилно свързано. Сигурно е излишно да питам, но - предполагам, че от предния панел си избрал AUX входа да е активен?...

Опитай елементарния тест, който LZ4JW ти е предложил. Ако няма резултат - сигурно има повреда някъде.

Пробвай друг вход, или да закачиш колоните към другата двойка изводи.

всичко е направено както бях посъветван

пуснах съща тема и в друг форум и там ми казаха, че може да е заради липсата на мостове от втората снимка 

http://www.hifi-pictures.net/amplifiers-home/Nad%20304/amp.htm

може ли да е от това?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

пуснах съща тема и в друг форум и там ми казаха, че може да е заради липсата на мостове от втората снимка 

може ли да е от това?

Всичко си вързал правилно. Погледни освен AUX дали е натиснат "Таpе Monitor". Aко да, освободи го.

Тези двете мостчета на входовете и изхода на предусилвателя поставени ли са или ги няма? Ако ги няма, усилвателят няма да работи, защото е прекъсната връзката между предусилвателя и крайните стъпала / На това място можеш да включиш многоканален коректор/еквилайзер/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

може ли да е от това?

Не съм толкова компетентен да го твърдя със сигурност, но - да, възможно е.

За пръв път виждам такова нещо при усилвател. Но на повечето снимки от интернет на задния му панел има такъв мост:

Публикувано изображение

Така че е възможно това да му е нормалното работно положение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

За пръв път виждам такова нещо при усилвател. Но на повечето снимки от интернет на задния му панел има такъв мост:

Публикувано изображение

Точно така. Мостчетата трябва обезателно да ги има. Ако ги няма, може сам да си ги изработи като си купи 4 чинча /RCA куплунзи/ - мъжки и ги направи с много къси кабелчета!

Сега забелязах, че при теб липсват мостчетата на задната страна. Това ти е проблема и смятам темата за разрешена!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

до тук добре

значи ми трябва кабел като от линка

http://www.cable.bg/kabel.php?cPath=101_10101&products_id=24571

как точно да го свържа после?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

до тук добре

значи ми трябва кабел като от линка

http://www.cable.bg/kabel.php?cPath=101_10101&products_id=24571

как точно да го свържа после?

Точно това трябва. Само е хубаво да са много къси. Както на снимката на Rude Boy. Сега временно ползвай точно този кабел. Червените примерно от горната страна, а черните - отдолу , под тях. Направи го, но намали потенциометъра на усилването, преди да пуснеш музика от лаптопа

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно това трябва. Само е хубаво да са много къси. Както на снимката на Rude Boy. Сега временно ползвай точно този кабел. Червените примерно от горната страна, а черните - отдолу , под тях. Направи го, но намали потенциометъра на усилването, преди да пуснеш музика от лаптопа

по това време намерих този кабел

http://www.cable.bg/kabel.php?cPath=101_10101&products_id=19956

горните в червено

долните в бяло

но тишина отново

всичко направих както писахте, но нищо

явно е от усилвателя...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

по това време намерих този кабел

http://www.cable.bg/kabel.php?cPath=101_10101&products_id=19956

горните в червено

долните в бяло

но тишина отново

всичко направих както писахте, но нищо

явно е от усилвателя...

Ако е покрай Велико Търново, заповядай да го погледнем. Няма проблем.  За първи път ли ползваш този усилвател? И явно не си го пробвал, ако си го купувал.

Усилвателят е добър и много лесен за ремонт, но не и от ТЕБ! Всичко е много удобно за мерене и демонтаж. Виж си втората снимка при свален капак!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако е покрай Велико Търново, заповядай да го погледнем. Няма проблем.  За първи път ли ползваш този усилвател? И явно не си го пробвал, ако си го купувал.

Усилвателят е добър и много лесен за ремонт, но не и от ТЕБ! Всичко е много удобно за мерене и демонтаж. Виж си втората снимка при свален капак!

далече съм от Велико Търново

благодаря на всеки отзовал се и пожелавам хубава вечер и приятен уикенд 

ако случайно измъкна звук ще пиша за инфо 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Закарай усилвателчето в някой сервиз да го погледне някой дето разбира и да ти каже дали проблема е в неправилно свързване или е  проблем със самия усилвател. Усилвателя е направен супер ремонтопригоден и един добър специалист ще ти го поправи без проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Сетих се за нещо. Разкачете отново тези мостчета и там където пише MAIN INPUT 

Пипнете с нещо остро и метално и се заслушайте за лек брум във едната колона. Потенциометърът вече не влияе на силата. Това е входа на едното стъпало. При положение, че има лек брум, е указание, че последният работи добре. Сега повторете операцията със другия канал. Ако се получи същото, крайните стъпала са добре. Остава да се проверят двата канала на предусилвателя. Но да спрем до тук засега. Така се процедира при отдалечен достъп на помощ. По друг начин за сега е невъзможно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сетих се за нещо. Разкачете отново тези мостчета и там където пише MAIN INPUT 

Пипнете с нещо остро и метално и се заслушайте за лек брум във едната колона. Потенциометърът вече не влияе на силата. Това е входа на едното стъпало. При положение, че има лек брум, е указание, че последният работи добре. Сега повторете операцията със другия канал. Ако се получи същото, крайните стъпала са добре. Остава да се проверят двата канала на предусилвателя. Но да спрем до тук засега. Така се процедира при отдалечен достъп на помощ. По друг начин за сега е невъзможно.

LZ4JW - мерси отново

изнамери се NAD Stereo Power Amplifier 214 и нещата оживяха 

поздрави от ЮАР 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.