Премини към съдържанието
dinque

Спрях се на този модел , да ме притеснява ли по-слабия процесор?

Препоръчан отговор

Избирах между два модела и се спрях на този: http://www.technomarket.bg/products/09131980/acer-v3-772g-54204g1tmamm . 

Ще се ползва за напълно стандартни процедури , НО мисля от време на време да го третирам за игрички (по 2-3 часа дневно и то не всеки ден). За това и избрах тази видеокарта. 

Та върпоса ми е .... (има го с 250лв. по скъп но с i7 процесор четериядрен , но за съжаление нямам толкова пари). 

Да ме притеснява ли че този е с i5 процесор двуядрен? Пречка ли е това при по новите игри , а и не само игри?

И заслужава ли си?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Заслужава си,ако дадете тия пари за настолен компютър.Искате да играете,и какво,ще гледате игрите на 17 инчов екран ли? Ами прегряването на лаптопа,което сие неизбежно? Ами производителността,защото за тия пари настолният ще е в пъти по-мощен.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зависи какви игри ще играеш. Отсега мога да ти кажа, че ще грее. Иначе лаптопа не е лош.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Заслужава си,ако дадете тия пари за настолен компютър.Искате да играете,и какво,ще гледате игрите на 17 инчов екран ли? Ами прегряването на лаптопа,което сие неизбежно? Ами производителността,защото за тия пари настолният ще е в пъти по-мощен.

нямам нужда от настолен компютър , а и игрите не са ми приоритет , ще играя може би само събота и неделя като имам време. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

нямам нужда от настолен компютър , а и игрите не са ми приоритет , ще играя може би само събота и неделя като имам време. 

Пак зависи какви са игрите :) Crysis 3 може да скъси живота на лаптопа по бързата процедура.

Аз на моя лаптоп Inspiron N5010 i3 370m hd5450 си разцъквам на минимум настройки някакви сравнително стари игри и нямам проблеми ;)

Редактирано от Игнатов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зависи какви игри ще играеш. Отсега мога да ти кажа, че ще грее. Иначе лаптопа не е лош.

със сигурност няма да се натискам на най-новите тип Crysis 3 или най-новият battlefield :) по-скоро игри от последните години  или предните версии на тези 2 игри , които споменах

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Acer Aspire V3-772G NX.M74EX.012

HP ProBook 470 H0W68EA 8GB

И двата лаптопа ще греят доста от сега да знаеш

Редактирано от s_rox9 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Acer Aspire V3-772G NX.M74EX.012

HP ProBook 470 H0W68EA 8GB

И двата лаптопа ще греят доста от сега да знаеш

този acer , който ти ми предлагаш е с доста по-кофти видеокарта , макар да е 4гб?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

със сигурност няма да се натискам на най-новите тип Crysis 3 или най-новият battlefield :) по-скоро игри от последните години  или предните версии на тези 2 игри , които споменах

За игри няма да стане или поне трябва да му следиш температурите. Системното греене или прегряване ще го съсипе.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

оставете производителноста , 17 " , прегряване , прегряване , прегряване ... както колегата горе каза е равно на съсипан компютър 

Редактирано от s_rox9 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Избирах между два модела и се спрях на този: http://www.technomarket.bg/products/09131980/acer-v3-772g-54204g1tmamm . 

Ще се ползва за напълно стандартни процедури , НО мисля от време на време да го третирам за игрички (по 2-3 часа дневно и то не всеки ден). За това и избрах тази видеокарта. 

Та върпоса ми е .... (има го с 250лв. по скъп но с i7 процесор четериядрен , но за съжаление нямам толкова пари). 

Да ме притеснява ли че този е с i5 процесор двуядрен? Пречка ли е това при по новите игри , а и не само игри?

И заслужава ли си?

Не, не се притеснявай от процесора - изобщо не е слаб и не, не си струва да даваш още 250лв. за i7. Видеокартата е чудесна и два пъти по-бърза от 750М. 17" шаси се охлажда доста по-добре от 15.6 и няма да имаш проблем с температурите, не се притеснявай.

п.п.

Ако ще даваш още пари си вземи SSD за лаптопа. От него ще видиш най-голяма полза в ежедневните дейности

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, не се притеснявай от процесора - изобщо не е слаб и не, не си струва да даваш още 250лв. за i7. Видеокартата е чудесна и два пъти по-бърза от 750М. 17" шаси се охлажда доста по-добре от 15.6 и няма да имаш проблем с температурите, не се притеснявай.

п.п.

Ако ще даваш още пари си вземи SSD за лаптопа. От него ще видиш най-голяма полза в ежедневните дейности

бахти човек точно другите ме отказаха с коментарите си и ти ми вдъхна няква надежда пак хаха:) направо незнам какво да правя сега

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

бахти човек точно другите ме отказаха с коментарите си и ти ми вдъхна няква надежда пак хаха :) направо незнам какво да правя сега

За да сме честни, едва ли ще имаш какъвто и да е било проблем, ако знаеш как да си поддържаш лаптопа, следиш температурите и не държиш абсолютно всяка играе да е на макс настройки. При това положение, само някои най-калпави лаптопи (като бройка и/или серия) ще ти правят проблем. Един допълнителен съвет: вземи си външна клавиатура за 10-тина лева ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.