Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Преди няма седмица го взех и преди 2 дена вечерта ми направи малко мизерии. Големи сайтове, като Speedtest.net, Facebook.com, Mobile.bg и още няколко не ми зареждаха. Прочетох, че може би е от MTU size (по подразбиране беше на 1454), също така да сменя MAC address и му дадох да клонира моят. За сега нямам проблеми и реших да се допитам до вас.

За MTU го нагласих на 1492 и в командния панел нямам проблем с "ping google.com -f -l 1464". Мисля, че така трябва да бъде понеже +28 IP and ICMP headers = 1492. Ако може да ми кажете, какво ще бъде добре да се промени по настройките за по-добра работа, а не видях много настройки като цяло за смяна на този рутер..

Благодаря предварително!

EDIT: Да допълня, че съм на PPPoE

Редактирано от Nikolay Penchev (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По мое наблюдение много честа причина за незареждащи сайтове са остарели DNS записи. Ако ползвате DNS на доставчика на услуга, пробвайте с друг, например OpenDNS (двата адреса са във footer-а на страницата). Обикновено може да стане през настройките на рутера да раздава тези адреси по DHCP, а може да се направи и конкретно за всяка машина след рутера (в настройките на мрежовия интерфейс).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По мое наблюдение много честа причина за незареждащи сайтове са остарели DNS записи. Ако ползвате DNS на доставчика на услуга, пробвайте с друг, например OpenDNS (двата адреса са във footer-а на страницата). Обикновено може да стане през настройките на рутера да раздава тези адреси по DHCP, а може да се направи и конкретно за всяка машина след рутера (в настройките на мрежовия интерфейс).

Изпозлва от доставчика ми, и те са:

212.25.58.229

212.25.58.2.

Да сложа тези от сайта?

• 208.67.222.222
  • 208.67.220.220

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да си сложиш MTU да си е стандартно (1500). Имаш филтрация по МАК адрес от доставчика (имаш интернет свъзаност само с оторизирания МАК адрес). Сменянето на МАК адрес не може да е причина едни сайтове да ти се зареждат или не.

Може да тестваш да видиш дали ще се отварят нормално сайтовете с рутер и без него ( директно кабела към ПС). Ако и на компютъра имаш същия проблем тогава се обади на доставчика.

Изпозлва от доставчика ми, и те са:

212.25.58.229

212.25.58.2.

Да сложа тези от сайта?

• 208.67.222.222
  • 208.67.220.220

Ако не става с ДНС на доставчика няма да стане и с тези ДНС. Виж какво съм написал в по-горния пост. Може също да ресетнеш рутера.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да си сложиш MTU да си е стандартно (1500). Имаш филтрация по МАК адрес от доставчика (имаш интернет свъзаност само с оторизирания МАК адрес). Сменянето на МАК адрес не може да е причина едни сайтове да ти се зареждат или не.

Може да тестваш да видиш дали ще се отварят нормално сайтовете с рутер и без него ( директно кабела към ПС). Ако и на компютъра имаш същия проблем тогава се обади на доставчика.

Ако не става с ДНС на доставчика няма да стане и с тези ДНС. Виж какво съм написал в по-горния пост. Може също да ресетнеш рутера.

В момента нямам никакви проблеми с рутера, беше се появило едната вечер и предполагам, че може да се е бъгнало заради захранването понеже леко като се бутне и спира заради UK адаптера. Иначе до скоро имах "промоционален" рутер от тях, чрез който си поддържат WiFi мрежата в града и за това може да ми правят мизерии, защото го върнах. За MTU редактирах първият пост, че съм с PPPoE и видях, че макс е 1492.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В момента нямам никакви проблеми с рутера, беше се появило едната вечер и предполагам, че може да се е бъгнало заради захранването понеже леко като се бутне и спира заради UK адаптера. Иначе до скоро имах "промоционален" рутер от тях, чрез който си поддържат WiFi мрежата в града и за това може да ми правят мизерии, защото го върнах. За MTU редактирах първият пост, че съм с PPPoE и видях, че макс е 1492.

Ако си с PPPoE MTU e 1492. Щом всичко работи не се притеснявай. Може да е било временно.Едва ли ще ти се сърдят за промоционалния рутер.

Редактирано от Emokostov (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.