Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте хора!

До последно не исках да пиша за това, но вече ми омръзна от досадния проблем и за това пиша евентуално ако някой някъде е видял или знае решение за него.

Значи компа ми забива ей така от нищо, просто не мога да открия логиката. Значи сглобявал съм го 2011г. и от тогава до сега проблема си го прави от време на време. Става на въпрос цъкам си примерно в Google Chrome пускам по някое време паралелно и Мозила и изведнъж компа замръзне дори и ctrl+alt+del неще да приеме. Единствения начин за оправяне е студен рестарт. Или пък понякога от thumbail на филм също замръзва. В сайта на Daemon Tools също винаги замръзва.

За 2 год. съм преинсталирал компа поне 5-6 пъти и то на различни хардове, които с времето съм добавял на конфигурацията обаче проблема си остава. В чужди форуми все намирам инфо да увелича размера на Page файла до 1.5 пъти, правя го но пак резултата е същия. Преди две седмици сложих и SSD за OS, като очаквах тоя проблем да се разреши, но няма резултат.

конфигурацията е следната:

MB: ASUS P8Z68-V
CPU: QuadCore Intel Core i5-2500K, 4333 MHz ( Включен на Performance режима, което дъното поддържа)
VC: ASUS ENGTX560 Ti DCII TOP/2DI/1GD5
RAM: 2x 4GB Kingston HyperX 1600Mhz
PSU: COOLER MASTER Silent Pro M700
HDD за OS: ADATA XPG SX900 64GB SSD
HDD: 2x 3TB Segate + 1TB WD Blue
OS: Windows 7 Home Premium x64 (и Ultimate съм слагал, проблема си е налице)

Знам, че компа не е последна мода, но все пак е грехота подобна конфигурацията да прави такива мизерии.
Опцията за причина в драйверите може да я изключим, както и сбозен Windows. Някъде другаде ще да е проблема, но не знам къде моля някой да даде съвет.

А още по интересно, че дори на виртуални машини ми го прави същия номер.

Редактирано от ShadyBlock (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Какви са температурите. Свали си AIDA или Speccy и покажи резултата.

2. Проверка на хард диска за грешки. Може да използваш програмата HD tune.

Компютъра не забива без причина, това поне не сигурно

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте хора!

До последно не исках да пиша за това, но вече ми омръзна от досадния проблем и за това пиша евентуално ако някой някъде е видял или знае решение за него.

Значи компа ми забива ей така от нищо, просто не мога да открия логиката. Значи сглобявал съм го 2011г. и от тогава до сега проблема си го прави от време на време. Става на въпрос цъкам си примерно в Google Chrome пускам по някое време паралелно и Мозила и изведнъж компа замръзне дори и ctrl+alt+del неще да приеме. Единствения начин за оправяне е студен рестарт. Или пък понякога от thumbail на филм също замръзва. В сайта на Daemon Tools също винаги замръзва.

За 2 год. съм преинсталирал компа поне 5-6 пъти и то на различни хардове, които с времето съм добавял на конфигурацията обаче проблема си остава. В чужди форуми все намирам инфо да увелича размера на Page файла до 1.5 пъти, правя го но пак резултата е същия. Преди две седмици сложих и SSD за OS, като очаквах тоя проблем да се разреши, но няма резултат.

конфигурацията е следната:

MB: ASUS P8Z68-V

CPU: QuadCore Intel Core i5-2500K, 4333 MHz ( Включен на Performance режима, което дъното поддържа)

VC: ASUS ENGTX560 Ti DCII TOP/2DI/1GD5

RAM: 2x 4GB Kingston HyperX 1600Mhz

PSU: COOLER MASTER Silent Pro M700

HDD за OS: ADATA XPG SX900 64GB SSD

HDD: 2x 3TB Segate + 1TB WD Blue

OS: Windows 7 Home Premium x64 (и Ultimate съм слагал, проблема си е налице)

Знам, че компа не е последна мода, но все пак е грехота подобна конфигурацията да прави такива мизерии.

Опцията за причина в драйверите може да я изключим, както и сбозен Windows. Някъде другаде ще да е проблема, но не знам къде моля някой да даде съвет.

А още по интересно, че дори на виртуални машини ми го прави същия номер.

И аз преди 4 месеца при мен беше същото абсолютно същите симпотими, замръзване, рестарти, макар и с нищо да не съм го натоварил и т.н. Проблема беше в бацилите ! Направи едно сканиране с Malware bytes

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бацили гаранция, че няма. Температурите са повече от перфектни http://i.imgur.com/tDyzW9U.jpg

Не мисля, че има смисъл от скан на харда, защото освен на SSD, което както казах го взех миналата седмица същия номер ми правеше на WD-то и единия от сигейтите. Чак и трите харда да са повредени не ми се струва, че може да е възможно да не говорим, че са почти нови. Нещо друго е и най-вероятно е свързано с виртуалната памет, но не ми идва идея какво да направя за да се разреши проблеми.

Редактирано от ShadyBlock (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като за начало да видим температурите с HWINFO - http://www.hwinfo.com/download.php

Също така една снимка от процесите с Process Explorer - http://technet.microsoft.com/bg-bg/sysinternals/bb896653.aspx

2. Проверка на хард диска за грешки. Може да използваш програмата HD tune.

Емо толкова харда е сменил автора и все да са с грешки. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може поста ми да ти се стори глупав, но аз все пак ще те питам :

Затрупал ли си го със хиляди ненужни програми и туулбари на някой си браузър ? Това също страшно много забавя работата на компютъра ! Аз съм го усетил и просто си трия програмите, които не ползвам и толкова. Иначе конфигурацията ми е първата от подписа ми, по-слабичка, но това пак важи и за вашия компютър !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мен ми мирише, на дефектна оперативна памет...

Редактирано от Johnny PRO (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мен ми мирише, на дефектна оперативна памет...

И според мен е дефектна памет, а може би и слот. Съветвам паметта да се сложи на другите слотове.

P.S.: Аз съм със същата Памет и нямам проблем!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не няма излишни програми и тулбарове, много мразя такива работи. Дори и на пресна инсталация каквата е в момента пак ми прави проблема. 

А паметта освен да пробвам верно да сменя слотовете друго не ми остава. Иначе да е дефектна не вярвам, но варианта не е изключен. Сата кабелите са чисто нови онзи ден ги сменях всичките с оригиналните от захранването ми, а те са доста добри.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямаш ли някой познат, който да ти даде назаем памет известно време?

Просто тези от серията HyperХ... Аз се борих с BSOD и по голяма вероятност беше от харда на seagate 500gb/sata iii/16mb/7200.12.

Имах такъв кит от 2х2GB, но при мен мина теста(memtest86) и "уш" 0 грешки,  но знае ли се...

В най лошия случай, ще трябва да събереш около 60-70 лв., за да си вземеш 1 плочка с която ще тестваш на всеки един слот поотделно.

ПП: Не е изключено и захранването..., може да се окаже и от него.

ПП 2: Пробва ли машината на вградено видео?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е няма откъде да взема рам назаем. Но май ще се окаже проблема с видеото http://i.imgur.com/EKrqqGs.jpg

ето в 19:55 ми замръзна одве и гледам два ерора на nvSteam

обаче как да го реша е проблема

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е няма откъде да взема рам назаем. Но май ще се окаже проблема с видеото http://i.imgur.com/EKrqqGs.jpg

ето в 19:55 ми замръзна одве и гледам два ерора на nvSteam

обаче как да го реша е проблема

Ами трябва да смениш от BIOS на Intel HD Graphics, след което(или преди това) да извадиш видео картата от слота.

Деиснталираш драйвърите за видеото, и инсталирай другите за Intel HD Graphics.

!!!Спрямо вграденото видео в процесора трябва да са драйвърите!!!)

ПП: След деинсталиране е добре ресет на машината.

ПП 2: С какво охлаждаш процесора?

ПП 3: Intel® HD graphics Driver for Windows 7* and Windows 8* 64 - Линк 1

Линк 2 - Най горния файл е най новия в резултатите - https://downloadcenter.intel.com/SearchResult.aspx?lang=eng&ProductFamily=Graphics&ProductLine=Laptop+graphics+drivers&ProductProduct=2nd+Generation+Intel%C2%AE+Core%E2%84%A2+Processors+with+Intel%C2%AE+HD+Graphics+3000%2f2000

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проца охлаждам с колоса сред въздушните охладители Noctua NH-D14

а самата конфигурация е в Cooler Master HAF-X с пълния набор охладители.

Иначе спрях услугата NVIDIA Streamer Service да стартира с Windows и ще видя как ще се държи компа оттук нататък. Току виж най-накрая се намери решение на проблема 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами дано се оправ, със спирането на приложението. Ако не стане, може да пробваш да я караш на вградената графика в процесора. Драйвърите ги постнах в по горния пост.

Успех! :-)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е аз вградената си я ползвам за гледане на филми, с тая играя игри. С Virtu съм пуснал да подкарва KMPlayer през вграденото видео. 

Иначе съм почти сигурен, че този проблем ще се оправи - освен ако не възникне друг заради спирането на процеса, но не вярвам. Услугата най-вероятно е някаква съпортваща основния драйвер, но не и от първостепенна важност, иначе би крашнало още веднага.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като за начало да видим температурите с HWINFO - http://www.hwinfo.com/download.php

Също така една снимка от процесите с Process Explorer - http://technet.microsoft.com/bg-bg/sysinternals/bb896653.aspx

Емо толкова харда е сменил автора и все да са с грешки. ;)

Да провери. Може да има и проблем с кабела. Не се знае с времето какво и къде е сменял. Важно е сега в момента.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може поста ми да ти се стори глупав, но аз все пак ще те питам :

Затрупал ли си го със хиляди ненужни програми и туулбари на някой си браузър ? Това също страшно много забавя работата на компютъра ! Аз съм го усетил и просто си трия програмите, които не ползвам и толкова. Иначе конфигурацията ми е първата от подписа ми, по-слабичка, но това пак важи и за вашия компютър !

Не ти забива от програмите, които си сложил. Проблема е хардуерен. Смени с САТА кабелите с хубави и ако проблема е налице, носиш в сервиз, за тест и проверка на хардуера.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ти забива от програмите, които си сложил. Проблема е хардуерен. Смени с САТА кабелите с хубави и ако проблема е налице, носиш в сервиз, за тест и проверка на хардуера.

глупости...SATA кабел  :D ...Какво общо има сата кабела със моя проблем ? При мене забиваше ужасно и sometimes замръзваше. Но имаше връзка с харддиска - харддиска чегърташе като лудо, постоянно беше под някакъв товар, постоянно извършваше операции ! Смисъл, има връзка със харддиска ! Ако нещо кабела прекъсва и спира връзката със харда, то тогава е разбираемо, че цялата ОС ще се счупи защото няма как да извършва операциите като харддиска е изчезнал... Кабела ми е оригиналният от кутията на дъното и проблема не беше в него. Проблема е хардуерен...Really ? Може и да е хардуерен, също така може и да е софтуерен заради някой червей/бацил или нещо друго. Колкото до програмите ! Пробвай ! Нахакай му 90 програми, натрупващи много файлове и данни в C-то на Операционната, много шорткъти, много от тях се пускат още при startup на операционната, извърващи много операции със харддиск и процесор, товарещи рам-та, туулбари - нахакани в браузърите, натоварващи техният процес и със тях особенно мозилата - firefox.exe ще ти консумира 1гб рам за 2 страници... И при другите браузъри ще използват повече рам ! Мога още доста дълго да се обяснявам, но няма смисъл. Аз съветвах автора на тая тема да поизтрие малко някои програми и тулбари, които са се натрупали с времето от некадърни setup и installer-и на програмите, които някои от тях дори задължително ти инсталират по някой туулбар или някоя "програма" колкото производителите на тая програма да им плащат за инсталирането и разпространението и из компютрите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мисля,че говоря глупости. САТА кабела трябва да се смени задължително. Проверка на системата за вируси също. Ако проблема продължава след тези операции се проверява хард диска за грешки. Има колкото искаш програми затова. Ако и хард диска е наред, проблема отива към дъно или захранване. Това е стандартна процедура.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Подобни теми

• от transcend92
      със Intel 2300 съм ядрата стигат до 65 градуса
      със един вентилатор на кутията съм 
      това става когато играя игри 
      играя Fortnite, PUBG със Nvidia - 1050ti 4gb 
      PC кутия е на Raidmax Vortex V4 404WBG
      ето и снимки

какво трябва да направя за да не стига тези температури докато играя
      имам опция за още 3 вентилатора 
      2 x 120 мм (опционален, отпред)
      1 x 120 мм (опционален, отгоре)
      ако сложа тях ще си реша ли проблема ?

• от NGbg
      Здравейте на всички! 
      Както забелязвате цените на видеокартите се повишиха сериозно в сравнение с цените на миналата година по това време. Компютърът ми е доста слаб, но за сметка на това съм хъврлила доста пари по ремонти и т.н. Именно заради това съм решила да си купя части и да си сглобя чисто нов. Избрала съм си вече дъно, процесор, рам, захранване, хард диск, кутия и охлаждане, но... ВИДЕОКАРТА - НЕ! ( Само съм се ориентирала към GTX 1060 3gb ) Според вас предстои ли спад в цените на видеокартите и като цяло заслужава ли си да дам парите сега или след около година?
    • от achilles_tw
      Здравейте, ще си взимам нов комютър и искам съвет от къде да го взема, от къде ще ми бъде най евтино също така помощ при избора на части. Видеокартата искам да бъде на Nvidia, а процесора на Intel. Ще го използвам предимно за игри. Искам да добавя само, че последният ми компютър беше от джар и съм много разочарован от тях имах много проблеми с конфигурацията и с тях, бяха ми сложили дори несъвместими дъно и процесор пълна идиотщина. Така че за зглобяването ако може от самия сайт от който се поръчват частите да стане или да ми дадете някакъв съвет къде да ми го зглобят, мисля че бих се справил и сам но ме е страх да не прецакам нещо! Мерси предварително колеги ! 
    • от Кристиян Кръстев
      Така извинете ме бях пускал тема тука и за ъпгрейд на моя компютър и са стигна до там че ще купувам направо нов та мисълта ми е дали ще е ок за игри на слаби графики за csgo на 1024x768 low 
      Частите 
      Дънна платка GIGABYTE H110M-S2V
      Процесор Intel Pentium G4600
      Kingston 4GB 2400MHz DDR4 CL15 DIMM HyperX FURY Black, EAN: '740617244335
      Видео карта GIGABYTE GeForce® GT 1030 OC 2GB GDDR5
      Захранване ми кажете вие което няма да каже бум и да е качествено до 70лв 
      И друго дали ще мога изобщо да вадя добри кадри с тези части на CS:GO 1024x768 low

• от vankata4
      Здравейте! 
       Чудя се дали е възможно да си ъпгрейдна телефона(gt-i9301i), примерно да му сложа по-яка камера или по-як говорител? 

• Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.