Премини към съдържанието
peio peev

Видеокарта на лаптоп

Препоръчан отговор

Здравейте на всички. Закупих лаптоп HP probook H6P53EA , операчионна система Windows 8.При 
разглеждане на системата и хардуера не откривам видеокарта AMD RADEON 8750 а само 
intel HD 4000 , а по спецификация трябва да има и двете. И изобщо как работи система с две видеокарти .

Опитах да инсталирам драйвер за AMD RADEON 8750 изтеглени от сайта на производителя но ми дава геашка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж да не би да има бутон на клавиатурата, който да спира и да пуска външната карта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж да не би да има бутон на клавиатурата, който да спира и да пуска външната карта.

А каъв трябва да е този бутон ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А каъв трябва да е този бутон ?

АТИ картите работят по-друг начин. Не можете да пуснете външната карта, като изключите вградената в процесора. Технология на АТИ (АМД всъщност). Проблема ви е с драйверите. Проверете в интернет, например youtube как се използва AMD Switchable Graphics. Ако пък вече сте го направил и сте наясно. То прегледайте тази тема. Там е обяснено всичко и вярвам, изчерпва въпроса ви. Toва видео също трябва да свърши работа :)

Редактирано от Игнатов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

АТИ картите работят по-друг начин. Не можете да пуснете външната карта, като изключите вградената в процесора. Технология на АТИ (АМД всъщност). Проблема ви е с драйверите. Проверете в интернет, например youtube как се използва AMD Switchable Graphics. Ако пък вече сте го направил и сте наясно. То прегледайте тази тема. Там е обяснено всичко и вярвам, изчерпва въпроса ви.

Благодаря за изчерпателния отговор .

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При инсталиране на  Catalyst Control Center изтеглен от сайта на AMD ми дава грешка и не може да завърши инсталацията .

Някаква идея как да го направя , ако може дай линк от където си изтеглил  Catalyst Control Center .

Благодаря предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При инсталиране на  Catalyst Control Center изтеглен от сайта на AMD ми дава грешка и не може да завърши инсталацията .

Някаква идея как да го направя , ако може дай линк от където си изтеглил  Catalyst Control Center .

Благодаря предварително.

И в двата случая сваляш драйвер (той върви с каталист контрол център). В сайта на АМД пак сваляш драйвер, просто като го инсталираш посочваш да качи само Контрол Центъра. Сега ще проверя лично за драйвера и ще си редактирам поста. Редакция: Вижте бета драйвера от този линк.

Редактирано от Игнатов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И в двата случая сваляш драйвер (той върви с каталист контрол център). В сайта на АМД пак сваляш драйвер, просто като го инсталираш посочваш да качи само Контрол Центъра. Сега ще проверя лично за драйвера и ще си редактирам поста.

В сайта на АМД няма как да стане. Драйвър се сваля от сайта на HP.По горе съм дал линк.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В сайта на АМД няма как да стане. Драйвър се сваля от сайта на HP.По горе съм дал линк.

Изобщо не сте чели за какво става на въпрос в другата тема. Не заблуждавайте автора на темата. Поразровете се за какво става на въпрос. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема с двете видеокарти се реши по следния начин: инсталират се драйвери за чипсета, Intel графична карта , AMD графична ката .

След инсталирането на всеки драйвер се рестартира PC -то . Драйверите е най-добре да се изтеглят от сайта на HP за съответния модел лаптоп .

На сайта ще намерите и драйвери за други компоненти на лаптопа, Благодаря на всички ,които писаха в тази тема.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.