Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

lamark

Драйвер за камера на Asus X59SL

Препоръчан отговор

Здравейте, имам проблем с камерата на Asus x59sl  Образа е обърнат на долу, камерата е USB2.0 UVX 1.3M WebCam С windows 7 64-bit съм, в настройките на камерата няма опция да я оправя, също така в сайта на Асус също не намирам нищо. От 2 часа  удрям на камък в търсене на правилния драйвер, но без успех. Моля, ако някой друг е имал същия проблем да сподели. Благодаря предварително!  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж с този за виста х64( за 7 няма)

Линк

Пробвах и там, свалих един архив и нищо.

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвах и там, свалих един архив и нищо.

Е как така нищо ? Пусна ли инсталационния файл ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е как така нищо ? Пусна ли инсталационния файл ?

Да, деинсталирах драйвера на камерата, пуснах инсталационния файл и дава грешка

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изтегли драйвера според версията си на ОС в зависимост дали е x64 (64 bit) или x86 (32bit).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изтегли драйвера според версията си на ОС в зависимост дали е x64 (64 bit) или x86 (32bit).

Така и направих, дава ми грешка, че не може да се инсталира този драйвер

Заболя ме главата от търсене на този драйвер!!!  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така и направих, дава ми грешка, че не може да се инсталира този драйвер

Заболя ме главата от търсене на този драйвер!!!  

Може камерата да е обърната на обратно. Имах няколко такива случая.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може камерата да е обърната на обратно. Имах няколко такива случая.

След толкова търсене се отчаях, ако е обърната....хахахха(смея се на глас) Аз да си търся драйвери........ :shock11:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След толкова търсене се отчаях, ако е обърната....хахахха(смея се на глас) Аз да си търся драйвери........ :shock11:

Не се шегувам. Имах няколко случая с фабрично обърната камера и то на различни модели лаптопи. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не се шегувам. Имах няколко случая с фабрично обърната камера и то на различни модели лаптопи. 

Съвсем сериозно приемам възможността да е обърната, за това ми е смешно. Сигурно и блутут  няма, въпреки че има иконка и лампичка. Явно се използва една и съща кутя за няколко различни модела

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съвсем сериозно приемам възможността да е обърната, за това ми е смешно. Сигурно и блутут  няма, въпреки че има иконка и лампичка. Явно се използва една и съща кутя за няколко различни модела

Да има модели даже, за които има драйвер за блутут, а хардуерно го няма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Логично е, ако при деинсталацията на старият драйвер не сте направили почистване и махане на остатъците  от "Program file" като папка примерно и при наличието, че нямате точен драйвер за седмица, при качване на посоченият от колегата драйвер, последният да се "омазва" с остатъците от старият драйвер. Аз Ви съветвам да почистите регистрите след деинсталация добре с "Ccleaner" и тогава да направите новата инсталация.  Това е идея , която ви препоръчвам да опитате а после наново ще мислим за по нататъшни последствия. Успех от мен! По рано тази камера работила ли е или това е първият път на инсталацията и?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да има модели даже, за които има драйвер за блутут, а хардуерно го няма.

Като пусна музика се чува някакво пръщене, сякаш говорителите са спукани. Дори и когато слагам слушалки, дали е от драйвер, или някакъв дефект?

Логично е, ако при деинсталацията на старият драйвер не сте направили почистване и махане на остатъците  от "Program file" като папка примерно и при наличието, че нямате точен драйвер за седмица, при качване на посоченият от колегата драйвер, последният да се "омазва" с остатъците от старият драйвер. Аз Ви съветвам да почистите регистрите след деинсталация добре с "Ccleaner" и тогава да направите новата инсталация.  Това е идея , която ви препоръчвам да опитате а после наново ще мислим за по нататъшни последствия. Успех от мен! По рано тази камера работила ли е или това е първият път на инсталацията и?

Заемам се!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Като пусна музика се чува някакво пръщене, сякаш говорителите са спукани. Дори и когато слагам слушалки, дали е от драйвер, или някакъв дефект?

Заемам се!

Хубаво би било и да ви кажа, че когато почиствате със "Ccleaner" и първият път софтуера открие много "боклуци" е желателно, даже задължително според мен да направите 2-ро ,даже и 3-то сканиране, докато не изчезнат всички ненужни файлове. Това винаги съм го практикувал до чист екран. Ако искате мога да публикувам и снимка, но не зная в момента дали ще има ненужни такива файлове и да са много. Все едно, опитайте.  Накрая трябва да получите ето този "екран"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Братовчедка ми има същия лаптоп, но с инсталиран Windows XP. Камерата също е обърната, което ми говори за фабричен дефект

EDIT: не сме пробвали, но дано стане:

Yo, I've got a other solutions for fixing the problem with the built-in cam. Hopefully it will help; After I installed Vista Ultimate (fresh install) I used Camera_DM_CR_Vista32_070313 (the latest driver from asus.com) for my ASUS F3Ja. so got the problem that the image was up-side-down in Lifeframe 2. Solution: -go to the zip/map with the drivers (the Camera_DM_CR_Vista32_070313 map/zip)   and open Videoview. - then go to options => video Capture Filter. - there is the option to flip the image. - after that it the image in Lifeframe 2 will also be corrected! Greetz, Sjorspion

Източник

Още нещо интересно

Възможно е да няма блутут, понеже  и моят F5GL няма, а има индикатор и като сложа линукс тя свети, но не прави нищо

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи на тия Асуси слагат ега си кучите марки камери :) Я пробвай с този да видим дали ще запали гадината както трябва http://www.pcpitstop.com/drivers/download/USB~2.0~UVC~1.3M~WebCam.html

Сефте чувам за тоя производител оризов :)Suyin,(Sonix IC)

Виж точно кой ти е ID на камерата ,че по него е най лесно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Погледни и тази страница, ако все още ни си я забелязал:  http://support.asus.com/download.aspx?SLanguage=en&p=3&s=132&m=X59SL&os=17&hashedid=n/a

Първо там се насочих, но не приема драйвера :)

Значи на тия Асуси слагат ега си кучите марки камери :) Я пробвай с този да видим дали ще запали гадината както трябва http://www.pcpitstop.com/drivers/download/USB~2.0~UVC~1.3M~WebCam.html

Сефте чувам за тоя производител оризов :)Suyin,(Sonix IC)

Виж точно кой ти е ID на камерата ,че по него е най лесно.

Оправих я с Manycam http://community.skype.com/t5/Windows-desktop-client/why-is-my-video-image-of-myself-upside-down/m-p/251260#M23292 Изгубих няколко часа от мизерния си живот в опит да оправя тази камера, а то било лесно с тази програмка :)

Братовчедка ми има същия лаптоп, но с инсталиран Windows XP. Камерата също е обърната, което ми говори за фабричен дефект

EDIT: не сме пробвали, но дано стане:

Yo, I've got a other solutions for fixing the problem with the built-in cam. Hopefully it will help; After I installed Vista Ultimate (fresh install) I used Camera_DM_CR_Vista32_070313 (the latest driver from asus.com) for my ASUS F3Ja. so got the problem that the image was up-side-down in Lifeframe 2. Solution: -go to the zip/map with the drivers (the Camera_DM_CR_Vista32_070313 map/zip)   and open Videoview. - then go to options => video Capture Filter. - there is the option to flip the image. - after that it the image in Lifeframe 2 will also be corrected! Greetz, Sjorspion

Източник

Още нещо интересно

Възможно е да няма блутут, понеже  и моят F5GL няма, а има индикатор и като сложа линукс тя свети, но не прави нищо

Благодаря на всички, че се отзовахте, и специални Благодарности на DD-WRT Решението е ManyCam http://community.skype.com/t5/Windows-desktop-client/why-is-my-video-image-of-myself-upside-down/m-p/251260#M23292

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо не си оправил а си завъртял образа просто :) Щом това те задоволява карай така .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо не си оправил а си завъртял образа просто :) Щом това те задоволява карай така .

Тъкмо се зарадвах  :shock11:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички, че се отзовахте, и специални Благодарности на DD-WRT Решението е ManyCam  

Благодаря !

Радвам се че бях полезен !

Еми то това беше проблема, иначе ако е фабричен дефект трябва нова камера, а това е просто фикс на образа. :)

Тъкмо се зарадвах  :shock11:

То няма какво да оправяш. Това че си завъртял образа не е проблем, защото и аз мога да завъртя моя и да се гледам на обратно. Просто става въпрос за некадърно написан драйвер и нищо дефетно по лаптопа/камерата му. Като излезе някой драйвер който оправя проблема можеш да го сложиш, но иначе и така не е проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря !

Радвам се че бях полезен !

Еми то това беше проблема, иначе ако е фабричен дефект трябва нова камера, а това е просто фикс на образа. :)

То няма какво да оправяш. Това че си завъртял образа не е проблем, защото и аз мога да завъртя моя и да се гледам на обратно. Просто става въпрос за некадърно написан драйвер и нищо дефетно по лаптопа/камерата му. Като излезе някой драйвер който оправя проблема можеш да го сложиш, но иначе и така не е проблем.

Така е, вече не ми се занимава с драйвери!!!! Важното е, че образа не е наопаки :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я виж какво може да направиш по тия картинки и дай резултата после http://support.asus.com/Search/KDetail.aspx?SLanguage=en&no=DACB9270-6382-BC3B-5B91-50900D9F0041&t=2

И ще ти намерим баш драйвера за тоя китайски змей :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я виж какво може да направиш по тия картинки и дай резултата после http://support.asus.com/Search/KDetail.aspx?SLanguage=en&no=DACB9270-6382-BC3B-5B91-50900D9F0041&t=2

И ще ти намерим баш драйвера за тоя китайски змей :)

Изключих лаптопа преди да прочета коментара, и сега се ъпдейтва. Ще изчакам да приключи, и ще опитам...ако искайте ми вярвайте, но главата ми ще се пръсне от толкова занимаване  :D

Изключих лаптопа преди да прочета коментара, и сега се ъпдейтва. Ще изчакам да приключи, и ще опитам...ако искайте ми вярвайте, но главата ми ще се пръсне от толкова занимаване  :D А, й Вас ви занимавам с този китайски змей както отбелязахте  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.