Премини към съдържанието
andreas500

DELL Latitude E6400 - Отново проблема със странния екран...

Препоръчан отговор

Здравейте. Както виждате не съм идвал тук от много време, тоест нямах проблеми, но всяка наслада си има край нали? Та така. Преди време бях писал как дисплея на лаптопа се размърдва, появяват се черти от време на време и т.н. Този проблем пак се прояви и отново като си пускам лънчера за Minecraft-а.... НАХАЛСТВО! Температурата на лаптопа (според резултати на сЕвЕрест, така си го наричам, пише температура процесор 60-78 градуса, графично ядро около 80 градуса) и т.н.  След целия ми опит, който имам с тези нетбуци знам, че тази температура е нормална, ама чак 80 градуса на ВГРАДЕНО видео ми се вижда малко множко, тъй като това не е да кажем Nvidia GTX 780 и от Intel със сигурност не са предвидили чак такива високи стойности на температурите. Сега тъй като ме мързи да седна 2 дена и да размишлявам какво се е случило под корпуса ми дайте съвет - Прегряване или друго?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

80 градуса за компонентите на лаптоп са критични. Лаптопа да се занесе на сервиз , за да се продуха и почисти от прах, и да се смени термопастата ако се налага. Задължително му закупи и охладителна подложка. Лаптопа не е за игри и с течение на времето се получава точно такъв проблем от системното прегряване.Да не говорим че NVIDIA карите са лаптоп по принцип си греят. Ако в момента си с него го спираш и в понеделник го носиш за профилактика.

Редактирано от Emokostov (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да не си с GMA 4500MHD. Играта му идва в повече на лаптопа нищо, че е Minecraft.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

OVERHATING  :brick wall:

Попринцип този проблем с греенето си го има при Nvidia и AMD 

Точно с такива игри и тежки програми бях отлепил чипа на един Pavillion с AMD от постоянното греене на лаптопа и след това се започва едно тичане и в най добрия случай 150 лв за запояване на чипа  :money6:

Редактирано от s_rox9 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

OVERHATING  :brick wall:

Попринцип този проблем с греенето си го има при Nvidia и AMD 

Точно с такива игри и тежки програми бях отлепил чипа на един Pavillion с AMD от постоянното греене на лаптопа и след това се започва едно тичане и в най добрия случай 150 лв за запояване на чипа  :money6:

Да, нормално. HP Pavlion с Турион процесор и Нвидия видеокарта  = на скара за печене.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, нормално. HP Pavlion с Турион процесор и Нвидия видеокарта  = на скара за печене.

Лошото е че като го запоиш , не знаеш колко ще ти издържи , 1 месец , 6 месеца , зависи как го ползваш , а когато откриеш такъв проблем ако питаш мен опитай се да го оправиш колкото се може по бързо както е казал Emokostov 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лошото е че като го запоиш , не знаеш колко ще ти издържи , 1 месец , 6 месеца , зависи как го ползваш , а когато откриеш такъв проблем ако питаш мен опитай се да го оправиш колкото се може по бързо както е казал Emokostov 

Даже и всичко да мине добре пак няма гаранция, но все пак. Засега съм носил около 10 лаптопа при един мой познат, който се занимава с подобен род дейност, само 1 не успя да оцелее. Всичкоте други работят идеално в момента.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Даже и всичко да мине добре пак няма гаранция, но все пак. Засега съм носил около 10 лаптопа при един мой познат, който се занимава с подобен род дейност, само 1 не успя да оцелее. Всичкоте други работят идеално в момента.

Точно че няма никаква гаранция , пък и един път запоения чип , при положение че лаптопа грее като печка , пак ще се отлепи , просто за тия лаптопи мисля че няма лек , но тъй като до колкото разбрах човека е с Intel , най вероятно е само задръстен с прах и глупости , а и Emokostov е казал нещо много правилно , лаптопите не са за игри ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно че няма никаква гаранция , пък и един път запоения чип , при положение че лаптопа грее като печка , пак ще се отлепи , просто за тия лаптопи мисля че няма лек , но тъй като до колкото разбрах човека е с Intel , най вероятно е само задръстен с прах и глупости , а и Emokostov е казал нещо много правилно , лаптопите не са за игри ...

Има лек. Монтираш допълнителен охладител и го изкарваш извън кутията на лаптопа и слагаш външен охладител. Работи, но това вече е просто за шоуто какво се казва. Ако наистина искаш лаптоп, който да е геймърски трябва да отделиш едно 2000 - 3000 лева. Тогава охлаждането е по-добро и корпуса е алуминиев. Топлината се отделя много бързо и лаптопа ще се охлажда. Разбира се за тези пари може да вземеш много по-добра настолна конфигурация.

ПС: Пишеш на Емо Костов, тоест на мен ;)

Редактирано от Emokostov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наистина за тези 2500 лв - 3000 лв можеш да си вземеш много по добрър настолен компютър за игра , че и някой преносим компютър за интернет и филми от нисък клас примерно

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе вие взехте че извъртяхте темата от ЛАПТОП на СУПЕР МОЩЕН ИЗВЪНЗЕМЕН ОТ МАРС ГЕЙМЪРСКИ ЛАПТОП!? Едва ли някой в България ще си позволи такова чудо моментално..

Кой е казал, че лаптопа е за ИГРИ?! Да съм опоменавал нещо такова?! Изпозлвам го за контрол над сървърите ми! А за Minecraft - пак спада към контрола - нали трябва с нещо да си вляза в сървъра?!

Така сега ще ви дам малко по-подробна информация, така, че да не настава спам: Лаптопа НЕ Е с Nvidia чип, въпреки, че ми казаха, че Е и сега ще отида в сервиза там дето го взех ще им го тросна на прага... Както и да е щом не е с  Nvidia - логично с GMA X4500MHD. Играта върви на 80-120 FPS, а за греенето не съм много съгласен... От сервиза ми казаха като го купих преди около 6 месеца, че: "Блаблабла термопастата е чисто нова .... Блаблаблабла сложен е най-новия подел на Intel Core 2 Duo P серията (P8600- P8700) блаблабла.. Има Nvidia Quadro видео + вградено, което ти е удобно да ползваш си превключваш от BIOS... блаблабла... Има и нов вентилатор специално от DELL... блаблабла)

Само това помня какво ми казаха. Сега наистина ми е лекичко гадно, защо нямам Nvidia, а само вградено, но както и да е, може просто да не знам от къде да го извадя това видео... Но: Щом има нова термопаста сменяна няколко пъти + нов вентилатор за 6 месеца едва ли ще трябва да се сменя пак термопастата?

А и да попитам: от къде да извадя Nvidia-та. До колкото разбрах те са 2 модела Latitude E6400 (един по евтин с GMA X4500MHD и по скъп (с около 120 лв) с Nvidia) аз си взех по скъпия естествено, за да имам УЖ 2 карти и като съм у дома примерно ползвам Nvidia, а като съм някъде на батерия - GMA-то, че гълта по-малко ток.... От къде да я извадя? Просто да инсталирам й инсталирам драйвъра или какво? Според мен е така: Махам интелския драйвър и слагам на Nvidia и ползвам Nvidi-йската карта?  По повечето форуми само тва чета, за лаптопи с 2 карти, които нямат бутон в БИОС-а за сменяне помежду им?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз съм така , само че аз имам възможност между ATI и GMA , поне така беше като го купувах и сега или не знам от каде да ги switch на или съм само с вградената GMA HD

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой път ще пробвам да махна драйвърите на интел и да сложа на NVidia, че да пробвам. Все пак имам гаранция на лаптопа и мога да го върна, тъй като са ми споменали, че има Nvidia...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре де?! Какво се случи сега с чертите по екрана... Пак май се отплесна темата на серверо-изтоко-юго-източензападносеверен-изток :D Наистина? Съвет?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами ти занесе ли го на сервиз да видят какво става , тия черти ми миришат на разпоен чип , така че е нужно спояване , или си изпечи motherboard а в фурната ... 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да не си с GMA 4500MHD. Играта му идва в повече на лаптопа нищо, че е Minecraft.

Minecraft хич не е лека игра. :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това със фурната го знам. Но едва ли е и за вградена карта... Според мен от 200 градуса във фурната картата (МОЖЕ БИ!) ще се оправи ама примерно лан картата? Останалите компоненти по дъното?! До колкото знам това се прави САМО върху карта тоест само компонента и НЕ Е за лаптопи а за PC-та! Така, че не ми давайте малоумни идей, че дайте и аз да ви дам една: Имате развалена  Гигабитова LAN карта?: Е тогава сложете я в пералната на макс скорост (да е на гигабитова скорост!) и ще се оправи! Вашата идея е същата! По въпроса за разпоения чип: Тъй като по сервизите ми искат 1 седмица, а на мен не ми се чака, отворих лаптопа (така или иначе гаранцията му изтече преди седмица) и поразгледах дъното. Няма изтекли компоненти, имаше няколко кондензатора, но си бяха в отлично състояние! Видях чипсетите (северен, южен мост) и те са в ред... Видях сокета на процесора дали всичко е правилно наместено - Всичко е ОК. Даже се подвуумих дали да сменя термопастата ама си казах, че няма смисъл при условие, че е нова вече сложената паста. Така, че според мен за разпоен чип да изключим (даже ги гледах с лупа по краищата!). Остава прегряването и моля без апсурдни идей, като външен вентилатор. Първо защото ще трябва да мъкна грозен изтрастък с изолирбан отстрани на лаптопа, второ защото ще ми трябва допълнителна 1 килограмова 12 волтова батерия!  Я кажете какво мислите по въпроса с охлаждащите подложки?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ЦЪК

А може да си сигурен че изпичането се прави и на дъно и на мобилен компютър ... а в една тема бях чел едно мнение на един колега че изпичането е последната стъпка преди коша ... вярно е ... ако не си напълно на ясно с всичко ... направо можеш да съсипеш всичко ... 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.