Премини към съдържанието
sianbg_s

Сменяне на жака за звука

Препоръчан отговор

Под Windows след като инсталирах драйвърите на звуковата карта (Realteck) имах опция да сменя жака за изход на звука(зеления). Искам да го сменя на синия, защото имам някакъв проблем със самия жак и когато си включа тонколоните само дясната свири. Когато сменя жака и проблема изчезва. Въпроса ми е как да го направя този трик при Убунту 12.04 ?

Редактирано от sianbg_s (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вместо да правиш такива трикове занеси ПС-то при специалист, да оправи буксата и всичко ще си е наред.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вместо да правиш такива трикове занеси ПС-то при специалист, да оправи буксата и всичко ще си е наред.

На тея пари не им давам ... Аз знам, че жака само не работи като хората, той ще ми каже, че звуковата карта е прецакана и трябва да се смени.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На тея пари не им давам ... Аз знам, че жака само не работи като хората, той ще ми каже, че звуковата карта е прецакана и трябва да се смени.

Търсиш кадърен специалист, а не самозванци. А пари така или иначе ще трябва да дадеш, за да може всичко да работи. После да не стане по-голям проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Правете разлика между "жак" и "гнездо". Предполагам, че се е разхлабила едната от двете пластинки в самото гнездо. Ако на дъното има възможност да му се махне металната екранировка около трите/шестте гнезда за звука, би могло разваленото да се оправи. Аз бих пробвал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.