Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

s_rox9

Подложка за преносим компютър - полезно?

Препоръчан отговор

Имам следния въпрос , искам да взема една охладителна подложка за преносимия компютър , дали е правилно да се полват тия дъски , когато се върти вентилаторчето на дъската не пълни ли с прах и други глупости лаптопа , от началото може да има понижение на няколко градуса , но няма ли да го задръсти по бързо ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато се върти перката набива прах в лаптопа. За мен най-добрият вариант е или да не ползваш подложка, или да си вземеш такава без вентилатор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами при тези подложки с един вентилатор който е по настрани от вентилатора на лаптопа , а за тези подложки без вентилатор не съм виждал до сега или да взема някоя подложка за малко пари и да си я ползвам само като подложка без вентилатора 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не нищо не пълни. Подложката доста помага, особено при хора, който обичат да си слагат лаптопа в краката или в леглото, за да си го използват. Така или иначе му се прави профилактика, за да може да работи нормално.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не нищо не пълни. Подложката доста помага, особено при хора, който обичат да си слагат лаптопа в краката или в леглото, за да си го използват. Така или иначе му се прави профилактика, за да може да работи нормално.

Да но попринцип профилактиката я правя на 6 месеца веднъж , няма ли да се наложи да я направя по рано с подложката от задръстване , а идеята ми е точно това защото го ползвам на краката или легното , но и да е на бюро мисля че не пречи да е повдигнат лекичко да излиза по добре въздуха 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да но попринцип профилактиката я правя на 6 месеца веднъж , няма ли да се наложи да я направя по рано с подложката от задръстване , а идеята ми е точно това защото го ползвам на краката или легното , но и да е на бюро мисля че не пречи да е повдигнат лекичко да излиза по добре въздуха 

Не няма да се наложи, даже ще му е много по добре с подложка. Тя все пак не е прахосмукачка и не насочва въздуха в една точка или в отвора на лаптопа. Спокойно си вземи. Аз също използвам на моя лаптоп и си работи идеално.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не няма да се наложи, даже ще му е много по добре с подложка. Тя все пак не е прахосмукачка и не насочва въздуха в една точка или в отвора на лаптопа. Спокойно си вземи. Аз също използвам на моя лаптоп и си работи идеално.

А има ли нещо по специфично което трябва да се гледа при купуването на подложката 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А има ли нещо по специфично което трябва да се гледа при купуването на подложката 

Ами да е с хубав въздушен поток и да не вият много вентилаторите. По-скъпите са с по добри вентилатори.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами да е с хубав въздушен поток и да не вият много вентилаторите. По-скъпите са с по добри вентилатори.

Гледах едни на Logitec мисля да взема от тях , 

Мерси много за отговорите 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тези т.н. подложки не помагат особено, максимум 2 до 3 градуса по лично наблюдение. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тези т.н. подложки не помагат особено, максимум 2 до 3 градуса по лично наблюдение. ;)

На мене лично не ми трябва за да смъкна температурата , леновото си държи ниски температури , но ще е удобно и ще изважда въздуха по спокойно като е по на високо 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Подложката е нужна само през лятото!Зимно време няма да усетиш никаква разлика в температурата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За мен няма смисъл от така подложка, но това е друг въпрос. Пиша в темата за да посъветвам автора, когато купува подложка да внимава тя да не е наклонена под определен градус. Това е важно, защото въртящият се хард диск представлява жироскоп, който работи най ползотворно по хоризонтал или по вертикал, но не и когато е наклонен. Не знам кой идиот ги е пуснал тези наклонени подложки, но те единствено съсипват хард диска ви. Не си купувайте наклонени подложки! 

Ето ви пример за наклонена подложка:

Публикувано изображение

Тази е по приемлива, защото е плоска и няма да вреди на хард диска ви:

Публикувано изображение

Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен няма универсален отговор - зависи как е устроено охлаждането на лаптопа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За мен няма смисъл от така подложка, но това е друг въпрос. Пиша в темата за да посъветвам автора, когато купува подложка да внимава тя да не е наклонена под определен градус. Това е важно, защото въртящият се хард диск представлява жироскоп, който работи най ползотворно по хоризонтал или по вертикал, но не и когато е наклонен. Не знам кой идиот ги е пуснал тези наклонени подложки, но те единствено съсипват хард диска ви. Не си купувайте наклонени подложки! 

Ето ви пример за наклонена подложка:

Публикувано изображение

Тази е по приемлива, защото е плоска и няма да вреди на хард диска ви:

Публикувано изображение

Поздрави!

Мерси много защото мислех да взема точно от тези наклонените ... но явно за сега няма да взимам подложка

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе моето мнение е да не купуваш никакви поставки и тем подобни...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе моето мнение е да не купуваш никакви поставки и тем подобни...

И аз това мисля да правя , май никой не ги харесва тия подложки ...  :fly2:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно тези двете подложки, които са показани по горе на CM съм ги пробвал в един магазин и ефекта е нулев.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами,да. За какво са ти? Излишни пари, нищо не помагат и сега имам една у нас която седи от много време като паметник.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами,да. За какво са ти? Излишни пари, нищо не помагат и сега имам една у нас която седи от много време като паметник.

И аз имам една на Canyon когато вземах Pavilliona , бях взел подложката и се оказа че и двете машинки са ... ще си замълча за Pavilliona , но за подложката определено ме разубедихте , мерси много  :drum2:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз онази подложка я бях взел през лятото, че много топло и лаптопа доста нагряваше... Държеше много високи температури на процесора.. Взех подложката, и бяха същите.. Просто излишна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз я исках , като си мислех , че горещия въздух ще излиза по добре ако лаптопа е издигнат малко , но totkov направо ми разби представите с обяснението си за хард диска , за което му благодаря ... щяхме да изядем главата на хард диска , въпреки че доста дълго време ползвах наклонена подложка с HP то и нямаше кой знае какъв проблем с хард диска 

А за температурите Леновото си ги държи ниски , така че наистина фактите правят подложката безсмисленна 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз това мисля да правя , май никой не ги харесва тия подложки ...  :fly2:

В първия пост ти обясних защо се взема външен охладител за лаптоп. Все пак това е твое решение.

Аз я исках , като си мислех , че горещия въздух ще излиза по добре ако лаптопа е издигнат малко , но totkov направо ми разби представите с обяснението си за хард диска , за което му благодаря ... щяхме да изядем главата на хард диска , въпреки че доста дълго време ползвах наклонена подложка с HP то и нямаше кой знае какъв проблем с хард диска 

А за температурите Леновото си ги държи ниски , така че наистина фактите правят подложката безсмисленна 

Понеже лаптопите са нисъл клас капака им не е алуминиев, а пластмасов. Затова и подложката не върши тази работа, за която е предназначена. Но помага на лаптопа дори и в този случай. Все пак зависи с какъв процесор, чипсет и видеокарта е самият хардуер. Ако лаптопа е горещ няма да го спаси дори и почистване и разглобяване. Той просто ще си грее.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз ползвам подложка вече 2 месеца и половина, откакто съм я сложил един път вентилатора на лаптопа не се е включвал да бучи, без подложката след 2-3 месеца от профилактиката почваше да загрява, държи добри температури и изобщо съм доволен, 50 лв струва подложката и е леко наклонена, но досега не е имало проблем с диска, все едно ако го ползвам на леглото на коленете си няма да е наклонен,имам познати които с години ползват така лаптопите си и им няма нищо.Така че, аз съм за подложка, сега няколко градуса свалял, еми вие колко искате- 20 градуса надолу ли?:) Моята е с два вентилатора, такава препоръчвам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тук стана интересно , от всяка глава се чува друг звук , обърках се ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.