Премини към съдържанието
sianbg_s

Wine - писане на български език

Препоръчан отговор

Здравейте колеги. Налага ми се да работя с notepad++ под Ubuntu 12.04.Проблема е, че трябва да работя с Ansi енкодинг. Как да е,подкарах го, но като сложа енкодинга на Ansi и започна да ми пише само въпросителни и не излизат на български. Под UTF8 нями никакви ядове. Ще кажете еми пиши под utf8 ... еми пиша в момента на pawn и ползвам компилатора pawno, обаче ако му дам utf8 документ веднага бяга кирилица :D Като му дам да компилира файл с Windows-кия тъп енкодинг работата е чук. Четах, че трябва да настроя самия език в wine. Пробвах с LANG=bg_BG wine ... , но никакъв ефект.

Редактирано от sianbg_s (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кодировка CP 1251 устройва ли те http://s19.postimg.org/up1s5cnub/cp1251.png  ?

Редактирано от cybercop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кодировка CP 1251 устройва ли те http://s19.postimg.org/up1s5cnub/cp1251.png  ?

Най-вероятно ще върши работа.  Трябва ми notepad++ защота само при него намерих някакво оцветяване на кода(pawn). Ровъчках го и като сменя на Windows 1251 работата заспива. Не съм тествал как ще го приеме компилатора. Утре ще пробвам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

LANG=bg_BG wine notepad++.exe .. има ли ефект ?Оцветяване на кода има и при VIM и при Emacs ;)

Ако не стане пробвай със LANG_ALL

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

LANG=bg_BG wine notepad++.exe .. има ли ефект ?Оцветяване на кода има и при VIM и при Emacs ;)

Ако не стане пробвай със LANG_ALL

Пробвал съм го .. не става. Emacs стана чук с енкодинга, ама не знам къде го видя това оцветяване на кода :D Ще разгледам по-късно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Играх си доста с locale, но пак не успях да го подкарам. Потърсих и взех, че си намерих компилатор писан на Java и всичко заспа :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.